windows 7 açılmıyor

bburaks
07-04-2013, 13:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

selam arkadaşlar.

bende 2 tane pisi var. Devamlı kullandığım piside internet explorer ana sayfa hep Google çıkıyordu. bende virüs girdi diye arkadaşa sordum. oda hemen format at yoksa ekran kartın yanar dedi. bende o ne dedim. oda anlattı. bilgisayarı kapatıp açtık güvenlik modu mu ne ordan format c: yaz dedi yazdım. e ye bas dedi bastım. sonra o uzun sürer dedi telefonu kapat dedi. yüzde doldu. sonra bittiğini anladım. bilgisayarı kapattım açmaya çalıştım ama işletim sistemi bulunmadadı uyarısı çıkıyor. arkadaşı arıyorum telefonu kapalı.

bu işletim sistemi nereye gitti. niye bulamıyor. nasıl buldururum.

acilll

murat5038
07-04-2013, 14:05   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

1. virüsden ekran kartı yanmaz bilgisiz birine sormuşsun.

2.Güvenli modda format demişsin sonra güvenli modda neyi "E "yaptın ne uzun sürdü.

Anlattığına  göre C: yazanımı E: yaptın.eğer öyle ise işletim sistemini bulamaması normal ancak bunu nasıl yaptınız doğru düzgün anlatmadınız.Kısaca Format atmayı öğrenip atın veya bir bilgisayarcıya gönderip format attırın.

bburaks
07-04-2013, 14:08   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj

ben bilmiyorum pek arkadaş telefonda tarif etti. bilgisayarı kapattırdı açarken f8 mi f6 mı ne bastırdı sonra komut sistemimine ona gir dedi format c: yaz dedi.

dediklerini yaptım. yüzde 1 2 ilerlerken o uzun sürer sen kapa dedi telefonu. yüzde yüz olup btince kapat aç düzelir dedi. kapandı açılmadı bir daha. telefonunu arıyorum ama kapalı açmıyor.

murat5038
07-04-2013, 14:15   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

:D ha şöyle de:D komut sisteminden format C: komutu vermen Sadece C: bölümünü siler yani biçimlendirir. haliyle 

C: üzerine sistem kurulu olduğu için komple sistemi silmişsin o bildiği formatla c: yi biçimlendirme ayrı birşey.

Yine dediğimi yapmanız lazım Bir bilgisayarcıya gidip format attırın.

bburaks
07-04-2013, 14:18   |  #5  
OP Yeni Üye
40 mesaj

bilgisayarcıya götüreceğim ama önce apğzını yüzünü kırmam gereken biri var. inşallah arşivime bir şey olmamıştır.

murat5038
07-04-2013, 14:43   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: bburaks  
bilgisayarcıya götüreceğim ama önce apğzını yüzünü kırmam gereken biri var. inşallah arşivime bir şey olmamıştır.

:D Eğer Arşivin C: de ise gitmişdir.Eğer D: veya diğer bir yerde ise ve o yerinde yani format D: gibi yaz dedi ise orasıda gitti yani formattan sonra hangi harf ise o diski belirtiyor ,ordan sadece c: yi yaptı isen sadece C: diski gitti.:)