Windows 7 bedava recovery hazırlamak

testmans
16-02-2011, 17:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
63 mesaj

Recovery partition oluşturmayı anlatıyo. ilgilenenler göz atabilir. Tamamen ücretsiz artık acronis , ghost gibi ücretli yazılımlara ihtiyaç yok. Tamamen geliştirilmeye açık F1 ve F8 tuşları ile uygulanabilyor.
Sorularınızı ve isteklerinizi iletebilirsiniz
Adım adım recovery oluşturmak
Referans: pc testi
Örnek kurtarma sayfası:

Son Düzenleme: testmans ~ 23 Mayıs 2011 21:04
Recebow
16-02-2011, 18:47   |  #2  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
550 mesaj

nasıl bir program denediniz mi benimde ihtiyacım yeni format attım bir recorvy dvd si olsa bu format işi çok kısalacak

testmans
16-02-2011, 20:49   |  #3  
OP Üye
63 mesaj

Denedim kullanıyorum,

Çok basit aslında ilk önce recovery.zip klasörünü download edin sonra tüm içeriği flash diske kopyalayoın
Flas disk i takın windows dvd sini takın dvd den boot edin flash içinde otomatik kurulum dosyasıyla kuruyor zaten otomatik olarak.
Sonra herşey bitttikten sonra yüklediğiniz programlar filan flash içindeki script i çalıştırıyorsun otomatik backup oluşturuyor.
bios u geçinde F1 e basıyorsun recovery partition dan boot ediyor rec dvd sine gerek yok çok basit
Ayrıca göçtüğünde filan windows un D partition yarattıysan bilgilerin (D dekiler) hiçbişey olmuyor.
Geri yükleme çok kolay zaten burda da test etmişler ekran görüntüleri var bakabilirsiniz
http://pctesti.com/recovery-prog ... rtition-test-etmek/

Son Düzenleme: testmans ~ 16 Şubat 2011 20:50
mancukya
16-02-2011, 21:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Windows 7 icin bunlara gerek yok sistem image dosyalari almak ve birde baslangic cdsi gerekiyor sadece oda ayarlarda var isterseniz hard disk yada usb falanda yapilabiliyor.
Sistem icinde gelen sorunsuz ve basit seyleri gözünüz görmüyor netten bu tarz seyleri bulmanizda üstünüze yok

testmans
16-02-2011, 23:37   |  #5  
OP Üye
63 mesaj

bu format işi çok kısalacak  demiş zaten siz neden bahsediyosunuz???
Şu forumdan çıkıp dünyaya bakın biraz 2456 tane mesajı yazana kadar neçok zaman öldürmüşsünüzdür kimbilir forum köşelerinde. Biz yenilikleri paylaşıyoruz insanlar öğrensin kullansın istiyoruz. İnceleyip denediniz mi okudunuz mu? ne işe yaradığını biliyor  musunuz? tek tuş recovery diye aratın google dan  bunları yapan binlerce insan var bilinçli olarak.  Bu tarz haksız çıkışlar çok yanlış ve üzücü.

Sistem icinde gelen sorunsuz ve basit seyleri gözünüz görmüyor, demişsiniz.
Dünyadaki tüm üreticiler winpe ile bu sistemi kullanıyorlar zaten buda 3. parti bir yazılım değil imagex ve hta ile yapılmış.
Neyse ben kimlere anlatıyorum. Silin gitsin yukarıdaki herşeyi çok bunlar bizim milletimize çok
Format atılır windows kurulur zihniyet bu
Kolay gesin.

mancukya
17-02-2011, 13:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

testmans yenilik paylasmana laf söyleyen yok bilgisayar kullanmak flim muzik cekip 2 3 seye tiklamakdan ibaret degil.
Win 7 icinde daha önceki windows sürümlerinde olmadigi sekilde adamlar backup ve sistem geri yükleme olaylarini yapmislar.
Windows format atilmasina zaten gerek yok sistem kurulup drivers ve gereken programlardan sonra sistem dvdsi alip birde önlem olarak sistem kurtarma cdsi yapmasi 20 30 dakika sürmüyor.
Yani söyledigim seyin arkasindayim paylastigin program XP icin ise yariyorsa faydali win 7 icin ise gereksiz gibime geliyor
övülmek kadar elestirilmeyide anlayisla karsilaman gerekiyor arti o kadar msgin 100 % 95 lik bölümü birilerine yardim etmek icindi bunun hakkinda konusma hakkina sahip degilsin haddini bil terbiyesizlik yapma.

Banned
17-02-2011, 14:57   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Güzel bir site reklamı olmuş.

testmans
17-02-2011, 15:48   |  #8  
OP Üye
63 mesaj

Mancukya, Burası herkese açık bir platform isteyen istediğini paylaşır buna sen veya x kişi karar veremez

Reklam veya değil burada zararlı bir konu paylaşılmadı, Warez veya çalıntı yazılım dağıtılmadı sadece paylaşım yapıldı. Bunun için yöneticiler bu konuyu kaldırmazlar umarım.
Peki burada Acronis veya ghost veya x bir firmanın ürününü tanıtsak yazsak crack versek(onuda yapanlar var forumda) onadamı aynı tepkiyi verecektiniz? Yada tepki almamam için 2000-3000 mesaj mı göndermiş olmamız lazım? en iyi bilenler çok mesaj gönderenler mi? yeni katılanlar birşeyden anlamıyor mu?
Askerlik yaptınız mı? Devrecilik gibi bişey bu çok çirkin ve terbiyesizlik bu şekilde olur

G00GLE
17-02-2011, 16:10   |  #9  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

ben kesinlikle faydalı buldum ancak site adresi farklı bir yere gidiyor. sanırım satılık domain gibi bişeyler çıkıyor. zaten uzunca zamandır kafama takılan ve yapmak istediğim bir şeydi. eğer doğru adresi verirseniz memnun olurum. ayrıca windows 7 geri yükleme gibi değil, direk fabrikasyon recovery herkesin yapmak isteyeceği bir şey olabilir.

mancukya
17-02-2011, 16:23   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
Alıntı: testmans  
Mancukya, Burası herkese açık bir platform isteyen istediğini paylaşır buna sen veya x kişi karar veremez

Reklam veya değil burada zararlı bir konu paylaşılmadı, Warez veya çalıntı yazılım dağıtılmadı sadece paylaşım yapıldı. Bunun için yöneticiler bu konuyu kaldırmazlar umarım.
Peki burada Acronis veya ghost veya x bir firmanın ürününü tanıtsak yazsak crack versek(onuda yapanlar var forumda) onadamı aynı tepkiyi verecektiniz? Yada tepki almamam için 2000-3000 mesaj mı göndermiş olmamız lazım? en iyi bilenler çok mesaj gönderenler mi? yeni katılanlar birşeyden anlamıyor mu?
Askerlik yaptınız mı? Devrecilik gibi bişey bu çok çirkin ve terbiyesizlik bu şekilde

Senin verdigin cevaba göre yazildi o arkadasim ayrica ben sadece kendi fikrimi söyledim 7 icin gereksiz diye olayi sen bu noktaya cekiyorsun neyse

testmans
23-05-2011, 21:00   |  #11  
OP Üye
63 mesaj

Recovery programı 'nın Windows 7 Sp1 için olan versiyonunu hazırladık ve testlerini bitirdik. Şuan indirilebilir durumda ilgilenenler varsa yukarıdaki linkten ulaşabilirler.

voztemur
25-05-2011, 21:22   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Linklenen sayfa silinmiş yenilenirse memlun olurum

testmans
28-05-2011, 01:38   |  #13  
OP Üye
63 mesaj

http://pctesti.com/recovery/recovery-partition-olusturmak/