Windows 7 böyle çöktü!

CHIP Online
13-04-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Hala Windows 7 32 bit kullanmakta ısrar edenleri şok edecek bir haber...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/windows-7-boyle-coktu_39741.html

Resimlerle: Windows'unuz için 15 faydalı araç!

Windows 8 piyasaya çıktı, hatta üzerine kendisini bir hayli güncelledi. Windows 7 ise halen birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Fakat bir Windows 7 32 bit kullanıcısı iseniz, durum artık sizin için çok daha farklı demektir.


Ortaya çıkan yeni bir Windows 7 sorunu yüzünden, eğer KB2823324 olarak karşınıza çıkan güncellemeyi engellemezseniz, sistem kendisini sonsuz "reboot" döngüsüne bırakıyor. Bu sorun ilk olarak Brezilya'daki Windows 7 32 bit sürümlerinde gözlemlenmiş. Eğer henüz bahsi geçen güncellemeyi bilgisayarınıza kurmadıysanız, Microsoft'tan gelecek yeni yamayı beklemeden hareket etmeniz çok yanlış olacaktır.


Bilgisayarınızı tamamen işlevsiz kılacak bu soruna yakalanmamak içinse yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak otomatik güncelleme opsiyonunu kapatarak kendinizi güven altına alabilirsiniz. Eğer güncellemeyi çoktan kurmuş olanlardansanız da şansınız devam ediyor; bilgisayarınızı F8 aracılığı ile güvenli modda açarken şu dizgiyi kullanmanız sorunlarınıza çözüm olacaktır;


DISM.exe / image: C: \ [windows8 install]/ cleanup-image / revertpendingact

Tüm Konu: Windows 7 böyle çöktü!

Resimlerle: Windows'unuz için 15 faydalı araç!

Kaynak: www.chip.com.tr