windows 7 build 7022 kullanıyorum

kirpikral123
27-02-2009, 20:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

ben windows 7 build 7022 kullanıyorum.hp pavilion 6725 et laptobuma kurdum.Özellikleri:
İntel core 2 duo 6725et
2gb ddr2 533mhz ram
160gb hdd
nvidia geforge 8400m gs ekran kartı 256mb (1gb paylaşımlı)

Windows 7yi biraz meraktan kurdum vistayı normalde harika buluyorum.Şimdi ise windows 7de karşıma çıkan hatalardan bahsetmek istiyorum size:
Neden bilmiyorum ben bilgisayarın her turlu yerini kontrol etsemde, görev yöneticisine bilgisayarımı kapatmadan önce defalarca baksamda hep bilgisayar kapanırken bir program çalışıyordu ve zorlanarak kapatılacak uyarısı alıyorum.

Snipping tools ile ekranımdan görüntü almak istediğimde bu uygulamayı kapatmam mumkun olmuyor

Laptobumu pil ile çalıştırdığımda inanılmaz yavaşlama ve donmalar oluyor bir çok uygulama hata veriyor ve açılmıyor...windows ile yuklu gelen oyunlar bile...

Bilgisayarımın fanı inanılmaz derecede hızlı çalışıyor hatta sesinden muzik dinlenmiyor diyebilirim...

Eğer tablet pc input paneli çalıştırırsam klavye nedense ingilizce oluyor ve turkçe olması mumkun olmuyor ve her bastığınız harf yazı yazmak istediğiniz kısımda iki defa hatta bazen dört defa bir tıklamayla beliriyor.mesela ankara yazıcaksınız;aaannnkaaara şeklinde oluyor yazdığınız yazı.Ayrıca böyle olduğunda bilgisayarımın usb girişleri çalışmıyor...

Hiçbir antivürüs programını kullanamıyorum windows 7 için microsoft tarafından önerilenleri bile.Bilgisayara kuruluyorlar sorunsuz.Ama iş icraata gelince hep donuyor yada kendilerini kapatıyorlar.

taskbarda başlat all programs yaptığımda all programlara geçerken inanılmaz bir yavaşlama ile geçiyor ve bazen bir programın ne işe yaradığını kısaca gösteren ön izleme yerine uzerine geldiğinizde çıkan bir karartıdan başka bir şey göremiyorsunuz...mesela paintin uzerine geldiğinizde resim için kullanılır gibi bişey çıkarya bende o çıkmıyor onun yerine bir karartı çıkıyor ve kısa bir süreliğine bilgisayar donuyor bende elimden geldiğince allp programs kısmını tıkladıysam hiç durmadan hızlıca programları tarıyor ve bana gerekeni bulup tıklıyorum.

ayrıca ekranda zaman zaman takılmalar oluyor.Ekran yanıp kendiliğinden sönuyor sanki

sistem sağlık raporu oluştur dediğimde ise bilinmiyen bir servis zorlanarak kapatıldı,çalıştırılamıyor siz elle etkinleştirin diyor ama bu hangi servis bir turlu söylemiyor...(Unknow serivece)

çoğunluklada sistem sağlık raporu oluştur dediğimde şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum

Error:

An error occured while attempting to generate the report.


The wait for the report generation tool to finish has timed out.

Windows dream scene yani videolarımı bilgisayar arka planı yapmak ve internette gezinirken falan arka planda oynamasını istiyorum o zamanda bir klasöre tıkladığımda içi boş gözüküyor yada klasörun açılması normalden çok uzun suruyor...

Son olarakta azda olsa bilgisayarı kapata basıyorum bilgisayar kapatılıyor diyor ama hiç bir şey olmuyor bilgisayar donuyor bende guç duğmesine basarak elle kapatmak zorunda kalıyorum.Bunun bir zararı olurmu bilgisayara bilmiyorum ama beni çok tedirgin ediyor.

evet işte şu ana kadarki rastladığım ve bana hayatı zehir eden hatalar.Bunların bir çözümü varmı bilenler bir açıklama getirecekler varsa söylesinler lütfen yoksa windows 7 benim için tarih olucak.Tekrar hiç bir hatası olmayan kaplumbağda olsa sorunsuzca çalışan vistama döneceğim.

Kapalı Hesap (91855)
28-02-2009, 19:54   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008

çok garip ben de build 7022 kullanıyorum ama nerdeyse senin bahsettiğin hiçbir sorun yok

kirpikral123
28-02-2009, 20:37   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Ben bir kaç kişiyle daha bu konuda görüştüm ve onlardada hiç bir sorun olmadığını öğrendim çok rahat bir şekilde kullanıyorlarmış.Ben sorunun laptobumun hp olması ve hp ile yuklu gelen uygulamarın windows 7 altında çalışmamasından kaynaklandığını duşunmeye başladım.Şimdi çalışan bir torrent buldum ve iwndows 7 build 7032yi indiriyorum.Şu anda 1gbı inmiş durumda.Eğer sahte yada bir tuzak değilse burada paylaşacağım.