Windows 7 build 7057 Kurulum Sorunu

kirpikral123
27-03-2009, 00:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Benim çok eski 4 5 yıllık bir bilgisayarım var.Tarihi eser diye muzeye koymalık:) Şimdi o tarihi esere windows 7 kurmak istiyorum.Özellikleri kısaca şöyle:

amd sempron 3400 1.8 ghz işlemci 64bit destekli
1512mb ddr 2 800 mhz kingston ram
40gb maxtor hdd
nvidia 6200tc ekran kartı 256mb ana 256mb ramdan kullanıyor.
toplam 512mb

Bu bilgisayarda aldığımda xp home edition yukluydu ben ondan sıkılıp çok rahat bir şekilde vistanın tum surumlerini kurdum ve kullandım<(64bitleri dahil)Şu anda vista home premium kullanıyorum ama benim favorim en az ram ve işlemci harcıyan vista starter.

Şu anda windows 7 kurmakistiyorum.Başlarda hiç bir şekilde kurulmuyordu.Hddyi görmuyor yada 00001 gibi hatalar veriyordu.Sonra biosta bazı oynamalar yaptım.Bir seçenekte raid sata ahcı yazıyordu onu sata idi raid yaptım sonra j micron kontroller diye seçenek vardı onuda ahcı yaptım.Ve rahat bir şekilde windows kurulumu başlıyor artık.Hatta bununlada kalmıyıp windows 7 build 7057nin cdsini taktığımda hdd bile biçimlendirebiliyorum.Ve normal olarak kuruluma geçiyorum.Ancak bu saydıklarımı eski surumlerinde yapamıyorum aynı hataları vermeye devam ediyorlar çünkü.Windows 7 build 7057 cdsi ile kurulumun İlk kısmı atlıyor ok tamamlandı diyor ve ikinci kısma geçiyor.O ikinci kısımda yuzde bire geldiği anda bilgisayar donuyor ve saatlerce bekledim ama hiç bir ilerleme olmuyor.

Windows vista ise bu böle değil,kurulum sorunsuzca gerçekleşiyor.Ayrıca windows vistada istediğim zaman birinden sıkılınca diğerine yukseltme yoluyla geçebiliyorum.Fakat windows 7de yukseltmede olmuyor.Yukseltmek istersem windows vistadan bu seferde kurulumun son aşamasında takılıyor.Yanı yukleme tamamlanıyor yazan kısımda ama yukleme bir turlu bitmiyor.Usbden veya başka bir hdddende kurulumu denedim sonuç aynı.Hep bilgisayar donuyor.Hadi diyorum yukseltme olmasın,hani oluyorya windows vistada bir işletim sitemini bilgisayarda var olan işletim sistemini silmeden uzerine  kurmak isteyince windows eski işletim sistemini windows old diye bir klasöre atıyor.Öyle yapıyım diyorum o zamanda sonuç aynı yukleme tamamlanıyor kısmıda donuyor.

Sizce ne yapmalıyım ne olur bana akıl verin?Birçok bilgisayara widows 7 kurarken ve onların nasıl sorunsuz bir şekilde kullandıklarını izlerken benim hala kullanamam çok sınır bozucu.İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkur ederim.

Son Düzenleme: kirpikral123 ~ 27 Mart 2009 00:11
PcMaKeR
27-03-2009, 00:21   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

j micron.

gigabyte anakart mı kullandığın anakart ?

o ayarları yaptın ama biosun güncel bir bios mu.

raid moda geçirmişsin ama raid yapılandırmamışsın.

raid için en az iki hdd gerekli..

yapılandırma karışıktır.

makinada tarihi eser değil sonuçta.

ama biostaki ayarlar windows 7 ile uyumsuz.

bi bios güncellemesi yap derim..

Fattur
27-03-2009, 00:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bi bios güncellemeleri kontrol edin bencede..

kirpikral123
27-03-2009, 00:42   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Biosu guncelledim asus anakartım var.Asusun sitesinden indirdim ve kurdum başkada bios updatede yoktu.