Windows 7'de işlem uygulaması not defteri olarak?

ReaL09
18-11-2009, 04:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Aşağdaki resimde de görüldüğü gibi ne açmak istesem Not defteri olarak açıyor çok saçma geldi bana ve bir türlü çözemedim.Yeni bir kullanıcı yapıp onun üzerinden girdiğimde sorun yoktu. Çözümü nedir acaba?
Sorun : Fiziksel Adres Uzantısı'nı etkinleştirirken meydana geldi.

OSMAN BAĞÇEVAN
18-11-2009, 07:21   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bunu yapmak için , windows 7 de ne kadar süre harcadınız ? :)
ve nasıl yaptınız ? şuradan mı ?:)

Denetim masası/varsayılan programlar/varsayılan programlarınızı ayarlayın /
yada
denetim masası/varsayılan programlar/
buradan uygulamaları tek tek bi açın bakalım..Orada not defteri yazan ne uzantılı dosyalar varsa , iptal edin..

ReaL09
18-11-2009, 19:38   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Belirlenemeyen bir dosyayı değiştirmek amacıyla Xp'de yaptığım gibi not defteri ile açtım ama sanırsam 'bu tür dosyaları daima bu programla aç'' özelliği aktifmiş ve sonra birden bütün uygulamaların kısayolunu açınca not defteri ile açarak abuk sabuk kodlar cıkıyor.Yani anladığım kadarıyla hedef exe uzantısı açılmıyor örnek olarak :''hedef:%windir%\system32\mspaint.exe'' Paint'e tıklayınca burdan açması lazımken not defteriyle açıyor kısayolunu.Bir çözüm buldum ama sağlıklı mı bilemiyorum.Yeni açtığım Kullanıcıdan girip bu hatalı olan ADMİN kullanıcıyı silmeyi düşünüyorum?

Son Düzenleme: ReaL09 ~ 18 Kasım 2009 19:39
OSMAN BAĞÇEVAN
18-11-2009, 22:40   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj

onu yapmak zaten en kolay yol..Admin hesabıyla bir yeni kullanıcı hesabı açarsınız ve onu kullanırsınız..Dahasonrada eskisini silersiniz..
Ama bu sorunu çözmek adına birşey değil :)
benim dediğim yerlere baktınız mı ?
orada varsayılan programlarda not defteri varsa ,değiştirin ?

Bunu nasıl yaptığınızı anlamadım..Bir exe uzantılı dosya , bilinmeyen dosya oalrak nasıl gözükür ?
O dosya exe miydi yada başka bir uzantısımı vardı ?
Başka bir uzantısı varsa , neydi uzantısı ?

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 18 Kasım 2009 22:44
ReaL09
19-11-2009, 00:28   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

Uzantısı exe değildi o dosyanın.Ben baştan anlatayım Windows 7 32-bit yükledim çok saçma bir şekilde 4 gb ram görüyordu ama 3.25 kullanıyordu.Bende biraz araştırma yaptım ve Windows klasöründeki boot.ini dosyasını kurcalarsak 4 gb kullanması mümkün diye gördüm ve boot.ini dosyasını arayıp not defteri ile açtım yani açmadan önce birlikte aç seçeneği çıkmıştı o yüzden uzantısını hatırlamıyorum windows klasöründe arama yaparsanız karşınıza çıkacaktır ama şuanda bidaha aradım o dosyayı silmişim.Acaba sildiğim için mi bu sorun oluştu?

Son Düzenleme: ReaL09 ~ 19 Kasım 2009 00:29
OSMAN BAĞÇEVAN
19-11-2009, 01:13   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

o da olabilir :)
bravo size nasıl yaptınız çözemedim daha...
işin ilginç yanı , bende boot.ini diye bir dosya yok...Başka bir uzantıya birlikte aç diyorum ve not defteri yapıyorum ve görüyorum ki sadece o uzantıda ki programlar o ayarladığım programla yani not defteriyle çalışıyor..Sizde komple bütün exe uzantılı dosyalar böle olmuş...

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 19 Kasım 2009 01:13
WaDe
19-11-2009, 22:19   |  #7  
WaDe avatarı
Yıllanmış Üye
114 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
bunu yapmak için , windows 7 de ne kadar süre harcadınız ? :)
ve nasıl yaptınız ?Kahkaha
ben denedim fakat hepsi olmuyor inanılmaz bir sorun.... konu uzma sorulmalı kısmına taşınmalı....

123Ayşenur123
28-06-2010, 16:49   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarım da bir oyun yüklüyordum.O sırada birlikte aç dedim dosyaya ve not defterini sectim.Sonra msn tüm dosyalar sistem geri sarma internet exproler dahil hepsi not defteri şeklinde açılıyor.Ayrıca internette bu sorunla ilgili bi göz attım bazıalrı belglerime gir yok araçlar ... demişte belgelerimde laptap da araçlar diye bişey yok ama normal pc de araclar var.

Windows 7 Acer laptop 5740G

Son Düzenleme: 123Ayşenur123 ~ 28 Haziran 2010 16:51
melen
28-06-2010, 21:31   |  #9  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: 123Ayşenur123  
Arkadaşlar bilgisayarım da bir oyun yüklüyordum.O sırada birlikte aç dedim dosyaya ve not defterini sectim.Sonra msn tüm dosyalar sistem geri sarma internet exproler dahil hepsi not defteri şeklinde açılıyor.Ayrıca internette bu sorunla ilgili bi göz attım bazıalrı belglerime gir yok araçlar ... demişte belgelerimde laptap da araçlar diye bişey yok ama normal pc de araclar var.

Windows 7 Acer laptop

Yeni konu açınız lütfen.