Windows 7'de Media Player Yürütülemiyor

karamazov74
19-09-2010, 18:02   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

Arkadaşlar Media Player'ı çalıştırmaya çalıştığımda böyle bir hata alıyorum. Acaba sebebi ne olabilir.Bir türlü çözemedim. Son çare olarak size soruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdideden Teşekkürler..

Son Düzenleme: karamazov74 ~ 19 Eylül 2010 18:04
özkan_oktay
19-09-2010, 18:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Media player dosyaları bozulmuş yada zarar görmüş olasılığı çok yüksek, media player güncellemeleri yayınlıyor arada mcirosoft güncellemelerin kurulu olup olmadığını konrtol et. eğer güncellemeler tamsa program files/windows media player dosyalarını biryerden bul ve şu anda kullandıkların ile yer değiştir. Sorun o zaman çözülecektir tabiki hangi bit kullanıyorsan ve hangi dilde kullanıyorsan ona göre program files dosyaları bul. Mutlaka birisi upload etmiştir.

karamazov74
19-09-2010, 18:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

Media player dosyaları bozulmuş yada zarar görmüş olasılığı çok yüksek, media player güncellemeleri yayınlıyor arada mcirosoft güncellemelerin kurulu olup olmadığını konrtol et. eğer güncellemeler tamsa program files/windows media player dosyalarını biryerden bul ve şu anda kullandıkların ile yer değiştir. Sorun o zaman çözülecektir tabiki hangi bit kullanıyorsan ve hangi dilde kullanıyorsan ona göre program files dosyaları bul. Mutlaka birisi upload etmiştir.

Sistemim : Windows 7 Home Premium 64 Bit Türkçe..
Windows Media Player 12 kullanıyorum.Güncelleştirmelerini herhangi bir yerde bulamadım.Senin dediğin Media Player Upload dosyalarını da nette bulamadım. Bu sorun Kaspersky İnternet Security 2011'i kaldırdıktan sonra başıma geldi. Kaldırdığım bu virüs programı 30 günlük deneme sürümüydü. Şimdi Orjinali var elimde onu da kurdurmuyor.Hata veriyor. Muhtemelen bu 2 sorun birbiri ile bağlantılı.

ifteri
20-09-2010, 12:05   |  #4  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

2011 in w7 ile geçinemediğini birkaç yerde okumuştum.benimde başıma geldi.2011 kurdum(lisanslı-2010 keyiile)birmüüdet iyi çalıştı sonradan su koyverdi.güncellemeleri tamamlayamadı.tekrar başladı.bazı dosyalar tahrip oldu çok şeyleri çalıştıramadım.(iş.sistemi-w7 ult.32 bit)(lisanslı)
sonuç:format atmak zorunda kaldım.ve 2010 yükledim sorun düzeldi.

karamazov74
20-09-2010, 16:55   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

2011 in w7 ile geçinemediğini birkaç yerde okumuştum.benimde başıma geldi.2011 kurdum(lisanslı-2010 keyiile)birmüüdet iyi çalıştı sonradan su koyverdi.güncellemeleri tamamlayamadı.tekrar başladı.bazı dosyalar tahrip oldu çok şeyleri çalıştıramadım.(iş.sistemi-w7 ult.32 bit)(lisanslı)
sonuç:format atmak zorunda kaldım.ve 2010 yükledim sorun düzeldi.

Ben format atmadan bu sorunu halletmek istiyorum.Çünkü Media Player benim için olmazsa olmaz bir program değil,Gom ve Vlc beni fazlasıyla idare ediyor.Ayrıca Windows'um oldukça stabil,sorunsuz ve hızlı çalışıyor. Elimde Windows'un bütün sürümlerini içinde barındıran bir Kurulum Dvd'si var ancak bu Dvd ile onarım yapamıyorum. Birçok alternatif denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı.Benim amacım Format atmadan Windowsta oluşan bu küçük çaplı arızayı ortadan kaldırmak.

ifteri
20-09-2010, 17:44   |  #6  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

bende med.pl.çalışıyordu amma diğer programların hiç biri düzgün çalışmamaya başladı.2011 güncellemeye başlıyor bir müddet sonra sıfırlanıp yeniden başlıyor.ve bu böyle devam etti.tıpkı sizdeki gibi internetimde hızlandı.fakat hiçbir yüklü program düzgün çalışmadı.ben virüsten şuphelenmiştim.forumları araştırınca böyle bir problemin olduğundan bahsedildi.
orj.dvd ile onarmayı denedim sonuç hiç değişmedi.çözüm bulursanız dağarcığımızda bilgiye ilave ederiz.kolay gelsin.
(ben önce ashampo-glary utilities.vs bazı programlar ve virüs demiştim.amma 2011miş.2010 la rahatım)

karamazov74
20-09-2010, 19:24   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

bende med.pl.çalışıyordu amma diğer programların hiç biri düzgün çalışmamaya başladı.2011 güncellemeye başlıyor bir müddet sonra sıfırlanıp yeniden başlıyor.ve bu böyle devam etti.tıpkı sizdeki gibi internetimde hızlandı.fakat hiçbir yüklü program düzgün çalışmadı.ben virüsten şuphelenmiştim.forumları araştırınca böyle bir problemin olduğundan bahsedildi.
orj.dvd ile onarmayı denedim sonuç hiç değişmedi.çözüm bulursanız dağarcığımızda bilgiye ilave ederiz.kolay gelsin.
(ben önce ashampo-glary utilities.vs bazı programlar ve virüs demiştim.amma 2011miş.2010 la rahatım)

İlgi ve alakanızdan dolayı öncelikle size teşekkür etmek istiyorum..
Benim sorunum sadece Windows Media Player'da mevcut. Bunun dışından Windows'un herhangi bir yerinde ve bilgisayarımda yüklü olan mevcut programlarda da bir sorun bulunmamaktadır. Tek sorun Resimli olarak verdiğim ''Sunucu Çalıştırması Başarısız'' hatası. Bu sorunu çözdüğüm takdirde 4 4'lük bir sisteme sahip olacağım. Bilgisayarın açılış hızında ve yaptığı işlemlerde herhangi bir aksama yok.
Eğer sorunu çözebilirsem sizinde yararlanabilmeniz için burada paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

yunus1476
20-09-2010, 19:28   |  #8  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

sanırım sana yardımcı olabilirim kardeşim ama dediklerimi tam uygula büyük ihtimal olucaktr ;
denetim masası>programlar>windows özelliklerini aç veya kapat a gir,
programları yükledikten sonra windows medya özelliklerine gir ordan medya playerın yanındaki tik i kaldır bi süre işlem gercekleştrcek  sonra reset at bilgisayara sonra aynı yere tekrar gel ve bu sefer media playerın yanına tik i koy ve tamam a bas tekrar yüklicek ve reset atmna gerek kalmadan media player düzelmiş olucaktr.yani teorim bu dene cewabını beklyrm

karamazov74
20-09-2010, 23:14   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

sanırım sana yardımcı olabilirim kardeşim ama dediklerimi tam uygula büyük ihtimal olucaktr ;
denetim masası>programlar>windows özelliklerini aç veya kapat a gir,
programları yükledikten sonra windows medya özelliklerine gir ordan medya playerın yanındaki tik i kaldır bi süre işlem gercekleştrcek  sonra reset at bilgisayara sonra aynı yere tekrar gel ve bu sefer media playerın yanına tik i koy ve tamam a bas tekrar yüklicek ve reset atmna gerek kalmadan media player düzelmiş olucaktr.yani teorim bu dene cewabını
Önerin için teşekkürler ama malesef işe yaramadı. Dediklerini birbir yaptım ama sonuç değişmedi.

yunus1476
20-09-2010, 23:58   |  #10  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj
Alıntı: karamazov74  
Önerin için teşekkürler ama malesef işe yaramadı. Dediklerini birbir yaptım ama sonuç değişmedi.
komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp şu komutları sırasıyla yazarmısın,

regsvr32.exe jscript.dll

enter

regsvr32.exe vbscript.dll  

enter

sonra kapat ve tekrar dene

karamazov74
21-09-2010, 01:22   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp şu komutları sırasıyla yazarmısın,

regsvr32.exe jscript.dll

enter

regsvr32.exe vbscript.dll  

enter

sonra kapat ve tekrar dene

Bu komutları denemiştim daha önce senin için 2.kez denedim ama sonuç yine değişmedi :( emeğin için tşkler...

Son Düzenleme: karamazov74 ~ 21 Eylül 2010 01:23
yunus1476
21-09-2010, 11:51   |  #12  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

görev yöneticisini aç orda wmp.exe die çalışan bi uygulama warsa işlemi sonlandır tekrar dene yine olmazsa hatanın olduu günden önceki güne  sistem geri yükleme yap arkadaşım.benden bu kadar baska bişe kalmadı kusra bakma =)

semih cakır
31-01-2011, 01:46   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

ya kardes cok tesekkur ederim su komut istemcisine yazdıgım seyler ise yaradı