windows 7'de virtaul machine kurulumu!

bettelgeuse
10-04-2013, 17:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

Merhaba arkadaşlar.

ilk defa virtual machine kurmayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Yararı olur mu? Kullanım amacım, pc'yi korumak ve tüm kurulumları buradan çalıştırmak.

Deneyen ve kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum. Tavsiye eder misiniz böyle bir yöntemi?

bettelgeuse
11-04-2013, 10:45   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

yazınızı okudum.

güvenlik amacı ile kullanacağım. o bakımdan deepfreeze'i  kullanabilirim. ve comodo internet security yi de kurabilirim.

biraz daha araştırayım. kuruluşları kolay mı? her hangi bir özel ayar istiyor mU?

bettelgeuse
15-04-2013, 17:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

bu deepfreeze ücretli mi?

benim bulduğum ücretli gibi gözüküyor. yada ücretsiz bir program ise, bana link'i bildirebilir misiniz?

tsk

LvvNt
16-04-2013, 16:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: bettelgeuse  
Merhaba arkadaşlar.

ilk defa virtual machine kurmayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Yararı olur mu? Kullanım amacım, pc'yi korumak ve tüm kurulumları buradan çalıştırmak.

Deneyen ve kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum. Tavsiye eder misiniz böyle bir yöntemi?

Ben kullanıyorum. İki sistem arasında kopyala yapıştır(metinler için) ya da dosya paylaşımı oluyor(paylaşımlı klasörle). Güvenlik için iyi derim.
Alıntı: cleverman  
Virtual Machine'lerin güvenlik amacıyla kullanılmaları tarihe karışalı çok oluyor. Ayrıca virtual machine'ler yüksek sistem kaynakları gerektirir. Performans alamazsın. Eğer DeepFreeze kurarsan, istediğin programları rahatlıkla deneyebilirsin. Ayrıca eğer zararlı yazılımlardan korkuyorsan, ücretsiz Comodo Internet Security Premium'u tavsiye ederim; çünkü istediğin yazılımı Comodo ile sandbox içinde çalıştırabilirsin. Ayrıca Comodo'nun Virtual Kiosk özelliği de var. Bu özellik sayesinde Comodo sisteminin içinde yalıtılmış bir oda oluşturuyor ve sen bu odanın içinde her türlü dosyayı rahatlıkla açabilirsin, her türlü riskli aktiviteyi gerçekleştirebilirsin. Eğer Comodo IS ile ilgilenmiyorsan, o zaman Comodo'nun Virtual Dragon'unu deneyebilirsin. Bu tarayıcı sayesinde istediğin virüslü siteye girip, istediğin virüslü emaili açabilirsin. Son blog yazımı okumanı tavsiye ederim: Avatarlar bile dehşet saçabilir. Ama yine de Virtual Machine kuracaksan, ücretsiz VirtualBox'ı kullanabilirsin...
Haklısın Comodo IS Complete kullanıyorum memnunum. Ancak Deepfreeze C:\'ye kurulumu engelliyor(yeniden başlayınca siliniyor ya hani). Sandboxie kullanmasını öneririm arkadaşın(eğer sistemi kötü ise). Sandboxie ile web'de korumalı gezip programlar kurabiliyorsun. Programlar Sandboxie içine kuruluyor ve orada kalıyorlar. Taa ki sen Sandbox'u temizleyene dek. Bence sandboxie daha iyi.

okankurubas
16-04-2013, 23:50   |  #5  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Virtual Machine istiyorsan VMware kullan ben 3 sistem kullanıyorum ubuntu pardus ve xp