Windows 7 de Windows Mail Sorunu

sinanazim
24-09-2009, 22:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi, Windows XP de Outlook Express yüklüydü. Bu programın yeni versiyonu Windows Vista da karşımıza Windows Mail olarak çıktı ve bunlar windows yüklendiğinde kendiliğinden yüklü olarak geliyordu.

Yaklaşık 1 haftadır Windows 7 Ultimate kullanıyorum. (torrent sitesinden indirdiğim iso) Ancak Windows Mail programı yok. Acaba Windows 7 de Windows Mail programı yüklü olmayacak mı? Bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Mustafa@PC
24-09-2009, 23:37   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

http://download.live.com/wlmail

Burdan indirmelisiniz.

sinanazim
25-09-2009, 10:09   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Windows Live Mail' i kastetmiyorum. Windows Mail den bahsediyorum. İkiside mail alma işlevi yapıyor olabilir ancak ikisi farklı programlar.

Recep Baltaş
25-09-2009, 10:32   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Microsoft, bazı kişilerin "sen tekelcisin, çıkar bakiyim o prgramları sistemden" demesi üzerine, birçok yazılımı işletim sisteminden çıkartıp bir paket haline geitrdi. Örneğin Movide Maker, Windows Mail vs.

Netten indireceksiniz.

alisdt
26-09-2009, 14:13   |  #5  
alisdt avatarı
Yıllanmış Üye
133 mesaj

doğru bendede yok sonradan movie maker yükledim demek nedeni buymuş

badwizard
21-03-2010, 18:40   |  #6  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Windows 7 de windows mail zaten bulunmakta ancak program pasif hale getirilmiş, uzun yıllar outlook express kullanmış birine wlm çok kullanışsız gelebilir, ki bencede öyledir. windows 7 için en güzel mail istemcisi bence windows mail dir. tabi bunu söylerken alışkanlıklada konuşmuyorum bir hafta boyunca mail client aradım kendime ama hepsi hayal kırıklığı oldu, outlook tan tutunda thunderbird e kadar aklınıza gelen bütün istemcileri kurdum, olmadı. en sonunda windows maili kullanmaya karar verdim WinMail.exe dosyasını attrib komutlarıyla normal hale getirdim ama çalışması için vistadan msoe.dll gerekiyordu onuda bulup varonlanın üzerine yazdım. program güzel çalıştı, artık windows mailime kavuştum. tabi ufak bir sorunu var şu an çevrim dışı ayarı yapamıyorum, yani program online çalışırken work offline değinizde çöküyor, tam tersindede aynı durum var program çevrimdışı çalışırken çevrim içi çalış dendiğindede çöküyor. ama internet explorer yada windows media playerdan çevrim dışı durumunu değiştirdiğinizde çalışıyor. kısacası ie yada wmp üzerinden yapılan work offline/online durumu  windows mail üzerinde geçerli oluyor ama windows mail üzerinden work offline/online komutu programın çökmesine neden olyor, bu sorunun çözümü hakkında fikri olan varmı?

Son Düzenleme: badwizard ~ 21 Mart 2010 18:40