Windows 7'de XP Mode: Neden?

CHIP Online
15-10-2009, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin göze çarpan özelliklerinden XP Mode'u kim, ne amaçla kullanacak? İşte önemli sorular

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/windows-7-de-xp-mode-neden_15824.html

Resimlerle: Windows Virtual PC ve XP Mode mercek altında

Windows 7'nin çıkışına çok az kala heyecan yükseliyor. Üretime Ağustos ayında verilen işletim sistemi Ekim ayının 22'sinde tüketicilerle buluşacak.

Bu kadar sabrı olmayanlar ise Windows 7 parti paketlerinden çıkan, iş yerlerinden ve okullardan sızan paketleri satın alıyor. eBay'de 200 dolar üstü fiyatlarla alıcı bulabiliyor.

Windows 7 kurulumda Windows Vista'dan daha az sabit disk alanı kaplıyor, daha az sistem kaynağı tüketiyor ve bu sayede daha zayıf bilgisayarlarda bile sorunsuzca çalışıyor. Hafif ve hızlı, Windows 7'yi tanımlıyor. Performans geliştirmeleri dikkat çekiyor. Kullanıcı arayüzünün altındaki değişiklikler çok önemli. Ancak kullanıcıların aklında kalan, göze çarpan özelliklerin başında XP Mode yer alıyor.

Business ve Ultimate sürümlerinde yer alan XP Mode, kullanıcılara tam sürüm Windows XP çalıştırma imkanı sunuyor. Sanal bir işletim sistemi olarak çalıştırılan Windows XP, Windows 7 uyumlu olmayan yazılımları çalıştırma imkanı sunuyor. Yazılıma büyük ücretler ödeyen şirket kullanıcıları için büyük tasarruf demek.

Buraya kadar her şey güzel. Peki Windows XP sıradan kullanıcılar için önemli mi?

Tüm konu: Windows 7'de XP Mode: Neden?

İzleyin: XP Mode Böyle çalışıyor

Resimlerle: Windows Virtual PC ve XP Mode mercek altında

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 XP Mode'u kullanacak mısınız? Ne amaçla?

ugurxxl
15-10-2009, 15:53   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Evet ben kullanıyorum,kullanmak zorunda kaldım,ansys programını windows 7 ye kurduğumda lisans hizmetini çalıştıramadım birtürlü,hata verdi ne yaptıysam ansys'te çalışmadı dolayısıyla,ama xpmode'u kurup yükledim sorunsuz çalıştı.

posicor
16-10-2009, 02:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
358 mesaj

Ben de şu an kullanıyorum, çook eski bir proje için VStudio 6.0'a ihtiyacım vardı, sağolsun güzel çalışıyor.Eskiden de zaten vmware üzerinde sanal xp ile kullanıyordum.Ama bu hali gerçekten çok rahat oldu, masaüstünden kısayolla ulaşabiliyorum.

Sefa Adak
16-10-2009, 08:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,824 mesaj

Hm..Çok güzel br özellik bence.Yazılım uyumsuzluk sorunları bakımından herkese lazım olabilir.

Kırık Çocuk
16-10-2009, 17:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Kullanmayı çok  da düşünmüyorum açıkçası.