Windows 7'de Yaşadığım bazı sorunlar.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Name
10-08-2009, 22:33   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
234 mesaj

Hem Problem Bıle Olsa (Ben Daha Yasamadım) Windows 7 Suan Yenı Bır İsletım Sıstemı Insan Dogar Dogmaz Yurumeye Baslayıp Konusabılırmı ! Windows 7 Daha Emeklemeyı Yenı Bıtırdı Yurumeye Baslıyor Ama Sen Ve Senıngıbıler Boyle Kostek Olursanız Olmaz  Recep Baltas Bir Konu Acmıstı Windows 7 Nın Gelıstırlımesı Icın Yardım Etmemız Gerektıgını Soylemıstı Ms Nın Boyle Bır Uygulaması Var Bız Windows Kullanıcıları Ne Kadar Ms Ye Yardım Edersek O Kadar Iyı Isletım Istemı Ortaya Cıkar Sen Gelmıssın Burda Windows 7 Kotu Dıyorsun Benb Daha Bır Kotulugunu Gormedım Goren Varsa Soylesın Lutfen Hata Raporu Olarak Ms ye Yollasınlar Ben Eskıden Dıkkat Etmezdım Ama Recep Baltas In Yazısından Sonra Bır Hata Alırsam Dırek Rapor Edıyorum Ms  Ye Cunkı Bir Isletım Sıstemınde Problem Var Ve Ben Onu Rapor Edıyorum Benım Sayemde Mılyonlarca Kısı O Hatayı Almaktan Kurtuluyor Ve Bu Benı Cok Mutlu Eder. Sende Aldıgın Hataları Ms ye Yolla Dırek Caresını Bulsunlar Ordakı Calısanlarda Her Ne Kadar Islerınde Uzman Olsalarda Onlarda Bır Insan Gozden Kacırmıs Olabılırler Bır Kac Problemı

Son Düzenleme: Name ~ 10 Ağustos 2009 22:34
melen
10-08-2009, 23:25   |  #27  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: Name  
Hem Problem Bıle Olsa (Ben Daha Yasamadım) Windows 7 Suan Yenı Bır İsletım Sıstemı Insan Dogar Dogmaz Yurumeye Baslayıp Konusabılırmı ! Windows 7 Daha Emeklemeyı Yenı Bıtırdı Yurumeye Baslıyor Ama Sen Ve Senıngıbıler Boyle Kostek Olursanız Olmaz  Recep Baltas Bir Konu Acmıstı Windows 7 Nın Gelıstırlımesı Icın Yardım Etmemız Gerektıgını Soylemıstı Ms Nın Boyle Bır Uygulaması Var Bız Windows Kullanıcıları Ne Kadar Ms Ye Yardım Edersek O Kadar Iyı Isletım Istemı Ortaya Cıkar Sen Gelmıssın Burda Windows 7 Kotu Dıyorsun Benb Daha Bır Kotulugunu Gormedım Goren Varsa Soylesın Lutfen Hata Raporu Olarak Ms ye Yollasınlar Ben Eskıden Dıkkat Etmezdım Ama Recep Baltas In Yazısından Sonra Bır Hata Alırsam Dırek Rapor Edıyorum Ms  Ye Cunkı Bir Isletım Sıstemınde Problem Var Ve Ben Onu Rapor Edıyorum Benım Sayemde Mılyonlarca Kısı O Hatayı Almaktan Kurtuluyor Ve Bu Benı Cok Mutlu Eder. Sende Aldıgın Hataları Ms ye Yolla Dırek Caresını Bulsunlar Ordakı Calısanlarda Her Ne Kadar Islerınde Uzman Olsalarda Onlarda Bır Insan Gozden Kacırmıs Olabılırler Bır Kac Problemı
Katılıyorum.

sinan354
11-08-2009, 01:35   |  #28  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

Arkadaşlar ben rc zamanından beri windows 7 yi indirip kullandım hatta son çıkan rtm yi de deneme fırsatım oldu.ancak bir türlü vista kadar performans alamadım.hatta 2. defa rtm yi indirdim ve ikisi de gerçek rtm sürümü olmasına rağmen nedendir bilmiyorum ama bilgisayar yavaş çalışıyor.birkaç kez tekrardan formatladım sonuç değişmedi.kullandığım bazı programlar tam anlamıyla çalışmıyor windows7de.ekran kartı driverını vista uyumluluğuna almadan kuramadım.(atinin sitesinde windows 7 driverı olarak verilmesine rağmen.)onun dışında güzel yeni özellikler kullanışlı.ama sanki bir sp çıksa ileride daha oturacak havasında geldi bana.sizde de durum bu şekilde mi?yani vista sp2ye göre windows 7 biraz daha yavaş mı çalışıyor?

Name
11-08-2009, 01:44   |  #29  
Yıllanmış Üye
234 mesaj

Vista Sp2 Ile Windows 7 RTM Arasındakı Hız Tartısılır Ama Bana Sorarsan Windows 7 Kur Ilerde Guzel Seyler Beklıyor Bızı.

sinan354
11-08-2009, 02:07   |  #30  
Yıllanmış Üye
533 mesaj

Şöyle söyliyeyim aralarında bariz bir hız farkı var en azından benim bilgisayarımda :) Ben zaten windows7 yi sevdim baya hoşuma gitti.ama biraz daha oturmasını bekliyeceğim sanırım yoksa bilgisayarımdan yeterince performans alamıyorum.

hakan95
11-08-2009, 08:20   |  #31  
Yeni Üye
32 mesaj

BEYLER BENDE SUREKLI EKRAN KARTI SÜRÜCÜSÜ ARIYORUM AMA BİR TÜRLÜ UYGUN BIRSEY BULAMADM YARDIMCI OLACAK ARKADASLAR İÇİN:Ekran Kartı=Marka/ModelGe Force 7300 SE/7200 GS                             Ayrılmış vide bellegi:  256 MB

black_flood
11-08-2009, 08:22   |  #32  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: black_flood  
recep bey siz ne yaparsanız yapın yada biz sorun yaşamdan her sistemde çalıştığını idda edenler win7 nin ilk betası çıktığından buyanaki sorunlar hep değilmi sürücülerin güncel olmaması
 directx güncellemesi olmaması
ya yeni daha 1 hafta önce 4 çekirdekli core2 quad yada amd phenom serisi makina alıpta windows7 yi açmayınca windows 7 sorunlu kötü  bilip bilmeden konuşuyorsunuz diyenler.

makina yeni olabilir elbetteki ama her makina win7 de düzgün çalışacak diye bir garanti yoktur. herşeyin pahalısıda çözüm değildir. bazen hiç ummadık en dandik asrock yada ecs anakartta çalışan asusun en pahalı 235 dolarlık anakartında çalışmakta sorun çıkarttığını gördüğümüz windowslarda olmadı değil. sebebi ise bios yazılımından kaynaklı uyumlu bios sürümü çıkana dek ya kullanıcı sürünecek yada anakart değişecek başkada çare yok malesef.

msi firmasının k9n serisinde bir model var mesela asla xp ile çalışmıyor ne cins ürünse bios güncellemesi yoktu tabiki o zaman vistanın ilk çıktığı zamanlardı vistada sıkıntı yoktu xpde kilitleniyordu. bu seri için 2008 12 ayında çıkan bios sürümünü yükleyince sorun düzeldi xp de artık çalışıyor.

yukarıda gerçek açıklamayı yapmış bulunmaktayım bunların dışında windows7 de gerçekten sorun yok arkadaşlar 198 kere kurdum yok arkadaşım yok işte olacak olsa  fi tarihinden kalma makinama kurduğumdada olur bu sıkıntı ama yok. malesef bu tip sıkıntılar bazende illada hep özel seçilmiş parçalar kullanalım alışkanlığındanda olabiliyor ileride ne çıkarabileceği belli olmuyor karşımıza. büyük ihtimallen yeni anakart ise senin anakarta windows 7 ile uyumluluk için bir bios sürümü çıkartılabilir.

Recep Baltaş
11-08-2009, 09:42   |  #33  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konuyu açan arkadaş sorduğu sorunun cevabını verdğimiz halde neden gelip yanıtlamıyor? Konuyu kapatacağım böyle gdierse.

hakan95
11-08-2009, 10:08   |  #34  
Yeni Üye
32 mesaj

ABİLERM BENDE WİNDOWS 7 ULTIMATE KULLANIYORUM  VE OYUN YUKLEYEMIYORUM HATTA WINDOWS 7 ILE GELEN SATRANC OYUNUNDA BILE PC DONUYOR MAVİ EKRAN GELIYOR VE RESET ATIYOR BAZENDE GORUNTU SURUCUSU YANIT VERMEYI KESTI VE BU DURUMDAN KURTULDU DIYE UYARI GELIYOR ?

hakan95
11-08-2009, 10:10   |  #35  
Yeni Üye
32 mesaj

Yardımcı olursanız sevinirim..

Recep Baltaş
11-08-2009, 10:34   |  #36  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu konu kapanmıştır, yeni bir konu açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz ;)