Windows 7 değişik sorunlar..

azadcan
14-05-2010, 21:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar işletim sistemim windows 7 ve 64 bit kullanıyorum..tuneup utilities adlı programı kurdum ve bir kaç temizlik yapayım dedim,bu arada temam değişti ve masaüstü yazılarım çok ince ve beyaz oldu..eski temayı geri yükledim görüntü eskiye döndü fakat masaüstü yazıları eski haline dönmedi..Benim öğrenmek istediğim orjinal masaüstü yazı tipini tekrar nasıl geri yüklerim..çok aradım ama yapamadım..bilen birileri yardım ederse çok sevinirim..

2.Sorun ise..ekran alıntısı aracıda yok oldu tuneup onuda silmiş nasıl geri alırız bu aracı..

3.Sorun..Arkadaşlar bendeki takvimin sayıları neden siliniyor sebebini bir türlü anlamadım...masaüstü resmini buraya attım bakıp yardımcı olursanız sevinirim....

Mert_06
14-05-2010, 22:03   |  #2  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

sistem geri yükle, bunu yaparsan sorunlarının çoğunun düzeleceğini düşünüyorum.

noleafclover
14-05-2010, 22:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

nasıl bir değişiklik yaptığını bilemiyorum ama yazıyı düzeltmek için Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Görüntü  yolunu izle sonra sol tarafta görebileceğin Clear Type metnini ayarla veya DPI boyutunu ayarla seçenekleri ile yazı tipini dilediğin bir şekle getir.

Ekran alıntısı için muhtemelen kısayolu silinmiştir önce C:\Windows\System32 yolunu izle orada altlara doğru bak alfabetik olarak izlersen kolayca bulursun snippingTool diye varsa oradan bir kısayol oluştur ve kullan
yoksa windows özelliklerinden kapatmışsındır  Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler Yolunu takip et solda windows özellikleri aç kapat bağlantısına tıkla tablet pc bileşenlerini işaretle kaydet çık

Takvim için bir şey diyemeyeceğim ama kaldırıp tekrar açamayı dene masaüstü sağ tık araçlar

azadcan
14-05-2010, 22:24   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: -Mert06  
sistem geri yükle, bunu yaparsan sorunlarının çoğunun düzeleceğini düşünüyorum.
sistem geri yükleme noktalarının hepsi silinmiş..yükleme yapamam..

azadcan
14-05-2010, 22:33   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: noleafclover  
nasıl bir değişiklik yaptığını bilemiyorum ama yazıyı düzeltmek için Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Görüntü  yolunu izle sonra sol tarafta görebileceğin Clear Type metnini ayarla veya DPI boyutunu ayarla seçenekleri ile yazı tipini dilediğin bir şekle getir.

Ekran alıntısı için muhtemelen kısayolu silinmiştir önce C:\Windows\System32 yolunu izle orada altlara doğru bak alfabetik olarak izlersen kolayca bulursun snippingTool diye varsa oradan bir kısayol oluştur ve kullan
yoksa windows özelliklerinden kapatmışsındır  Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler Yolunu takip et solda windows özellikleri aç kapat bağlantısına tıkla tablet pc bileşenlerini işaretle kaydet çık

Takvim için bir şey diyemeyeceğim ama kaldırıp tekrar açamayı dene masaüstü sağ tık araç

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim..yazı konusundaki sıkıntım masaüstü simgelerinin altındaki yazılar çok ince ben daha kalın olsun istiyorum yani orjinal sizin dediğiz yol masaüstünü yazılarını değiştirmedi..
ekran alıntısı ise oldu çok teşekkürler..

Takvim konusundada pc açılıp kapanınca rakamlar siliniyor..bir tek takvimde oluyor ne kadar yüklersemde tekrar siliniyor...

infoman
14-05-2010, 23:02   |  #6  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Tuneup performansa yönelik ayarlar yapmış:) mesela tablet pc servislerini kapatmış ve bu nedenle ekran alıntı aracın gözükmüyor keza yazı tipide aynı...
Tune up içinde orjinal ayarları geri yükleyebileceğin bir menu var. Uzun süredir o tip yazılılımları kullanmadığım için ezbere söyleyemeyeceğim.

azadcan
14-05-2010, 23:14   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: infoman  
Tuneup performansa yönelik ayarlar yapmış:) mesela tablet pc servislerini kapatmış ve bu nedenle ekran alıntı aracın gözükmüyor keza yazı tipide aynı...
Tune up içinde orjinal ayarları geri yükleyebileceğin bir menu var. Uzun süredir o tip yazılılımları kullanmadığım için ezbere söyleyemeyeceğim.
Tuneupdaki standart yapma ayarının yerini biliyorum fakat oda istediğim orjinal yazı tipi gibi olmuyor..

infoman
15-05-2010, 00:18   |  #8  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Dosyalarını yedekleyip yeni kullanıcı oluştur sonra eskisi sil :) sıfır gibi olur

pakard
15-05-2010, 00:34   |  #9  
Taze Üye
9 mesaj

Merhaba arkadaşlar işetim sistemim win 7 64 bit iki gündür bilgisayarım hiçbir oyun veya videoyu çalıştırmıyor.İnternet üzerinden bir oyun veya video açmaya çalıştığımda explorer kilitleniyor.firefox içinde aynı şey geçerli.Silip tekrar yükledim.Aynı zamanda bilgisayar windowsun kendi iskambil oyunlarını bile çalıştırmıyor.virüs taraması yaptım.Javayı sildim tekrar yükledim.Açtım sorunsuz şekilde açıldı ancak tekrar hata verdi javanın network ayarlarına dns numarası yazdım oda kar etmedi.Sistem geri yükleme yaptım olmadı. Kafayı yiyeceğim.Lütfen yardım edin.

infoman
15-05-2010, 00:45   |  #10  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

sorun javada değil flash player ile olabilir.
http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=BUIGP

Banned
15-05-2010, 00:55   |  #11  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kusura bakmayın uzun süredir ubuntu kullanıyorum bu sebele yolu tam tarif edemeyebilirim ancak nasıl düzelteceğinizi az çok anlatayım.

Tuneup kurulduğunda içerisinde barındırdığı sistem optimize aracı ilk olarak karşılama ekranında çalışır ve size görünüm, başlangıç programları, sistem performansı ile ilgi seçenekler sunar ve bunları en iyleyip iyileştirmek istemediğinizi sorar. Siz buna direk sorunları çöz derseniz değil yazıları vs. değiştirmek aero efektleri vs. de devre dışı bırakır. Başıma gelmişliği var söylediklerim ve anlattığınız sorunların. Çözümü ise sanırım tuneupun başlangı menüsünde çalışan araç olacaktı bahsettiğim ona girip restore default seçeneğini tıklayıp sistemi yeniden başlatın. Hangi araç olduğunu hatırlayamıyor veya bulamadıysanız tüm araçları ve tüm seçenekleri kullanıp hepsinde restore default seçeneğini seçin.

noleafclover
15-05-2010, 02:25   |  #12  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: azadcan  
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim..yazı konusundaki sıkıntım masaüstü simgelerinin altındaki yazılar çok ince ben daha kalın olsun istiyorum yani orjinal sizin dediğiz yol masaüstünü yazılarını değiştirmedi..
ekran alıntısı ise oldu çok teşekkürler..

Takvim konusundada pc açılıp kapanınca rakamlar siliniyor..bir tek takvimde oluyor ne kadar yüklersemde tekrar siliniyor...

o zaman bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler deyin sol taraftan gelişmiş sistem ayarları bağlantısını açın performans sekmesinden ayarları açın Bilgisayarım için en iyi olanı bilgisayarım seçsin şıkkını işaretleyip kaydedin.Bu bütün görsel efektleri varsayılan haline getirecektir.Muhtemelen yazı sorununuzda hallolacaktır.

Tune up ta ise increase performance sekmesini açın açılan yeni pencerede sağ üstte change profile seçeneği vardır oradan ayarlarınızı yapın ki bir daha ki çalışmada kendi kafasına göre iyileştirmeler yapmasın

azadcan
15-05-2010, 08:28   |  #13  
OP Taze Üye
6 mesaj
sorun javada değil flash player ile olabilir.
http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=BUIGP
Windows 7 de 64 bit kullananlarda adobe flas yükleme hatası veriyor yani adamlar 64 bit için daha bir çözüm bulamamışlar..yükleme sorunu düzelse belki dediğiniz olabilir...

azadcan
15-05-2010, 08:50   |  #14  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: noleafclover  
o zaman bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler deyin sol taraftan gelişmiş sistem ayarları bağlantısını açın performans sekmesinden ayarları açın Bilgisayarım için en iyi olanı bilgisayarım seçsin şıkkını işaretleyip kaydedin.Bu bütün görsel efektleri varsayılan haline getirecektir.Muhtemelen yazı sorununuzda hallolacaktır.

Tune up ta ise increase performance sekmesini açın açılan yeni pencerede sağ üstte change profile seçeneği vardır oradan ayarlarınızı yapın ki bir daha ki çalışmada kendi kafasına göre iyileştirmeler yapması

Bilgisayarım için en iyi olanı bilgisayarım seçsin şıkkını işaretledim..Windows 7 masaüstü yazıları nasıl değişiyor..yolu nedir ...onu daha anlamış değilim..tuneup a gelince onu da kaldırmayı düşünüyorum sistemde..yardımlarınız için çok teşekkürler..

pakard
17-05-2010, 18:17   |  #15  
Taze Üye
9 mesaj

merhaba infoman öncelikle teşkkür ederim verdiğin linki yükledim ancak sorun devam ediyor.Sorun sadece nette değil hiçbir oyun ya da videoyu çalıştıramıorum.Solitare bile açıldığı gibi kilitleniyor.Hata kodu veya buna benzer bir veride alamıyorum.ccleaner kullanıyorum.Çok bir bilgim yok ama yanlış birşey silmiş olabilir miyim?

pakard
17-05-2010, 18:21   |  #16  
Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: azadcan  
Windows 7 de 64 bit kullananlarda adobe flas yükleme hatası veriyor yani adamlar 64 bit için daha bir çözüm bulamamışlar..yükleme sorunu düzelse belki dediğiniz olabilir...
yüklemede bir sorunla karşılaşmadım.ancak sorunum düzelmedi.64bitlerin hepsinde bu sorun varsa herkesin bu konudan şikayetçi olması gerekmiyor mu? Bilgisayarı ilk aldığımda böle bir sorunla karşılaşmadım.

infoman
17-05-2010, 23:36   |  #17  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Ekran kartının sürücüsünü güncelleştir bir de

linkinden DX güncellemesi yap. çok ilginç bir durum.

64bit işletim sistemlerinde 2 çeşit tarayıcı vardır biri 32 bit diğeri 64 bit ikiside sağlam çalışır fakat 64 bit internet tarayıcısı için flash player yazılmadı. adob amcamlar üşeniyor. bizde doğal olarak hep 32 bit tarayıcı kullanıyoruz. yani sorun yok, kardan zarar ediyoruz

pakard
18-05-2010, 02:01   |  #18  
Taze Üye
9 mesaj
Ekran kartının sürücüsünü güncelleştir bir de
http://www.microsoft.com/downloa ... b-bc6a-9b6652cd92a3
 linkinden DX güncellemesi yap. çok ilginç bir durum.

64bit işletim sistemlerinde 2 çeşit tarayıcı vardır biri 32 bit diğeri 64 bit ikiside sağlam çalışır fakat 64 bit internet tarayıcısı için flash player yazılmadı. adob amcamlar üşeniyor. bizde doğal olarak hep 32 bit tarayıcı kullanıyoruz. yani sorun yok, kardan zarar

Dx güncellemesini yaptım.Çözülmedi.Ekran kartımın güncellemesi için PCIe mi AGP mi die soruyor. çalıştırdan donanımlarıma ulaştım ancak orda böyle bir bilgi verilmemiş.İnternetten laptopumun donanımlarına da baktım.Ordanda öğrenemedim.nerden öğrenebileceğim hakkında yardımcı olursanız ekran kartımı da güncelleyeceğim.umarım çözülecek.

infoman
18-05-2010, 13:58   |  #19  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

ekran kartınızı tam olarak söyleyin link vereyim

pakard
19-05-2010, 21:02   |  #20  
Taze Üye
9 mesaj
ekran kartınızı tam olarak söyleyin link
infoman çok teşekkür ederim kıs 2010 yükleyip taramamı önerdiler tarama yaptım bi hata göstermesede   sorunum halloldu çok teşekkür ederim ilgine.