windows 7 disk boot failure insert system disk and

salihmursel52
06-12-2012, 13:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

bilgisayarımda window 8 yüklerken ayrılmış alanı sildim eski windows um 7 im açılmıyor bu nasıl geri getiririm. size windows 8 den yazıyorum ama pek hoşuma gitmedi zaten 7  nin üuzerine 8 i kurup denicektim ama böyle bir işgüzarlık yaptım internette bios ayarları kablolar dan bahsediyor benim hiç böyle bir sorunum yok format atmaya kalksam atılır ama ben format yerine onarım düşünüyorum benim sorunum ayrılmış alanı sildim oradaki bot dosyalarını geri nasıl getiririm yardımcı olan ve olacak kişilere şimdiden teşekkur

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: salihmursel52 ~ 06 Aralık 2012 14:28
murat5038
06-12-2012, 15:27   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Açılışta direk win8 ilemi başlıyor yada soru soruyormu geçiş için sorupda win7e tıklıyorsan açılmıyorsa DVd takıp Başlangıç onarma başlat.Eğer Win7 gözükmeyip direk geçiyorsa EasyBCD ile Boot Düzenini Win7 olarak ayarlayıp pcyi kapatıp yukarda söylediklerimi tekrar yap.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
himmety
06-12-2012, 15:46   |  #3  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

windows dvd si ile başlat onarım yaptır boot dosyalarını geri koyacaktır.

himmety bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
salihmursel52
06-12-2012, 15:53   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

arkadaşlar öncelikle teşekkurler ben windowsun ayrılmış alanı olan 100mblik alanı sildim başlangıç onarmada mada hiçbirşey göükmüyordu ben windows 8 idenemek için hdd yi bölmüştüm ona windows 8 kurdum tekrar başlangıç onarmada sadece windows 8 gözüküyor. bu arada direk windows 8 açılıyor ve işletim seçenekleri menüsü gelmiyor. ben kendi tahminimce windows 7 boot dosyalarını sildim ve windows 7 onyukleme dosyalrı olmadığı için ne açılıyor nede başlangıç onarma bulabiliyor

salihmursel52
06-12-2012, 15:56   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: murat5038  
Açılışta direk win8 ilemi başlıyor yada soru soruyormu geçiş için sorupda win7e tıklıyorsan açılmıyorsa DVd takıp Başlangıç onarma başlat.Eğer Win7 gözükmeyip direk geçiyorsa EasyBCD ile Boot Düzenini Win7 olarak ayarlayıp pcyi kapatıp yukarda söylediklerimi tekrar yap.
Alıntı: himmety  
windows dvd si ile başlat onarım yaptır boot dosyalarını geri koyacaktır.
 arkadaşlar öncelikle teşekkurler ben windowsun ayrılmış alanı olan 100mblik alanı sildim başlangıç onarmada mada hiçbirşey göükmüyordu ben windows 8 idenemek için hdd yi bölmüştüm ona windows 8 kurdum tekrar başlangıç onarmada sadece windows 8 gözüküyor. bu arada direk windows 8 açılıyor ve işletim seçenekleri menüsü gelmiyor. ben kendi tahminimce windows 7 boot dosyalarını sildim ve windows 7 onyukleme dosyalrı olmadığı için ne açılıyor nede başlangıç onarma bulabiliyor

salihmursel52
06-12-2012, 16:01   |  #6  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: murat5038  

dediğin mantıklı ama easy bcd yeni boot dosyası mı oluşturuyor yoksa çakışan boot dosyalarını mı düzenliyor çünkü benim win7 bott dosyası yok ayrılmış 100 mlik alanı sildim yanlışlıkla o yüzden win7 gözükmüyor hiçbir onarım ve başlatma uygulamasında

murat5038
06-12-2012, 22:55   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: salihmursel52  

dediğin mantıklı ama easy bcd yeni boot dosyası mı oluşturuyor yoksa çakışan boot dosyalarını mı düzenliyor çünkü benim win7 bott dosyası yok ayrılmış 100 mlik alanı sildim yanlışlıkla o yüzden win7 gözükmüyor hiçbir onarım ve başlatma uygulaması

Easy BCD boot Sistem boot ile ilgili herşeyi yapıyor,Dediğim yöntemi bilmiyorsan ve baya bir deneyimsiz isen sakın karıştırma :) Çünkü win8 ide çöpe atabilirisn :)

İlk önce şuna bak;

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış

Eğer burdaki win7 yazan yerde sende win8 yazar burda Win7 gözüküyorsa burdan seç ve okleyip yeniden başlat ve onarmaya başla eğer yok ise dediğim yöntemi yapman lazım.

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış

1.13 dk da gördüğün yerde Win8 ve Win7 var ise iyi yok is zor işin,Var ise Win8 tikini kaldıırp Win7 işaretle Save settings tıkla.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
salihmursel52
07-12-2012, 18:35   |  #8  
OP Taze Üye
12 mesaj

dediğin yok bende zaten onun i,çin windows başlamıyor windowsu boot edecek harekete geçirecek dosya yok sistem kurulu ama sistemin booot autorun dosyaları yok ben bunu geri nasıl getiririm format atmak istemiyorum ama başka çare yok gibi görünüyor da ben yine ümidimi kesmek istemiyorum mutlaka çözümü var ben bile kendimle çelişmeye başladım yahuOha!OnayGülüş

Son Düzenleme: salihmursel52 ~ 07 Aralık 2012 18:36
murat5038
08-12-2012, 14:23   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: salihmursel52  
dediğin yok bende zaten onun i,çin windows başlamıyor windowsu boot edecek harekete geçirecek dosya yok sistem kurulu ama sistemin booot autorun dosyaları yok ben bunu geri nasıl getiririm format atmak istemiyorum ama başka çare yok gibi görünüyor da ben yine ümidimi kesmek istemiyorum mutlaka çözümü var ben bile kendimle çelişmeye başladım yahuOha!OnayGülüş

Bölümünü silmeseydin kurtarma olurdu ama sen bölümü sildiğinden bir çözüm yok malesef dediklerimden başka.

Windowsun orjinal ise microsofta bir danış.