Windows 7 Driver

mahmutdemir
22-01-2011, 12:51   |  #1  
mahmutdemir avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
497 mesaj

Arkadaşlar Hepimizin Bilgiği gibi Windows 7 driverleri kendi tanımlıyor. Fakat Kendimiz Cd İle kurduğumuzda o ekran kartının Bazı özelliklerini Kullanabilir miyiz . Cd ile tekrardan kurarsak Daha Mı İyi Olur daha özelliklerini Kullanabilirim yoksa kurmaya hiç gerek yok mu ?

orhantatar
23-01-2011, 10:14   |  #2  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

kurmaya gerek yok zaten son sürümünü kuruyor;

Banned
23-01-2011, 10:33   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Windows 7 donanımlarının çoğunu direk tanıyıp sürücülerini yüklüyor ancak spesifik ayarları yapabileceğiniz kullanım konsollalrını yüklemiyor. Örn: nvidia sürüclerini yüklüyor ancak nvidia kontrol paneli yüklemiyor veya ati sürücülerini yüklüyor ancak ati catalyst control centeri yüklemiyor veya realtek ses kartlarında realtek paneli yüklemiyor. Oysa bu konsollarda birçok özelleştirmler ve ayarlar yapabiliyorsunuz. Bir diğeri özellikle ekran kartı sürücüleri üreticileri tarafında çok sık yenilendiğinden ve geliştirildiğinden windows 7 nin sürücülerini yüklemektense güncel sürücüleri indirip kurmak donanımdan daha fazla performans elde eilmesini sağlıyor. Sonuç olarak en doğru seçim windows 7 nini sürücülerini kullanmaktansa güncel sürücüleri indirip kurmak daha doğru olacaktır.

cihan1952
29-01-2011, 01:48   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

evet bende aynı sorunla karişılaştım ama cd yüklediğim zaman hata veriyo  ama her hangi bir sorun yok bu sürümleri nereye kuruyor win 7 denetim masasına bakıyorum göremiyorum