Windows 7 DVD Yazıcı Gözükmüyor

Karub
13-09-2009, 20:44   |  #26  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Yeniliktir. Özelliktir. Güç tasarrufu özelliğidi. Ben mi anlatamıyorum yoksa siz XP'nin yer aldığı 2002 taş devrinden yeni geldiniz Wİndows 7 dünyasına.

Yaşım henüz küçük olabilir ama bilgim ummadığınız kadar vardır.. Xp' yi kötülemek istemem Vistadan kaçıp ona sığınmıştık ama bu olay xpdede oluyormuş. Güç tasarruf özelliği sadece kabloyu çıkarınca devreye giriyor. Ayrıca masaüstü bilgisayarımda böyle bir sorun yok acaba chipset den kaynaklanıyor olabilir mi ?

melen
13-09-2009, 20:47   |  #27  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" seçiniz. PC'niz galiba "Uzaydan Gelen Makine" olduğu için de olabilir.Kahkaha

PC'niz galiba "Uzaydan Gelen Makine" olduğu için de olabilir.Kahkaha
Bu bir espriydi.

Karub
13-09-2009, 21:16   |  #28  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" seçiniz. PC'niz galiba "Uzaydan Gelen Makine" olduğu için de olabilir.Kahkaha

Bu bir espriydi.

Uzaydan gelen makine masasaüstü bilgisayarım :)
Hepinizin emekleri için teşekkürler.. " Delio " nun yardımları sayesinde oldu fakat ben bilgisayarın içinden çıkan DVDlere göz attım ordan kendisininkini yükledim ve sorun kalktı :)

Delio
13-09-2009, 21:18   |  #29  
Yıllanmış Üye
233 mesaj

Bu konu ile ilgili oldukça yazı okudum. Bana en mantıklı gelen chipset ile lgili çözümlerdi. Intel chipsetli olan anakartlar için Intel® Matrix Storage Manager yüklemek çözüm oluyormuş. Arkadaşı bukonuda bigilendirdim ve aldığım cevaba göre sorun çözülmüş.

Bu arada bu bir özellik değildir. Technet te microsoft çalışanlarının verdiği birtakım çözüm önerileri var. Bunların başında  filter dirver ıkaldırmak geliyor. ( sanal cd/dvdrom oluşturma yazılıları ile birliktegelen filtre sürücüler) Fakat bunları yüklememiş kullanıcıların bile başına gelmiş. Pek çoğu dizüstü kullanıcısı.

Son Düzenleme: Delio ~ 13 Eylül 2009 21:27
Karub
13-09-2009, 22:08   |  #30  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Alıntı: Delio  
Bu konu ile ilgili oldukça yazı okudum. Bana en mantıklı gelen chipset ile lgili çözümlerdi. Intel chipsetli olan anakartlar için Intel® Matrix Storage Manager yüklemek çözüm oluyormuş. Arkadaşı bukonuda bigilendirdim ve aldığım cevaba göre sorun çözülmüş.

Bu arada bu bir özellik değildir. Technet te microsoft çalışanlarının verdiği birtakım çözüm önerileri var. Bunların başında  filter dirver ıkaldırmak geliyor. ( sanal cd/dvdrom oluşturma yazılıları ile birliktegelen filtre sürücüler) Fakat bunları yüklememiş kullanıcıların bile başına gelmiş. Pek çoğu dizüstü kullanıcısı.

Evet bunun bir sorun olduğu açık ve buna güç tasarrufu diyorsunuz.. Bazıları cahil ayağına gitti ama Microsoft' a inceleme gönderen biriyim ama sonuç gelmedi o ayrı :)

melen
13-09-2009, 22:12   |  #31  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Sorunun çözüldüğüne sevindim...Kahkaha

gazolay
08-04-2010, 17:14   |  #32  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bendede şöle sorun var..benim hem dvdrw(sata) var hem cdrw(ıde)win7 kurulu profosyenel sürünü 32 bit bilgisayarımı formatlerken dvd görüyor kurulum yaparken donuyor bende dedim herhalde dvd okuma gücü az diye çıkarıyorum ıde dvdrw ilw format atıyorum format bitince kendi dvd koyuyorum bilgisayarımda her iki sürücümde var hem dvd hem cd ama içine hangisinin cd koyda pc donuyor...her iki sürücüyüde başka bir anakarta bağlıyorum orada çalışıyor ikise