windows 7 ebeveyn denetimi web filtresi (ÇÖZÜLDÜ)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
black_flood
05-12-2009, 00:01   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

windows 7 ortamında ebeveyn denetimlerindeki web filtresini açıp çalıştırabilen varmı arkadaşlar bana web filtresi özelliği lazım program engelleme vs. zaten biliyorum yapmasını kullanıcı hesap yönetimi özel hak atama vs hepsi var ama malesef web filtreleri devre dışı geliyor nedense windows 7 ortamında explorer' in özelliklerinde dahi web filtresi seçeneği var tıklayınca ebeveyn denetimleri açılıyor fakat ek bileşen olarak görünüyor ve aktif yapamıyorum.

boşa zahmet edipte denetim masası kullanıcı hesapları standart kullanıcı hesabını seçip ebeveyn denetimini açman lazım deyipte kestirip atmayın boşa çünkü bu özellik disable geliyor.windows vistada bu özellik aktif gelmekte çok zora girersem vistanın dvd'si içerisinden bu özelliği ayırıp win7 dvd' sine entegre edecem artık ama o kadar uğraştıracağını sanmıyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 00:03   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Amacınız ne sizin , sadece bir programın açılmasını mı engellemek yada başka birşey mi ?

black_flood
05-12-2009, 00:19   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

malesef microsofttan aldığım cevap web filtresi yok windows 7 lerin hiçbirisinde. sadece 3. parti windows live aile koruması ile geliyormuş :( ve işin kötüsü bu serviste çalışmıyor nasıl entegre olacaksa sistemlen bu hali ile.

amacım web sitelerini engellemek. ama bunu bir antivirüs web filtresi yada başka bir web filtresi olmadan yapmaktı. neyse başka bahara kaldı windows 7 için baya bir tırmalayacağım anlaşılan web sitelerini engellemede.

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 00:29   |  #4  
Denetmen
6,606 mesaj

ben anlamıyorum açıkcası..Programsız yapıcağınız bir işi neden zora sokuyorsunuz..
Açın host dosyasını not defteriyle
en sona
127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.chip.com.tr
127.0.0.1 www.yasaklayacağım site adresi.com

yaz , kaydet ve kapat..

Çok mu zor ?

black_flood
05-12-2009, 00:33   |  #5  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

bu bir çözüm değil sadece basit ev kullanıcılarını frenleyebilir. ama diğer ortamlarda fasa fiso bir yöntem. live cd bileşenleri ileri ile bu ayarları değiştirmek çok kolay. kullanıcı hesabının şifreli yada şifresiz olması fark etmiyor senin yaptığın şekilde büyük birde güvenlik açığı doğuyor. ben hallettim şuanda test aşamasını yapıyorum kırılıp kırılamayacağına dair az sonra sonucu belli olur.

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 00:36   |  #6  
Denetmen
6,606 mesaj

diğer ortam dediğiniz  ?
Bir tane basit yöntem yaparsanız , bunu kırabilir herhangi bir kullanıcı..Ama üstünede 1-2 basit yöntem yaparsanız , bunu anlamaz yapamaz..Uğraşması gerekir ki sonucu bulsun..Ama şifrede koyarsanız sonucu bulmak imkansız....
Sonucu bekliyorum  :)

Halil Mollaoğlu
05-12-2009, 00:46   |  #7  
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Windows 7'de Ebeveyn Denetim'leri üçüncü parti firmaların kendi filtrelerini entegre etmelerini sağlamak için modifiye edildi. Bana sorarsanız Vista'daki gibi kalsaydı iyiydi, ama işte olmuş bi kere. 

Windows Live Aile Koruması çalışıyor, çalışmadığını kim söyledi? Kendim kurup kullandım. Web üzerinden rahatlıka yönetilebiliyor ve karşı tarafın Messenger kişilerine kadar fitreleme/engelleme yapabiliyor. 

Kısa bir tanıtım videosu:
https://www.chip.com.tr/video/aile-korumasi_1248.html

Osman arkadaşımızın anlattığı yöntem de kullanılabilir. Fakat ufak bir nokta var dikkat etmeniz gereken: İşe yaraması için UAC ayarlarını en üt seviyeye getirmeli ve yönetici hesabına esaslı bir parola koymalısınız. Ondan sonra sıkıysa değiştirsin host dosyasını. 

black_flood
05-12-2009, 01:04   |  #8  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

Windows Live Aile Koruması  bu program ile iş halloldu ama microsoftun vistayı arayacaksınız sözü bu tip durumlarda hakketen tam yerine oturuyor. vista bu tip konularda en iyi işletim sistemi onun gibi sağlam bir windows olmadı ağırdı hantaldı çok kaynak yiyordu fakat hakkınıda veriyordu.