Wındows 7 Enterprise

alloss
08-09-2009, 22:05   |  #1  
alloss avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
628 mesaj

Arkadaşlar selam

Microsoft'un sitesinden win7 enterprise 64 bit indirip kurdum. Lisans durumunda etkinleştirmeye 10 gün var yazıyordu. Bende lisansı 90 gün yaptım. Fakat şimdi de ekranın sağ alt tarafında Windows Lisansı Geçerlilik 90 gün yazıyor. Bu yazıyı nasıl kaldırabiliriz? Bilgisi olan var mı?

Windows 7 RC sürüm için bu yazıyı silen bir program vardı. Onu kullandım fakat işe yaramadı. Win7 Enterprise için var mı bir yöntem? Teşekkürler...

Mustafa@PC
08-09-2009, 22:10   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Boşverin kaldırmayın yassın ne zararı var. Kaldıracağım diye registry'nin altını üstüne getirmenin alemi yok.

Hem gerçekler ile yüz yüze olmak lazım bazen :)

ErKaN-23
08-09-2009, 22:18   |  #3  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

bence gerek yok sonuçda korsan olmayan bir sistem kullanıyorsun varsın yazsın

Hayalet 26
08-09-2009, 22:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Bu sürüm zaten 90 günlük yasal sürüm.Süreyi uzatma arayışları illegal yöntemlerdir ve bu tür arayışlara neden giriyorsunuz anlamıyorum.

alloss
08-09-2009, 23:20   |  #5  
alloss avatarı
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
Alıntı: Hayalet 26  
Bu sürüm zaten 90 günlük yasal sürüm.Süreyi uzatma arayışları illegal yöntemlerdir ve bu tür arayışlara neden giriyorsunuz anlamıyorum.
Arkadaşım yazdığım konuyu tam olarak okuyup öyle cevap yazarsan daha iyi olmaz mı sence?
Ucuz ahkam kesmeye gerek yok. Bende süreyi 9000 gün yapmak istiyorum diye yazmadım zaten. Ekranın sağ altında 90 günlük deneme sürümü yazısını nasıl silebiliriz diye sordum. Bunun neresi illegal anlamadım?

Sağ olsun arkadaşlar oldukça alakasız cevaplar vermiş. Zaten ne gerek var, silmesen de olur, illegal işlere girme gibi alakasız cevap yazacak arkadaşlar hiç yazmasın daha iyi. Biliyorsanız cevap yazın bilmiyorsanız sırf mesaj sayısını arttırmak gibi gereksiz çaba içine girmeyiniz lütfen. Herkese iyi akşamlar...

Son Düzenleme: alloss ~ 08 Eylül 2009 23:21
Hayalet 26
08-09-2009, 23:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Burda kimsenin ahkam kestiği filan yok.Mesaj sayısını artırmak gibi bir iddiam da yok.Microsoft firması 90 günlük sürümde bu yazıyı koyuyor masaüstüne.Sistemi bu şekilde kullanmak zorundasınız.Bu yazıyı kaldırma gereğiniz ne onu açıklayın da maksadınızı öğrenelim ona göre tatminkar cevaplar yazalım...

--MaTaDoR--
08-09-2009, 23:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
385 mesaj
Alıntı: alloss  
Arkadaşlar selam

Microsoft'un sitesinden win7 enterprise 64 bit indirip kurdum. Lisans durumunda etkinleştirmeye 10 gün var yazıyordu. Bende lisansı 90 gün yaptım. Fakat şimdi de ekranın sağ alt tarafında Windows Lisansı Geçerlilik 90 gün yazıyor. Bu yazıyı nasıl kaldırabiliriz? Bilgisi olan var mı?

Windows 7 RC sürüm için bu yazıyı silen bir program vardı. Onu kullandım fakat işe yaramadı. Win7 Enterprise için var mı bir yöntem? Teşekkürler...

şunu kullanabilirisn daha once enterprise uzerınde denemedım sistem koku aynı oldugu için işe yarar diye düşünüyorum yonetici olarak çalıştırman yeterli olacaktır
http://rapidshare.com/files/277403753/watermark.rar

alloss
08-09-2009, 23:48   |  #8  
alloss avatarı
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj

Bu yazıyı kaldırmakla versiyonu illegal yapmanın ne alakası var. Masaüstünden o yazıyı kaldırınca windows etkinleşmiş mi oluyor?  Hayır, 90 gün geriye doğru saymaya devam ediyor. Maksadım filan yok. Sadece masaüstünde o yazıyı görmek istemediğimden gayet açık olarak ilk mesajda ne yapabilirim diye yazdım. RC versiyonunda çalışan bir program ile bu yazıyı kaldırabiliyorduk. Chipte bu konuyla ilgili defalarca başlık açıldı. Ve kimse sizin gibi windows illegal oluyor. Napıyorsunuz demedi, çünkü bu konunun windows'un illegal olmasıyla bir alakası yok. Ayrıca bilgisayarımda lisansız bir tane bile program bulamazsınız. 10000 TL'ye yakın lisanslı programım vardır. Beni böyle ucuz muhabbetlere çekme. Windows'u kırma gibi bir niyetim yok.

alloss
08-09-2009, 23:52   |  #9  
alloss avatarı
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
Alıntı: --MaTaDoR--  

şunu kullanabilirisn daha once enterprise uzerınde denemedım sistem koku aynı oldugu için işe yarar diye düşünüyorum yonetici olarak çalıştırman yeterli olacaktır
http://rapidshare.com/files/277403753/watermark.rar

Teşekkürler Matador. Deneyince cevap yazacağım.
Mustafa ve gloster. Sitemim size değil. Arkadaş ayak üstü beni illegal windows yapmaya çalışıyormuşum gibi suçlamaya çalışıyor. O yüzden biraz gerildim. Kusura bakmayın. Teşekkürler cevaplar için.

Mustafa@PC
08-09-2009, 23:52   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Bana mı diyorsunuz ?

Ben size illegal bir istek mi bu sizinki dedim ?

Bence o yazıyı kaldırmayın registry ile oynamayın dedim.

Çünkü o yazıyı kaldırmanın yolu registry de bir anahtarın değerinin 0 olması ile oluyor. Hatırlamıyorum şimdi.

alloss
08-09-2009, 23:53   |  #11  
alloss avatarı
OP Yıllanmış Üye
628 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Bana mı diyorsunuz ?

Ben size illegal bir istek mi bu sizinki dedim ?

Bence o yazıyı kaldırmayın registry ile oynamayın dedim.

Çünkü o yazıyı kaldırmanın yolu registry de bir anahtarın değerinin 0 olması ile oluyor. Hatırlamıyorum şimdi.

Yok mustafa sana demiyorum. Bilgi için teşekkürler.

Mustafa@PC
08-09-2009, 23:54   |  #12  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

O zaman pardon mesaj sayısı muhabettinide ben üzerime aldım. Cevap yazmıştım gereksizmiş sileyim ;)

Hayalet 26
09-09-2009, 00:12   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
Alıntı: alloss  
Bu yazıyı kaldırmakla versiyonu illegal yapmanın ne alakası var. Masaüstünden o yazıyı kaldırınca windows etkinleşmiş mi oluyor?  Hayır, 90 gün geriye doğru saymaya devam ediyor. Maksadım filan yok. Sadece masaüstünde o yazıyı görmek istemediğimden gayet açık olarak ilk mesajda ne yapabilirim diye yazdım. RC versiyonunda çalışan bir program ile bu yazıyı kaldırabiliyorduk. Chipte bu konuyla ilgili defalarca başlık açıldı. Ve kimse sizin gibi windows illegal oluyor. Napıyorsunuz demedi, çünkü bu konunun windows'un illegal olmasıyla bir alakası yok. Ayrıca bilgisayarımda lisansız bir tane bile program bulamazsınız. 10000 TL'ye yakın lisanslı programım vardır. Beni böyle ucuz muhabbetlere çekme. Windows'u kırma gibi bir niyetim yok.
Burda bir anlaşmazlık durumu var.İlk mesajınızda isteğinizi bu şekilde yazsaydınız benim cevabım da daha farklı olurdu.Genelde bu tür istekleri yapanlar program veya sistemleri yasal sürelerinden daha fazla kullanmak için yaptıklarından çözümün illegal bir yola gitmemesi için bu şekilde bir cevap yazdım.Umarım sorununuz çözülmüştür.