Windows 7 firmalar için neler getiriyor?

CHIP Online
15-01-2010, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Şirketlerin Windows 7'ye geçmeleri için yeterli sebep var mı? CHIP Online açıklıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... etiriyor_16595.html


Resimlerle: Windows 7 gecesinden çok özel kareler!

B>Firmalar için yeni bir işletim sistemine geçiş hassas bir konudur. XP için verilen destek devam ediyor, dolayısıyla hemen Windows 7'ye geçmek zorunda değiller. Fakat bazı yeni fonksiyonlar işletim sisteminin değerini belirgin derecede arttırıyor. CHIP Online bu fonksiyonları tanıtıyor.

Firmaların BT saatleri farklı biçimde çalışır. Birçok firma hala Windows 2000 veya XP yüklü istemciler kullanıyor. Sunduğu hizmeti yerine getirdiği ve güvenlik riski oluşturmadığı sürece bu durum herhangi bir problem oluşturmuyor. Hatta Microsoft, 8 Nisan 2014'e kadar Windows XP için güvenlik güncelleştirmeleri çıkarmaya devam edecek; buna karşın Windows 2000 için verilen destek önümüzdeki sene bitiyor.

Geçmeli mi, beklemeli mi?
Microsoft, daha tüketici pazarı için çıkış tarihi gelmeden yoğun biçimde Windows 7'nin reklamını yaptı ve kurumsal müşterilerine geçiş için beklememeleri gerektiği mesajını verdi. Microsoft'un iddiasına göre eski "ilk servis paketini çıkana kadar geçiş yapmama" taktiği artık geçerli değil.

CHIP Online Windows 7'nin yeni özelliklerini firmaların bakış açısından inceledi ve şu an geçiş yapılıp yapılmaması gerektiği sorusunu cevapladı.

Tüm konu: Windows 7 firmalar için neler getiriyor?

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: Windows 7 gecesinden çok özel kareler!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: