Windows 7 HDD Hatası

alicengiz
12-04-2010, 14:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Daha önce böyle bir konu açılmış ama kilitlenmiş.

Geçen hafta Samsung 500 GB Dahili HDD almış ve bilgisayarıma takmıştım. O zaman XP yüklüydü ve birkaçgün herhangi bir sorun yaşamadım. Dün Windows 7'e ye geçtim ve 5 dakikada bir HDD hatası alıyorum. İşin kötü tarafı disk denetimi yapamıyorum çünkü 10%'a gelince donuyor.

HDD yeni, XP'de sorun çıkmadı, Ama W7'de sorun çıkıyor. Var mı bir tavsiyesi olan? Şimdi HDD'yi garantiye göndersem geri gelecek çünkü XP'de düzgün çalışıyordu.

Bir de Windows 7 için tavsiye edebileceğiniz Partition Magic benzeri bir program var mı? Bad Sector varsa tespit edebileyim en azından.

Not: İşletim sistemi hata veren HDD'de yüklü değil.

Mustafa@PC
13-04-2010, 17:47   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

HDTune yazılımı ile sabit diski taratın bakalım ?

Banned
13-04-2010, 18:33   |  #3  
Banlandı
20 mesaj

Aygit yöneticisinde HDD ini sag tiklayip güncelle deyin bakalim herhangi birsey indirecekmi , ilaveten siz evde yokken Pc ve pc acikken ani bir elektrik kesintisi vs den olusan bir hata olabilir , baska bir pc ye slave olarak baglayip o sekilde bad sector taramasi yaptirmayi denedinizmi ? , bir diger olasilik iyi bir virüs malware , spy rootkit taramasi yapin (ne olur ne olmaz) , ayrica HDD e bagli kablolari cikartip tekrar yerine takin (bazen garip sekilde ise yariyor)

Son Düzenleme: velociraptor ~ 13 Nisan 2010 18:33
Deniz Selçok
14-04-2010, 18:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Bilgisayarınızda anakart ve Hdd ortak olarak S.M.A.R.T kullanıyor sanırım. Xp anakarttan bilgi alarak size böyle bir bilgi vermez. HDDnizi hemen yedekleyip servise gönderiniz.