Windows 7'için Spyware - Adware Yardım!

Kapalı Hesap (158332)
14-01-2010, 21:08   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
268 mesaj

Arkadaşlar ilk olarak size bazı konularda sorular yönelterek bu konuma başlamak istiyorum.

- İşletim sistemim Windows 7 Ultimate 32-bit
- İşletim sistemimde bazı solucanların bulunduğundan şüpheliyim ve şu ana kadar hangi programı denediysem ilk önce siliyor ve tekrar tarattığımda aynısını tekrar buluyor.Ne yaptıysam silemedim.

- Bu işleytim sistemimde Kaspersky 2010 kullanıyordum ve kullandığım sürece yukradaki uyarıyı bir çok yazılımda buldum ve son olarak Kaspersky'ı kaldırdığımda bu sorun ortadan kalktı.

- Şu an Avg'nin en son sürümü olan İnternet Securty 9 sürümünü kullanıyorum ve bunun yanında herhangi bir Spyware - Adware yazılımı önerirmisiniz?

- Kullanmak Şartmı veya Avg'yi  değiştirmeliyim.(Eger değiştirmeliysem hangi markayı öneririsiniz)

Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.

ECHELON_
14-01-2010, 21:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

cracklimi sistemin eğer öyle ise kuracağın yazılım işe yaramayabilir çünkü sen adwareyi kursan dahi programı o carckli sitem üzerine kurmuş olursun

Kapalı Hesap (158332)
14-01-2010, 21:18   |  #3  
OP Kapalı Hesap
268 mesaj

Sistem cracklı değil yani dosyaları bozulmamış orjinal cd kopyasından oluşmuştur.Ayrıca windows etkinleştirmeden bir hile yapıp crack dosyası kullanmadan kendim crackladım yani sistem şu an herşeyi ile güncel ve crack eli değmemiştir.

Saygılar...

Mustafa@PC
14-01-2010, 22:47   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

AVG her nekadar başarısız olmasada içindeki kuşkular(neye göre?) için biraz yetersiz. KIS 2010'u keşke silmeseydin.(Worm ve Troj. için tarama yaparken güvenli kip ve modem kapalı olması çok önemlidir !?)

NIS 2010'u kur, güncelle full sistem taraması yaptır ve bu taramayı güvenli kipte modem kapalı şekilde yap.

Eğer illa ben bir spyware programı önerisi istiyorum diyorsan aşağıdaki programı deneyebilirsin ;

Kapalı Hesap (158332)
14-01-2010, 23:38   |  #5  
OP Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
AVG her nekadar başarısız olmasada içindeki kuşkular(neye göre?) için biraz yetersiz. KIS 2010'u keşke silmeseydin.(Worm ve Troj. için tarama yaparken güvenli kip ve modem kapalı olması çok önemlidir !?)

NIS 2010'u kur, güncelle full sistem taraması yaptır ve bu taramayı güvenli kipte modem kapalı şekilde yap.

Eğer illa ben bir spyware programı önerisi istiyorum diyorsan aşağıdaki programı deneyebilirsin ;

http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php

Öncelikle yorumun için teşşekkür ederek.Kaspersky 2010 tekrar kumayı düşünüyorum ve bir sorum daha olacak internetten sık sık dosya indiriyorum.Kaspersky internet securty 2010 indirme hızını yavaşlatırmı.

Saygılar...

clickonline
15-01-2010, 00:11   |  #6  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Hayır yavaşlatmaz , belki şöyle olabilir indirdiğn dosyayı real time incelediği için 3-5 kb hız düşüer belki.

Ayrıca o silemediğin şeyin ne olduğunu kesin bilmelisin virüsmü spyware mi yoksa malware mi bilmek grek.

Kapalı Hesap (158332)
15-01-2010, 11:18   |  #7  
OP Kapalı Hesap
268 mesaj
Alıntı: clickonline  
Hayır yavaşlatmaz , belki şöyle olabilir indirdiğn dosyayı real time incelediği için 3-5 kb hız düşüer belki.

Ayrıca o silemediğin şeyin ne olduğunu kesin bilmelisin virüsmü spyware mi yoksa malware mi bilmek grek.
O bulduğum bir cookie olarak görünüyor fakat çok ilgiçtir.Msn adresimi içinde bulunduruyor.Ve internet satırına o msn adresimin bulunduğu wep adresini internet satırına yazdığımda gerçektende bir sayfa açılıyor ve daha sonra kaspersky bu siteyi engelliyor. Onu sildiğimde bilgisayarı açıp kapattığımda tekrar geri geliyor.

Çoğu yazılım bunu malware olduğunu söylüyor hala kurtulamadım ondan.

Yardımlarınız için teşekkürler......

black_flood
15-01-2010, 14:09   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

yavaşlar yada yavaşlamaz hiç sorun değil önemli olan o işi nasıl yaptığı örneğin pandalarda var şuanda ndis IM filter  versiyon 1.06.30 buna benzer birşey geliyormu bu gerçek bir network adaptöründen geçen veriyi filtreleme bileşeni. nortonda zaten yok devasal kevgir deliğinden geçilmiyor içinde.
pandalarda yavaşlatma olayı yok mesela gerçek reel antivirüs olmadan download hızın neyse kurduktan sonrada göreceğin hız o dur.
kaspersky' da ayar çekmessen kösebilir sistemine. manuel yapılandırma çekmende fayda var kendine göre.

clickonline
15-01-2010, 14:35   |  #9  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Superantispyware Free sürümle tarat.

Onuralp Yılmaz
27-01-2011, 18:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
922 mesaj