Windows 7: IE8 özelliği tüm uygulamalarda...

CHIP Online
14-05-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Internet Explorer 8'in getirdiği yenilik tüm Windows 7 uygulamalarına aktarılıyor. Peki ama hangisi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... amalarda_12725.html

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

IE 8'deki hızlandırıcıların arkasında yatan fikir daha basit olamazdı: Eğer bir web sitesindeki terim anlaşılmıyorsa terimi işaretleyip ufak hızlandırıcı sembolü ile Wikipedia veya diğer hizmetlere danışılabiliyor. Böylece hem fare tıklamasından hem de zamandan tasarruf yapılmış oluyor. Terime ait bilgiler direkt gösteriliyor.

Microsoft yazılım geliştiricilerine bu hızlandırıcı fonksiyonunu Windows 7 uygulamaları için de kullanma imkânı veriyor. Böylece ilerde kullanıcıların uygulamanın belli bir bölümünü işaretleyip hızlandırıcı ikonuna basmaları yeterli olacak. Terime dair bilgi anında ekranda belirecek.

Tüm konu: Windows 7: IE8 özelliği tüm uygulamalarda...

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7: Satışa bu kutularda sunulacak...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce hızlandırıcıların tün Windows 7'ye aktarılması doğru bir karar mı?

Banned
14-05-2009, 00:14   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
127 mesaj

bu zaten bazı tarayıcılarda eklenti veya eklentisiz yapılmıyor muydu?

emrah33
14-05-2009, 00:17   |  #3  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

firefox eklentilrinde böyle birşey var

Thrystan
14-05-2009, 00:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Microsoft'un genel stratejisinde böyle birşey vardı. Ama takdir ettim. Microsoft sözünde durmaya devam ediyor.
Firefox yükleyipte milyonlarca eklenti yükleyeceğimize daha basit ve stabil olan birşeyler kullanmak her zaman avantajlıdır. Ama Mozilla bu özelliğe de çamur atar arkasından Apple gelir bizden çaldınız der bu özelliği sonra AB de tekrar dava açar.
En iyisi olmak zor iş valla :)

Banned
14-05-2009, 02:09   |  #5  
Banlandı
127 mesaj
Thrystan
Microsoft'un genel stratejisinde böyle birşey vardı. Ama takdir ettim. Microsoft sözünde durmaya devam ediyor.
Firefox yükleyipte milyonlarca eklenti yükleyeceğimize daha basit ve stabil olan birşeyler kullanmak her zaman avantajlıdır. Ama Mozilla bu özelliğe de çamur atar arkasından Apple gelir bizden çaldınız der bu özelliği sonra AB de tekrar dava açar.
En iyisi olmak zor iş valla :)
şimdi mozilla sahibi olanlar yıllardır böyle şeyleri zaten kullanıyorlar üstelik opera kullananlar eklenti bile yüklemiyor, senin ie flash videoları bile indiremiyor ama tabii 4 5 yıl gecikmeyle 5000 küsür firefox eklentisinden birinin iş bile saymadığı bir işi  onca reklamla yapmak en iyisi oluyorsa al sana en iyisi ne diyeyim...her eklentinin yaptığı işi böyle 5 yıl gecikmeli yapması ve zaten şimdiden 5000 civarı eklentisi mozillanında sürekli eklenti çıkardığı düşünülürse senin ie bu hesapla sonsuz+bikaç sonsuz yıl daha sonra firefox'u geçecek demektir, tabii avrupada ie'nin payının her geçen gün düştüğü de göz önüne alınırsa Ağzı kulaklarına varıyor ....

SalvadorKanji
14-05-2009, 09:09   |  #6  
Yeni Üye
46 mesaj

valla kusura bakmayın mozilla falan iyi güzel hoş ama bir IE ve microsoft olamazlar. zaten onlarda yok davaydı yok bilmem neydi anca öyle sarsmaya çalışıyorlar ama oda olmaz.En ufak bir dava oldumu hepsi bir araya gelio tarayıcı firmalarının.
Ben 15 yıldır Bilgisayar programcılığı, sistem mühendisliği ve IT Manager işlerini sürdürüyorum. benim için en önemli olay güvenlik. Microsoft'dan daha güvenlisi yok buda bir gerçek. Siz hiç banka sitesinden internet şubesine FireFox yada diğerleriyle girdiniz mi? tam bir felaket. gel beni al götür diye baırıyor. sadece eklentileri var diye yersiz bir tercih FF. özellikle İE 8 den sonra.
Eklenti dediğiniz şey basit şeyler. İE de de yıllardır var eklenti, aracı programlarla. Ama her eklenti bir açık demek bunuda unutmayın arkadaşlar.Ayrıca FireFox' a fazla eklenti kurdunmu da çok kolay sapıtıyor. ne olursa olsun IE ve Microsoft bu işin en iyileri

Son Düzenleme: SalvadorKanji ~ 14 Mayıs 2009 09:09
PcMaKeR
14-05-2009, 09:14   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Evet iyi birşey.

Fattur
15-05-2009, 21:12   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1