Windows 7 internet problemi

HPQ-User
17-03-2012, 11:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sedat sormuş:
internete google chorome ile bağlanyordum ancak sık sık dns hatası veriyordu(bu sayfa kullanılamıyor dns, araması başarısız.....) oysaki dns ler otomatik. ardından elle girmeme rağmen hep aynı hatayı almaya devam ettim. ancak yardımcı programlar internetten upload v.s edebiliyor.  önce tarayıcıda hata var sanırım dedim ve mozilla firefox indirdim. yine aynı şey onda da yaşandı. sonra avast'ın ücretsiz antivürüs tarama programı vardı. onun etken olabileceğini düşünüp kaldırdım. Yine olmadı. Ardından konuyu internette ararken 2009 yılında yazılmış aynı problemde bir yazıyla karşılaştım. forum.donanımhaber.com da yayınanmış ve 2011 de tekrar ardından  2012 de yine tekrar güncellenmiş. sorunları hala devam ediyormuş(aynı kişiler).
Bu arada, başlarda uydunet'in problemi olabilirmi bu diye düşünüyordum ancak, şu anda da olduğu gibi. machintosh ile bağlandığımda bir problemle karılaşmıyorum. diğer bilgisayar ise kendi istediğinde istediği sayfalara giriyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
hp Pavillion db 1110
windows 7  ultimate 32 bit
inernet; uydunet 1 sınırsız

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_6_8) AppleWebKit/534.52.7 (KHTML, like Gecko) Version/5.1.2 Safari/534.52.7