Windows 7 - İSO

baraneker
27-12-2009, 10:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
199 mesaj

Arkadaşlar dün Windows 7 RTM 7600'ü yükledim ama iso olarak, benim CD-ROM'um CD'ye yazmadığı için CD'ye yazdıramıyorum, CD'ye yazdırmadan nasıl yükleyebilirim  lütfen yardım pleas!!!

PcMaKeR
27-12-2009, 10:30   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

dvd imajı o cd değil.
dvd-rw olmalı elinizde.
3.1 gb lık bir dosyayı nasıl cd-rom a yazdırabileceksiniz ki?

Not: Dilimizde Please diye bir kelime yoktur. Dilimize azıcık saygı göstermek kötü olmaz.
"Lütfen yardım please!"

hyypia
27-12-2009, 11:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
Alıntı: baraneker  
Arkadaşlar dün Windows 7 RTM 7600'ü yükledim ama iso olarak, benim CD-ROM'um CD'ye yazmadığı için CD'ye yazdıramıyorum, CD'ye yazdırmadan nasıl yükleyebilirim  lütfen yardım pleas!!!
Dvd İmage'nızı Deamontools yardımıyla kolayca bilgisayarınızda acabilirsiniz. Ancak yükseltme yapacaksanız bu işlemi yapabilirsiniz, format atıp Win 7 yüklemek ister iseniz dos ortamında bilgisayarınız deamontols'u görmeyeceğinden format atıp win 7 yükleyemessiniz. Buna karşılık Windovs ortamında format atıp yüklemek isterseniz ki bu biraz imkansız, Bu durumda Dvd yi yazamıosanız yapabileceğiniz en iyi şey yükseltme.

Pc_-_FiXeR
27-12-2009, 11:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
553 mesaj
Alıntı: baraneker  
Arkadaşlar dün Windows 7 RTM 7600'ü yükledim ama iso olarak, benim CD-ROM'um CD'ye yazmadığı için CD'ye yazdıramıyorum, CD'ye yazdırmadan nasıl yükleyebilirim  lütfen yardım pleas!!!
Doğru söze ne gerek.Gerçektende Türklüğümüzü kaybedip yabancılaşmaya başlıyoruz alın size bir örnek daha.(aslında milyonlarcası var.)
''lütfen yardım please''!
neyse;
iso'yu usb bellek ile bilgisayarınıza kurmanız mümkün.Bunun için ULTRA İSO programını indirmelisiniz : http://www.ezbsystems.com/ultraiso/

LÜTFEN DİLİMİZE SAHİP ÇIKALIM ONU YÜCELTELİM . . .

Kapalı Hesap (135391)
27-12-2009, 11:14   |  #5  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Flash Disk ile yükle...

Pc_-_FiXeR
27-12-2009, 11:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
553 mesaj
Alıntı: hyypia  
Dvd İmage'nızı Deamontools yardımıyla kolayca bilgisayarınızda acabilirsiniz. Ancak yükseltme yapacaksanız bu işlemi yapabilirsiniz, format atıp Win 7 yüklemek ister iseniz dos ortamında bilgisayarınız deamontols'u görmeyeceğinden format atıp win 7 yükleyemessiniz. Buna karşılık Windovs ortamında format atıp yüklemek isterseniz ki bu biraz imkansız, Bu durumda Dvd yi yazamıosanız yapabileceğiniz en iyi şey yükseltme.
hayır hayır sakın yükseltme yapmayın.
Her zaman Temiz yükleme yapmak daha sağlıklı sonuçlar verecektir.Bu yüzden daha önce size söylediğim programı(ULTRA İSO)indirip kurun.Daha sonra burada anlatılanları yapın.
https://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-yi-USB-den-kurun_12496.html

askinda
27-12-2009, 23:01   |  #7  
Üye
90 mesaj

http://download.chip.eu/tr/USB_D ... dows-7_6145173.html
linkten Windows 7 USB/DVD Download Tool aracını indirip  kullanarak en az 4gblik bir usb den win 7 kurabilirsin ultra isoya gerek yok

hoperlör
28-12-2009, 07:32   |  #8  
Üye
50 mesaj

Yayınlanan (yada sızdırılan) her Windows 7 (Windows Vista’da olabilir) sürümünde indirilen ISO kalıbını bir DVD’ye yazdırmadan kurulum yapmak için sisteminizde varolan bir sabit disk bölümünü kullanabilirsiniz. Belki de sisteminizde optik okuyucu yoktur kim bilir. Böyle durumlarda aşağıdaki adımları izleyerek bu işlemi kolayca hallederbilirsiniz. Şahsen ben öyle yaptım.

0. En başta kurulumunu yapmak istediğimiz Windows 7 ISO kalıbını indirmeniz gerekiyor. Bunun için her tür P2P yazılımını kullanabilirsiniz yada on yüz bin milyon parttan oluşan dosyaları indirebilirsiniz. Ben Torrent kullanarak indirdim >>

1. İlk olarak sisteminize bir sanal sürücü oluşturma yazılımı kurmanız gerekir. Ben Daemon Tools‘u kullandım.

2. İndirdiğimiz ISO kalıbını bir sanal sürücüye bağlayalım.

3. Sanal sürücüye bağladığımız ISO kalıbının tüm içeriğini kurulumun yapılmayacağı bir sabit diskde yada sabit disk parçasında bulunan bir klasöre kopyalayalım. Örneğin ben kurulumu C:\’ye yapacağım için E:\’de oluşturduğum E:\Windows7 klasörüsünü kullandım.

4. Kopyaladığımız klasörde yer alan bootmgr ve boot klasörlerini başlangıçta yüklenen sabit diske kopyalayalım. Örneğin ben E:\bootmgr ve E:\boot klasörlerini direk C:\ kök dizinine kopyaladım.

Not: Windows Vista kullananlar ek olarak E:\Windows7\boot\bootsect.exe dosyasını C:\ kök dizinine kopyalamalılar.

5. C:\ kök dizinde sources adlı bir klasör oluşturun.

6. E:\Windows7\sources\boot.win (yada boot.wim) dosyasını oluşturduğumuz C:\sources klasörüne kopyalayalım.

7. Yönetici olarak komut satırını açın. (Çalıştır > cmd)

8. Aşağıdaki kodu komut satırına girin. (C:\ yerine ana sürücü harfini yazın)

C:\boot\bootsect.exe /nt60 C:

Not: Windows Vista kullananlar C:\bootsect.exe /nt60 C: komutunu kullanmalıdır.

9. C:\ sistem diskinin adını aklınızda kalacak basit birşey olarak değiştirin. Örneğin ben WNY olarak değiştirdim.

10. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ardından Windows kurulum başlangıç ekranı gelene kadar bekleyin. Başlangıç ekranı geldiğinde saat, tarih ve dil ayarlarını kontrol edin eğer gerekiyorsa değiştirin.

11. Sonraki ekrana geçtiğinizde Windows kurulumu yapmanız sorulacaktır. Sakın! kurulumu başlatmayın, onun yerine sol alt köşedeki Repair My Computer seçeneğini seçin.

12. Windows Kurtarma Ortamı (WinRE) geldiğinde birkaç tane seçeneğin bulunduğu liste gelecektir. Bu listeden Command Prompt‘u seçin.

13. Aşağıdaki komutu çalıştırarak Kurulum yapmak istediğiniz sürücüyü formatlayın. Örneğin bende format c: /q

Not: Komuttaki /q ibaresi hızlı biçimlendirme içindir, bazı durumlarda genel biçimlendirme işlemi atlanabilir. Eğer kurulum yapacağınız sabit disk FAT32 yada FAT olarak biçimlendirilmişse format c: /q /fs:ntfs komutunu kullanarak NTFS olarak biçimlendirin. Eğer biçimlendirme işlemi başlamadan önce sabit disk yada sabit disk parçası etiketi sorulursa 9. adımda belirlediğimiz adı girin. Örneğin ben WNY olarak girdim.

14. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra kurulum işlemine başlayabiliriz. Bunun için kurulum dosyalarını kopyaladığımız konumda bulunan sources klasöründeki setup.exe dosyasını çalıştırın. Örneğin ben E:\Windows7\sources\setup.exe komutunu kullandım.

15. Artık kurulum işlemini DVD’den yapar gibi devam edebilirsiniz.

Genel notlar:

Ben şahsen kendim bizzat Windows XP üzerinde denedim ve sorunsuz şekilde Windows 7 kurulumunu yaptım. Eğer DVD yazıcınız varsa ve her yeni sürümü kurmak istemiyorsanız en son sürümü indirip (an itibariyle build 7057) zahmetsiz şekilde normal kurulum yapın.

Windows 7 şimdilik kalıcı olarak kullanılacak bir sistem değil en azından benim için. Windows 7′yi 2 gün boyunca denedim ve birçok programın kararsız çalıştığına hatta bazen hiç hata mesajı vermeden kapandığına şayet oldum.

1024×768 çözünürlüğünden daha büyük çözünürlükle kullanmanızı öneririm. Soru ve sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsinizi.

mancukya
28-12-2009, 13:50   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: askinda  
http://download.chip.eu/tr/USB_D ... dows-7_6145173.html
linkten Windows 7 USB/DVD Download Tool aracını indirip  kullanarak en az 4gblik bir usb den win 7 kurabilirsin ultra isoya gerek
Arkadas gerekli programi ve olayi söylemis 6 7 yasinda cocuk bile yapabilir bunla baska konuda gecen sekildede yapilabilir ama en basit ve sorunsuz yöntem arkadasin verdigi linkteki olaydir.

Son Düzenleme: mancukya ~ 28 Aralık 2009 13:51