Windows 7 Kablolu Ağ TANIMLANAMAYAN AĞ Sorunu

spider85
11-03-2011, 20:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar daha önce aynı modemden kablolu internete bağlanan bilgisayarım şimdi tanımlanamayan ağ hatası veriyor. Diğer bilgisayarım aynı kablo ile çalışıyor yani sorun bilgisayarda modemde değil. Bu tip sorunlarda ağ bağlantısını devre dışı bırak sonra etkinleştir sorun düzelir yazmış arkadaşlar çoğunun da sorunu düzelmiş ama bir fark olmuyor bende. İnternet virüs programımın süresi dolmuş onu kaldırdım onunla bir alakası olmuş olabilir mi bu sorunun? Yardımlarınızı bekliyorum..

enderiskender
11-03-2011, 21:01   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

görmeden söyleebileceğim tek şey sistemi o güvenlik yazılımından önceki bir tarihe geri yüklemen. belki güvenlik yazılımı dns ayarlarınla oynamıştır comodo öyle yapıyo mesela o ayarlara bir bak .

spider85
11-03-2011, 21:21   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

yükledim ama bir değişme yok

spider85
15-03-2011, 22:39   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

arkadaşlar soruna çözüm sunabilecek yok mu kafayı yiyeceğim, fabrika ayarlarına geri döndürdüm netbooku hala tanımlanamıyor:(

doktormert
15-03-2011, 23:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

var arkadaşım ethernet bağdaştırıcını kaldır  aygıt yöneticisinden driver ını sil. restart çek sonra tekrar driverı yükle ;)

spider85
17-03-2011, 22:19   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

hayır malesef bu da işe yaramadı..aynı kabloyla diğer bilgisayarım tıkır tıkır çalışıyo ama:(

upstr34m
02-06-2011, 10:00   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

S.a

Öncelikle konu açılalı baya olmuş söylediklerim belki yeni sorun yaşayanlara BELKİ yardımcı olur bu sorun benim pc ye bagladıgım ethernet kablosunu baska bir pc ye takmamla başladı modemde büyük ihtimal bir ip atama sorunu var gibime geliyor bu sorunuda başka bir net e baglanarak çözdüm ttnet vs gibi telefondan bile girdim ip atadı ve sonra kablo tv yi taktıgımda sorun ortadan kalktı şimdiye kadar böle halledebildim sürücüleri sildiğim halde yine düzelmedi bende şimdilik böyle yapıyorum geçici çözüm bu ama kablonuzu başka bir pc ye takmanızı tavsiye etmem :) geri pc nize taktığınızda sorun başlıyor inşallah faydalı olmuştur.

Selametle

spider85
12-08-2011, 19:40   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

sorunum kablosuzdan internete bağlanarak, antivirüsümü güncelleyerek ortadan kalktı..antivirüsün tarihi dolmuştu.. Daha doğrusu onu kaldırarak yeni bir antivirüs yüklemiştim o şekilde düzeldi..cevaplar için teşekkürler..benim çözüm de belki başkalarının işine yarar gerçekten sinir bozucu bir durum..

Fi-ToNe
04-10-2011, 03:46   |  #9  
Fi-ToNe avatarı
Yeni Üye
40 mesaj

Yukarıdaki yöntemler dahil olmak üzere internetteki tüm önerileri,yorumları vs. hepsini denedim ama sorun çözülmedi. En son olarak DNS seçeneğini otomatil olarak ayarlayıp bilgisayarı kapatıp açtım ve normal bi şekilde baglandı (2-3 defa denedim). Tabi DNS'siz internet kullanmak bizler için biraz zor. Tekrar DNS numarasını manuel yapıp (Google DNS 8.8.8.8 - 8.8.4.4) bilgisayarı kapatıp açtım ve aynı sorun. Sonra aklıma şöyle bişey geldi. Modemlerimizde DNS seçeneği varsayılan olarak otomatik'tir. Ben modemin DNS numaralarını otomatik moddan çıkarıp el ile atadım. Tabi yeni dns numaralarınızı girdikten sonra modeminizi yeniden başlatmanız gerekiyor. Bilgisayardaki DNS seçeneğiniz otomatik olarak kalsın. Bu şekilde bilgisayarı 5 defa kapatıp açtım ve bi sorun çıkmadı. Yasaklı sitelere de girebiliyorum. Sizlerde bu yöntemi deneyip buraya yazarsanız sevinirim.

(anakart: intel DP965LT, Modem: Exper, DNS: 8.8.8.8 - 8.8.4.4)

babasar011
16-10-2012, 11:48   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

Ben sorunu modemi değiştirerek çözdüm. Airties 5443 modelini aldım. Birde modem arayüzünden ip aralığını sonunu 254 yaptım suan kablosuzdada kabloludada sıkıntı yok.

bayro5
12-01-2016, 11:26   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

Bendede aynı sorun var güç kaynağını değiştirdim ondan sonra oldu her yolu denedim olmadı modem arayüzünede giremiyorum tanimlanmayan ag sorunu çıkıyor pc Exper modem huawei int Superonline bütün hepsinin musteri hizmetlerini aradim sorunu çözmeme yardımcı olamadi

Son Düzenleme: bayro5 ~ 12 Ocak 2016 11:41