Windows 7 Kapanıyor... 1 Mart 2010

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
hamann7725
16-02-2010, 12:18   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Arkadaşlar Microsoft maillerini göndermeye başladı.Eylem merkezinindede uyarılar çıkıyor.Zaman kısaldı... Yeni alternatiflere mi yönelmek lazım yoksa bi şekilde para bastırmak mı lazım? :S   Yorumlarınızı alabilir miyim?  Teşekkürler.

ajmix117
16-02-2010, 12:41   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

bence paniğe gerek yok cunku bununda bırsekılde bır cozumu olacak;)

ayrıca diğer taraftanda bakılırsa ;

dünyadaki bilgisayarların ortalama yuzde doksanı mıcrosoft kullanıyor ama sadece ortalama yuzde yırmısı lısanslı gerı kalanı lısanssız bu sayede mıcrosoft pazarın yuzde doksanını elınde tutuyor kı buda tekel gıbı bırsey ;) eger kı lısanssız sıstemlerı tamamen devredısı bırakmak ısterse(kı bunu ısterse yıllardır yapabılırdı hala medyalarına kopyalama engelı bıle koymuyor) lısanssız kullananların en fazla yuzde otuzu lısans alacaktır yanı pazarın yuzde altmısını ortalama dıgerlerıyle paylasmak zorunda kalacaktır. bu da gucunu kaybetmesıne yolacacaktır bu yuzden yıne bıyerlerde bı acık bırakacaktır. ve bırılerı yıne lısanssız kullanmaya devam edecektır.  

bu tamamen benım fıkrımdır ama ben boyle olduğuna ınanıyorum ;)

_eFeKenTLi_
16-02-2010, 13:14   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

acaba hangı wındows 7 surumlerı kapanacak . wındows 7 ultımate yuklu 30 gunde bır format cekıyorum halıyle lısans suresı bıttıgı ıcın . ee ne olacak sımdı bu 30 gunluk kullanımda olmıyacak .

ayhankaraman
16-02-2010, 14:20   |  #4  
Yeni Üye
26 mesaj

arkadaşlar bende win7 kullanıyorum lisans süresi müresi hikaye --yasadışı içerik-- bi program var onu kullanın 1 kere aktivasyon yapio ömür boyu kullanın

hrn_07
16-02-2010, 18:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
179 mesaj
Alıntı: ayhankaraman  
arkadaşlar bende win7 kullanıyorum lisans süresi müresi hikaye ---yasadışı içerik--- bi program var onu kullanın 1 kere aktivasyon yapio ömür boyu kullanı
evet aynen...Hmph

Cem1995
16-02-2010, 19:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
299 mesaj

arkadaşım o dediğin aktivasyon programları kilitlenecek zaten microsoft aktivite araçlarını kilitliyo :) hiçbir işe yaramicak ama bir sorun çıkarsa da xp yüklerim ya da win7 alırım bilmiyorum

Halil Mollaoğlu
16-02-2010, 20:04   |  #7  
CHIP Online
373 mesaj

@ayhankaraman

Yasa dışı içeriğe teşvikten ilk uyarınız aldınız.

CHIP Online'da illegal içerik ve yöntemlerden bahsetmek veya bunlarla ilgili konu açmak yasaktır. Özellikle isim vermişsiniz, buna hiç gerek yoktu.

Konuyla ilgili tavsiyem: Eğer RC sürüm kullanıyor ve yakında başlayacak kısıtlamalardan korkuyorsanız çok daha verimli bir alternatif var: Windows 7 Enterprise Final sürüm (90 günlük ücretsiz). Google'da veya sitemizde ufak bir arama yapın bulursunuz.

Eğer 90 günden fazla kullanayım derseniz iki yolunuz var: Ya 90 günde bir format atarsınız, ya da parayı basıp orjinalini alırsınız. İlle de Ultimate olsun diye de kasmayın, Windows 7 Home Premium eminim ki ihtiyaçlarınızın hepsini karşılayacaktır ve piyasa fiyatı da 230 TL civarında. Bir kerede bu kadar para veremem diyorsanız nasıl ekran kartı, işlemci, RAM vs. alırken kredi kartıyla böldürüyorsunuz, bunda da öyle yapın. Donanım ne kadar önemliyse işletim sistemi de o kadar önemlidir; zira onsuz sisteminiz silikon yığınından başka bir şey değildir. Bu da "yazılıma para vermem" diyenlere...

OSMAN BAĞÇEVAN
16-02-2010, 23:33   |  #8  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

L7 işletim sistemi..illegal bir siteden,linux a windows 7 makyajı :)
Linux dan anlamayan ben bile , bu işletim sistemini çok rahat kullanıyorum..Tabi linux unda genel sorunlarından bahsetmemek lazım, yeterince konuşuldu zaten..
Sizde neden böle birşey yapmayasınız ki..

Kısa ve öz :
parası olan orji. kullanır..olmayan korsan..Ben sanmıyorum illegal olmasın diye 90 günlüğü kullanacak birisinin olduğunu..İllegal kullananlarda elbet biliyor işini , üsttede kısa ve net sölenmiş zaten crack..Bu bile yeter :)

Bilgisayar bu , illegalde olacak  legalde..Avira yı legal kullanırsın , kaspersky nin deneme sürümünü , işletim sisteminin crack ini :)
Hadi işletim sistemini geçtimde , şu yazılımlar bile paralı olunca(alternatiflerde var ama kullanmak istemiyorum..alternatifler kötü , paralılar iyi..) illegalden başka birşey düşünemiyorum :)

Kapalı Hesap (113439)
17-02-2010, 00:02   |  #9  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: ayhankaraman  
arkadaşlar bende win7 kullanıyorum lisans süresi müresi hikaye --yasadışı içerik-- bi program var onu kullanın 1 kere aktivasyon yapio ömür boyu kullanı
emeğe saygı lütfen .. windows oyuncak değildir .. chip online forum illegal içeriğe izin vermez . kuralları okuyunuz .

turkey2008abc
17-02-2010, 12:06   |  #10  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

arkadaş belirmemiş ama heralde rc sürümü kullanıyor.Zaten indirirken anlaşma gereği 1 mart demişlerdi.Hazirana kadar yükseltme yapabilirsin.Ama Hazirandan sonra temeli kapanır bunuda unutma ki dosyalarının yedeğini al.Crack filan hiç uğraşma elbet bi yerde patlar.Dön Xp ye xp halen birçok kişi için yeterli

black_flood
17-02-2010, 19:51   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: Halil Mollaoğlu  
@ayhankaraman

Yasa dışı içeriğe teşvikten ilk uyarınız aldınız.

CHIP Online'da illegal içerik ve yöntemlerden bahsetmek veya bunlarla ilgili konu açmak yasaktır. Özellikle isim vermişsiniz, buna hiç gerek yoktu.

Konuyla ilgili tavsiyem: Eğer RC sürüm kullanıyor ve yakında başlayacak kısıtlamalardan korkuyorsanız çok daha verimli bir alternatif var: Windows 7 Enterprise Final sürüm (90 günlük ücretsiz). Google'da veya sitemizde ufak bir arama yapın bulursunuz.

Eğer 90 günden fazla kullanayım derseniz iki yolunuz var: Ya 90 günde bir format atarsınız, ya da parayı basıp orjinalini alırsınız. İlle de Ultimate olsun diye de kasmayın, Windows 7 Home Premium eminim ki ihtiyaçlarınızın hepsini karşılayacaktır ve piyasa fiyatı da 230 TL civarında. Bir kerede bu kadar para veremem diyorsanız nasıl ekran kartı, işlemci, RAM vs. alırken kredi kartıyla böldürüyorsunuz, bunda da öyle yapın. Donanım ne kadar önemliyse işletim sistemi de o kadar önemlidir; zira onsuz sisteminiz silikon yığınından başka bir şey değildir. Bu da "yazılıma para vermem" diyenlere...

orjinal yazılımda neymiş halil beyde kendini avutuyor  yok yasal değilmişte uyarıymışta dediğine eminim arkadaşın.
ama kuyruğu gerçekten sıkışıp sadece microsofttan destek alarak çözebileceği bir sorunla karşılaştığında ve aradığında telefonlan vereceği cevabı şimdiden çok merak ediyorum çünkü ürün anahtarında sıkıntı çıktımı fatura bilgilerini istiyorlar zorlada lisans bedelini gömüyorlar 450 liracık gibi gayet makul bir ücrete. eminim bu dokunmaz senin gibi düşünenlere.

gelelim diğer oloaya yaklaşık olarak 70 çeşit aktivasyon yöntemi ve aktivasyon olmadığı halde biosu okumasını engelleyerek lisanslı olduğunu zannetmesini sağlayan slic kurulumlar var. ve birçok marka üründe  bu sıkıntı var üzerinde gelen lisans keyi win7 ile uyumsuz sıfır kurulumlarda ortaya çıkıyor bu sıkıntı ve bunlarda slic aktivasyon yapılmış olarak geliyor acaba diyorum bu marka ürünlerdede çatırdamalar olacakmı son çıkan kopya ürün denetleme yazılımı ile çünkü artık slic aktivasyon tamamen kaldırılacak sadece orjinal key ile web sitesinden aktive edilebilecek.

mons
17-02-2010, 22:36   |  #12  
Yıllanmış Üye
416 mesaj

kimse kusura bakmasın da ben işletim sistemine 450 tl veremem ve crak yapıp kullanırım. ki bazıları kraldan çok kralcı oluyor zaman zaman. Microsoft sanki istese bulamıyor adamlar pazar payını düşünüp hiçbirşey yapmıyorlar (ev kullanıcılarına özellikle). forum kuralları gereği özendirmek yada paylaşmak olmaz tamam ama kimsede çıkıp üretenle tüketen ilişkisine girmesin ki iktisat okuyorum ve araştırırsanız sizlerde o abd lerin microsoftların ürün satışı gibi gösterdikleri karların nasılda paradan para kazanmak olduğunu görürsünüz. 10 milyon doların nasıl para politikasıyla 9 milyon dolar kar yapıp 19 milyon dolara çıktığını öğrenin sonra bana lisanslı ürün al deyin. Microsoft sattığı ürünün parasını ne yapsın derdi paradan para kazanmaktır.

Hightechx
18-02-2010, 10:40   |  #13  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
28 mesaj

Türkiyenin paralarını bu gibi işler için harcamak günahtır arkadaşlar hani 30-40 olsa anlarım ama 450 yi
anlayamam.

Halil Mollaoğlu
18-02-2010, 10:50   |  #14  
CHIP Online
373 mesaj

Gerekli yanıtlar verildi. Konu artık amacından sapmaya başlıyor. Korsan kullanım arzunuzu başka forumlarda dile getirin!

Kilit!