Windows 7 kurulum ilerlemiyor

alperenkara
09-05-2009, 16:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba ben su an w7 built 7000 kullaniyorum ve win7 rc surumunue yukseltmek istyorum ama kurulum baslior upgrade secenegine tikladiktan sonra windows compatibility report kismi acilior orda kalior ve report kisminda bisi yazmior bonbos sayfa ileri hici bir sekilde ilerlemior masaustunede bos bir rapor olusturuyor  bunu vistadan win 7 7000 surumune gecerken yasamis ama sorunu internetten bulmustum simdi bulamiorum yardimlariniz icin tesekkurler

Mustafa@PC
09-05-2009, 16:37   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Win7 nin herhangi bir RC sürümünden herhangi bir RC sürümünne upgrade olmaz,

Vista üzerine upgrade yapılır,kurulum ekranından "Custom" diyerek ilerleyeceksin.

Banned
09-05-2009, 16:37   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Anladığım kadarı ile 7000 srümden rc sürüme yükseltme yapmak istiyorsunuz. Size iki öneride bulunabilirim.

1.) Öncelikle windows 7 nin kendi yedekleme özelliği ile kullanıcı dosya ve ayarlarınızı yedekleyin, format atın Rc yi kurun ve yedeğinizi geri yükleyin.

2.) Yükseltme işlemini windows ortamında değilde dvd yi boot edip dvd ortamında yapın, Eğerki windows ortamında yapacaksanız açık tüm yazılım ve sayfaları, antivirüs ve diğer programları kapatıp yükseltmeyi başlatın. Bu arada hemen belirtteyim yükseltme 3-4 sat arası sürmektedir.

Artık hangisi sizin için uygunsa.

alperenkara
09-05-2009, 17:08   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj
khramn
Anladığım kadarı ile 7000 srümden rc sürüme yükseltme yapmak istiyorsunuz. Size iki öneride bulunabilirim.

1.) Öncelikle windows 7 nin kendi yedekleme özelliği ile kullanıcı dosya ve ayarlarınızı yedekleyin, format atın Rc yi kurun ve yedeğinizi geri yükleyin.

2.) Yükseltme işlemini windows ortamında değilde dvd yi boot edip dvd ortamında yapın, Eğerki windows ortamında yapacaksanız açık tüm yazılım ve sayfaları, antivirüs ve diğer programları kapatıp yükseltmeyi başlatın. Bu arada hemen belirtteyim yükseltme 3-4 sat arası sürmektedir.

Ilginiz icin tesekkur ederim iki haldede denedim ama gene ayni yerde bos bir compatibilty report sayfasi oluyor

alperenkara
09-05-2009, 17:09   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj
khramn

Ilginiz icin tesekkur ederim iki haldede denedim ama gene ayni yerde bos bir compatibilty report sayfasi oluyor

Süleyman.
09-05-2009, 18:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

32-bit 64- bit uyuşmazlığı olabilir. Eski sürümünüz mesela 32-bit ise, şimdi 64-bit Win7 RC indirdiyseniz bunu yükseltmez. Yeniden kurmanız gerekir.

Mustafa@PC
09-05-2009, 20:58   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

En iyisi temiz formatı denemek gibi...

mk1
09-05-2009, 22:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
481 mesaj

arkadaşlar kurulumda hata nedir sizce?dvd boot edemiyorum yani boot menude gözükmüyor sürücüleri falan da yüklü sata bağlı şu anda.win xp ortamında dvd ye çift tıklıyorum install now deyince öylece kalıyor veri kaydedilemedimi ne öyle bi hata veriyor??

Süleyman.
09-05-2009, 22:25   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
mk1
arkadaşlar kurulumda hata nedir sizce?dvd boot edemiyorum yani boot menude gözükmüyor sürücüleri falan da yüklü sata bağlı şu anda.win xp ortamında dvd ye çift tıklıyorum install now deyince öylece kalıyor veri kaydedilemedimi ne öyle bi hata veriyor??
XP içinden değil. DVD'den başlatacaksınız sisteminizi. Bios'tan. Format gibi tıpkı.

mk1
09-05-2009, 22:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
481 mesaj
eltahir
XP içinden değil. DVD'den başlatacaksınız sisteminizi. Bios'tan. Format gibi tıpkı.
buraya bi bak