Windows 7 Kurulum sorunu!!

hendox80
28-05-2011, 16:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selam Arkadaşlar ;

Benim bir sorunum var umarım yardımcı olabilirsiniz çünki delirmek üzereyim.Sorun şöyle ki daha önce dealarca kere windows vista ve windows 7 kurmama rağmen artık hiç bir türlü kuramıyorum internette baya bi araştırdım ama benim gibi bir sorun yaşan birilerini bulamadım.

core 2 duo işlemcim var 8 gb ram var makinemde...sorun tam olarak şöyle gerçekleşiyor ( hem vista hem 7 için ) cd yi takıp boot ediyorum gayet güzel açılıyor ön yüklemesini yapıyor sonra starting windows ekranı geliyor , işte logo yanıp sönüyor falan ...sonra böle cancanlı klasik 7 ve ya vista ekranı geliyor sadece mouse imleci var yanındada yüklemeyi simgeleyen dönene daire sonra dönen daire kayboluyor ve ekran öylece kalıyorr...ve başka bişi olmuyor...dvd lerimde sorun yok ( 4 farklı dvd den denedim hem win 7 yi hemde vistayı) , dvd rom mumda da sorun yok... ...bu sorun ilk oldugumda ramler dahil tüm kasayı garanti kapsamında geri gönderdim yani anlayacağınız ekran kartı ram ler , ana kart power supply hdd hepsi yeniii....kurulum aşamalarında hdd için ide yada achi gibi değişikler yaparakta denedim ama bir türlü olmuyor. sadece suan için işlemcimi değiştirip deneyemedim ama..suan makinemde hem xp hemde xp 64 bit kurulu ve gayet stabil bir şekilde çalışıyor.

not : kendime hem hdd için hem gpu için hemde ramlar için testler yaptım herhangi bir sorun yok.

umarım bu sorunla karşılaşan ve bi sekilde çözen bir arkadasım vardır.Şimdiden teşekkürler.

hendox80
16-06-2011, 18:59   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

uup:)