Windows 7 kurulum tamamlanamıyor

ercangerdan
14-03-2013, 15:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

bilgisayara windows 7 kurulumu yaparken en son adıma geçmeden önce yeniden başlatıyor. kurulum tamamlanıyor kısmına geldiğinde ekran gidiyor ve tekrar geliyor o esnada anlık bir hata mesajı verip o saniye içerisinde bilgisayar otomatik olarak kendi kapanıyor. yani direkt elektrik kesintisine uğrar gibi kapaniyor. win 7 premium ve ultimate adında iki ayrı cd denedim sonuç yine aynı. xp kurduğum vakit sorunsuz kuruluyor. bu windows 7 sorununun çözümü için yol göstermenizi rica ediyorum

Kül Tigin
14-03-2013, 15:13   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
86 mesaj

Geçen gün yanlışlıkla 32 bit sisteme 64 bit kurmuşum dalgınlığıma geldi.. En son adımda hata verdi ve bilgisayar ve kapandı.  Eğer bilgisayarınız 32 bit ise (x86)  olanı kurun.

Son Düzenleme: Kül Tigin ~ 14 Mart 2013 15:14
ercangerdan
14-03-2013, 15:32   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

"Genel Özellikler      Kasa   Mini Tower   Ethernet   10/100/1000 Mb/s   Vga (ekran Kartı)   ATI HD 4650 PRO 1GB (2GB HM)   Hdd (sabit Disk)   500GB   Klavye  Multimedia Q Türkçe   bellek   4GB DDR-III 1333MHz   Monitör   19" LCD   Mouse   Optik Ps2   işletim Sistemi   Orijinal Windows® 7 Home Premium   Optik Ürünler   DVD Yazıcı   Cpu (işlemci)   Intel® Core i3 Islemci 540 (3.06 GHZ 4MB)   Hoparlör   2,4 watt  "

özellikleri bu acaba 64bit mi benim sistem. ben windows 7 32 bit için olan cd kullaniyorum

murat5038
14-03-2013, 16:03   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Bilgisayar ilk alındığında hangi format dvd si ile kuruldu ise onunla kur 4 gb ram var 32 ile kuruyorsun ramı tam görmüyecekdir.

Onun için 64 bit bir format dvd si bul windows 7 kaldıracak değerde sistemin.Biosun güncel değilse formattan sonra güncelle.Elindeki dvdlerde sorun olabilir veya Bios ayarlarını yanlış ayarlamış olabilirisn.Optimize default yapıp save yapın.Sonra boot menüsünden 1. cd/dvd GELECEK şekilde ayarlayıp formata başlayın.

ercangerdan
14-03-2013, 16:06   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

anladım teşekkürler. firmadan bütün win7 cd lerini istettim şimdi. gelsin bakayım o zaman tekrar.

peki son bi soru soracam. windows xp proffessional sp3 32bit kurdum. donanımsal hata olup olmadığını sınamak için. bu sorunsuz kuruldu. kafamı da o karıştırdı. xp ile windows 7 arasında böyle bi farklılık olabilir mi acaba.

edit: 

bios ayarlarını default hale getirmiştim. bilgisayar ilk kurulumu win 7 premium. ama 32 mi 64 mü onu bilemiyorum. bilgisayar bana çökmüş şekilde geldi. ben sadece windows kurmak için aldım bilgisayarı benim değil yani

Son Düzenleme: ercangerdan ~ 14 Mart 2013 16:08
mhmt06
14-03-2013, 16:33   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

http://www.youtube.com/watch?fea ... lpage&v=UTd7PYMlGKg

burdaki ayarların dışına çıkmadan yap.  adam güzel anlatmış.

ercangerdan
14-03-2013, 16:58   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: mhmt06  
http://www.youtube.com/watch?fea ... lpage&v=UTd7PYMlGKg

burdaki ayarların dışına çıkmadan yap.  adam güzel anlatmış.

onları harfiyen yapiyorum zaten senelerdir format atarım her türlü işletim sistemini kullandım. o videoda tam 26. dakikada bakarsan kurulum tamamlanma kısmında ekran gidip geliyor ve tekrar devam ediyor. bende gidip geldiği an bir uyarı hata veriyor ve anlık bir şekilde bilgisayar kapanıyor. windows kurulumu gerçekleşmiyor tekrar başlattığım vakit. sil baştan yapmak gerekiyor ama her defasında yine aynı yerde takılıyor. benim sorun burada çözemedim malesef

murat5038
15-03-2013, 00:13   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: ercangerdan  
anladım teşekkürler. firmadan bütün win7 cd lerini istettim şimdi. gelsin bakayım o zaman tekrar.

peki son bi soru soracam. windows xp proffessional sp3 32bit kurdum. donanımsal hata olup olmadığını sınamak için. bu sorunsuz kuruldu. kafamı da o karıştırdı. xp ile windows 7 arasında böyle bi farklılık olabilir mi acaba.

edit: 

bios ayarlarını default hale getirmiştim. bilgisayar ilk kurulumu win 7 premium. ama 32 mi 64 mü onu bilemiyorum. bilgisayar bana çökmüş şekilde geldi. ben sadece windows kurmak için aldım bilgisayarı benim değil

win xp 32 bitte çalışır çalışmaz demedim zaten :) sadece rami doğru görmez ve tam donanım performansını alamazsın.

Biosu emin isen default yapıp kaydettiğine dediğim şekilde 64 bit orj.dvd sinden format atıp tekrar dene.Formattan hemen sonra dediğim gibi yine biosu güncelle ve HD tune ile Error scan testi yap Helat kısına bakıp resimleri paylaş.

ercangerdan
15-03-2013, 09:13   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

yarın firmadan bütün win 7 cd lerini getirtiyoruz bakalım o zaman yapmayı tekrar deniyeceğim. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

LvvNt
17-03-2013, 11:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: ercangerdan  
 onları harfiyen yapiyorum zaten senelerdir format atarım her türlü işletim sistemini kullandım. o videoda tam 26. dakikada bakarsan kurulum tamamlanma kısmında ekran gidip geliyor ve tekrar devam ediyor. bende gidip geldiği an bir uyarı hata veriyor ve anlık bir şekilde bilgisayar kapanıyor. windows kurulumu gerçekleşmiyor tekrar başlattığım vakit. sil baştan yapmak gerekiyor ama her defasında yine aynı yerde takılıyor. benim sorun burada çözemedim

DVD'de hata var. Yeni gelen DVD'ler sorun çıkarmaz.