windows 7 kurulumu

HPQ-User
27-03-2010, 19:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

conqueror sormuş:
merhaba;

orijinal windows vista yüklü toshiba dizüstü bilgisayarıma windows 7 kurmak istiyorum.windows 7 dvd sini taktığımda ilk başta kurulum yapmak için bir tuşa basın geliyor tuşa bastıktan sonra ön yükleme filan yapılıyor ve birkaç ilerlemeden sonra kurulum yapılacak sürücüyü seçme ekranı gelince şöyle bir yazı ile karşılaşıyorum ve ilerliyemiyorum:

<<sabit diskinize erişmek üzere gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için sürücü dosyasını içeren medyasını yerleştirin ve tamam ı tıklatın.tamamı tıklıyorum bu seferde "hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamamı tıklatın"

yani kurulum yapacağım harddiski göstermiyor/secemiyorum.
yardımlarınız için şimdiden teşkkürler, iyi çalışmalar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba Personal Computer
İşlemci : Genuine Intel(R) CPU @ T2130 1.86Ghz 1.87Ghz
Bellek(RAM) : 1014 MB
Sistem Türü : 32 Bit İşletim Sistemi
Ekran Kartı : 256 MB
Harddisk : Hitachi 120 GB ATA Device

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; InfoPath.2; OfficeLiveConnector.1.4; OfficeLivePatch.1.3)

heatblast
27-03-2010, 20:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,260 mesaj

orada biçimleme gibi seçenekler olması lağzım
orda C'ye tıkla ileri de öyle olması lağzım

sadecebu
27-03-2010, 20:51   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

sorun o degil.aynı dvd ile farklı bir pc ye kurdum windows 7 yi.burdaki sorun ürüne fabrika cıkışından lisanslı vista yüklenmiş.bilgisayarın yanında verilen dvd dışında harddiski göstermiyor.C D filan bi yer var orda görünüyor ama secemiyorsun hatta normalde direk görünmesi lazım C yi yada D yi secince
yine aynı uyarı geliyor:
"sabit diskinize erişmek üzere gereken aygıt sürücüsünü yüklemek için sürücü dosyasını içeren medyasını yerleştirin ve tamam ı tıklatın.tamamı tıklıyorum bu seferde "hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra tamamı tıklatın"