Windows 7 Kuş Sesi

moonster
09-08-2011, 10:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Merhaba arkadaşlar sorunum dün başladı oyun oynarken birden bire bilgisayardan bildiğimiz kuş ötmesi sesleri geldi aradım taradım ama bişey bulamadım sanki ormanda birden çok kuş ötüyo gibi yaklaşık 2 dakika durmadan ötüyo 5 dakika ara verdikten sonra tekrar ötmeye başlıyor bizim evdeki kuşda bu sesleri duyunca oda başlıyor ötmeye ev tımarhaneye döndü yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

osmanefe
09-08-2011, 10:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

:D en basit öneri temayı değiştir hala aynı ses gelirse denetim masasında ses ayarlarının içerisinde uyarı seslerinin olduğu bir pencere var üste ki sekmelerde gezinerek bulabilirsin orada 100 e yakın uyarının sesi var bu seslerden birini seçip sına tuşuna basıp sesi dinle eğer hata oluştuğunda gelen sesle aynı ise en azından hatanın ne ile ilgili olduğunu bulmuş oluruz tabi özelleşmiş bir hata sesiyse birde arka plandaki uygulamaları kapatıp kontrol et aynı ses gelicekmi

moonster
09-08-2011, 10:25   |  #3  
OP Yeni Üye
43 mesaj

temayı değiştirdim seslerede baktım ama yok. Sorun hala devam ediyor...

ekran kartı
09-08-2011, 10:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,412 mesaj

İşlemler listesinden süpheli işlemleri sonlandırın ve msconfig'den başlangıçta çalışan uygulamalara bakın.

moonster
09-08-2011, 10:45   |  #5  
OP Yeni Üye
43 mesaj

arkadaşlar bişey buldum resim ekleyip göstermek istedim

Arkadaşlar sağ altta saatin yanındaki ses simgesine bir kez tıklayıp karıştırıcıya tıkladığımda eğer kuş sesi yoksa bu şekilde gösteriyor...

Ancak kuş sesi başladığında böyle oluyor...

osmanefe
09-08-2011, 11:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

Senin bilgisayar virüs kapmış gibi duruyor :) hata mesajları sistem sesleri altında gözükür çalıştıra girip msconfig açımazsa sonun .msc yazarak çalıştır bir pencere gelicek orada başlangıça girip adı saçma sapan olanları yanındaki kutudaki tiki kaldırak kapat ve virüs programın kırılmış eset filan ise vetya süresi dolmuşsa benim önerim avast free 6 yı kullan be 5 ten beri onu kullanıyorum neredeyse bir buçuk yılkdır format atmadım daha öncede ortalama 3 ay iken veya avirada işini görür orada ne işe yaradığını kestiremediğin programların adlatını yaz biz sana kapat vey aç deriz hepsi yamam olduktan sonra sistemi yeniden başlat virüs sıradan bir virüs ise devre dışı kalı bunu virür ortaya çıkarmıyorda olabilir o zaman sistm çekmecesindeki progrmaları tek tek kapatıp hangisinin sorunu çıkarıdğınıbulman gerekicek ha bilgisayrında fazla yer varsa al yedeğini formatla :) 2 saate eski düzenini kavuşturursun ama format atmasını iyi biliyorsan yanlışlıkla bütün dosyalarıda silme zaten format atmadna formaltlarsan vistadan beir windows.old kasöründe eski dosyalarını bulabilirsin yerel diskin içinde

moonster
09-08-2011, 11:20   |  #7  
OP Yeni Üye
43 mesaj

msconfig çalıştırdım şu şekilde bir pencere geldi

ekran kartı
09-08-2011, 13:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,412 mesaj

Oradan Başlatma yazan sekmeye girin. Tümünü devre dışı bırak diyerek hepsini devre dışı bırakın. Listeye göz gezdirin. Bilgisayar açılırken açılmasını istediğiniz şeyler varsa onlara işaret koyun yoksa o şekilde kaydedin.

moonster
09-08-2011, 18:02   |  #9  
OP Yeni Üye
43 mesaj

arkadaşlar sorun halloldu yardımlarınız için teşekkürler... osmanefe arkadaşın dediği gibi avast 6.0 indirip kurdum ve bilgisayarı tarattım 19 tane trojan çıktı hepsini sildi sorun ortadan kalktı tekrar teşekkürler

Kapalı Hesap (186082)
09-08-2011, 22:00   |  #10  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Garip bi virüsmüş :D

osmanefe
10-08-2011, 00:39   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

birşey değil bayadır girmiyorum foruma arada sırada girdiğimde 3 5 kişiye yardım edip çıkıyorum çözebildiysem sorurnunu ne multu neyse iyi iyi eylenceler :)

rest00
18-08-2011, 20:07   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar benimde böyle bir sorunum vardı kuş sesleri geliyordu ses ayarını açtığında gözükmüyordu kuş sesi geldiğinde açtım.baktım adsız sesi onu yukaru kaldırınca ses büyüdü onu indirdim ses kesildi sonra çıktım v artık ses gelmiyo sizlerin sayesinde yaptım Çok Teşekkür ederim.allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin :))