Windows 7 MacOS'tan esinlendi mi?

CHIP Online
13-11-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS çalışanından garip açıklama: Windows 7'yi geliştirirken gerçekten Mac OS'tan "esinlendiler" mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... lendi-mi_16385.html

Resimlerle: Win-MacOS: Kim kimden ne aldı?

Microsoft, Windows'un ilk günlerinden bu yana Apple'ın işletim sistemlerinin görünüş ve işlevinden "esinlenmekle" itham ediliyor.

Buna verilen örnekler çok; mesela Windows 95'e geri dönüşüm kutusunun eklenmesi. Bu özellik Windows'a, Apple'ın işletim sistemlerinden 10 yıl sonra gelmişti ve Mac hayranlarının uzun süre eleştirilerinde önemli bir malzemeydi.

Mac işletim sistemleri grafik arayüzde yaratıcı yeniliklere imza attıktan sonra, çıkan yeni Windows sürümünde bu özelliklerin benzerlerini gören kullanıcılar bu alanda Mac'in önde olduğunu belirtiyor.

Microsoft aradan geçen uzun yıllardan sonra ve Apple'ın "Im a PC" reklamlarının etkisi geçtikten sonra bu konuda bir açıklama yaptı...

Tüm konu: Windows 7 MacOS'tan esinlendi mi?

İzleyin: Aero Shake

Resimlerle: Win-MacOS: Kim kimden ne aldı?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu açıklama bir şeyleri değiştirir mi?

alpbilgekagan
13-11-2009, 11:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

açıkçası program bağımlılığı yüzünden Windows kullanıyoruz hepimiz. Windows ise Mac ve Linux'tan esinlenmelerle dolu. Gerçi son zamanlarda hırsızlığın adı esinlenme oldu. Windows'un binlerde sorunu var. Her ay 20 tane yama yayınlıyorlar. Bir sorunu çözüp başkasını yaratıyorlar. Şimdi Ubuntu Karmic Kola kuracağım. Beğenirsem Windowsa dönmem bir daha...

toddler
13-11-2009, 23:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

M$ istediğini desin. İşletim sistemlerinin gelişimini incelemek yeterli. Tabii ki esinlendi, hatta kopyaladı.