Windows 7 Masaüstü Donma Problemi

kutlayislek
08-01-2010, 23:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Öncelikle Herkese İyi Akşamlar..
Benzer Konular Kısmında Böyle Bir Konu Görünmediğinden Konu Açtım..Eğer Vardıysa Özür Dilerim..
Benim Şöyle Bir Sorunum Var..Windows 7 Ultimate Yüklettim Bilgisayara..Orjinal..Ama Bilgisayar Açılınca Belli Bir Süre Sonra Masa Üstü Donuyor..Bilgisayarı Resetliyorum..Açılıyor Normal Bir Şekilde..ve Masaüstü Çalışıyor..Ancak Bir Programa Girip Çıktığım An Dönüyorum Masaüstü Çalışmıyor..Ama Başlat Çubuğundaki Simgeleri Kullanabiliyorum..Onlarda Herhangi Bir Sorun Yok..

Bilgisayar Özellikler: Ram: 1GB
Sistem Türü: 32 Bit İşletim Sistemi
İşletim Sistemi: İntel (R) Pentium (R) 4 CPU 3.00 GHZ
Ekran Kartı: 256 Mb / GeForce FX-5500

Sistemin Özellikleri Bu Şekilde..Aynı Ürün CD'siyle Defalarca Kurmayı Denedim..Yine Aynı Yine Aynı..
Ekran Kartımı Güncelleştirdim..Binbirtane Seçenek Denedim...Olmadı..Lütfen Yardım Edin..Çıldırmak Üzereyim Artık..Napmam Gerekiyor ? Yardımlarınızı Bekliyorum..Şimdiden Teşekkür Ederim..İyi Çalışmalar..

Mustafa@PC
08-01-2010, 23:23   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/mavi-ekran-reset-donma_t103367.html

Konuyu inceleyin.

kutlayislek
09-01-2010, 01:34   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

usta teşekkür ederim..baktım verdiğiniz konuya..biosla ilgili bi sıkıntı olduğunu düşünüyorum ben..ama pek hakim değilim bu konuya..neden böyle olur bi fikriniz var mı...windows 7 yeni yüklü..oyüzden virüsle ilgili bi sıkıntı yok..zaten virüs sistemi var şuan..ama masa üstü donuyor anlıyamıyorum..xp deyken hiç böyle olmadı..artı bi sorunda mesela masaüstüne bişi kaydediyorum internetten..kaydediyor ama görünmüyor..reset atıyorum ondan sonra geliyor..ya yardım edin çıldıracam artık :(