Windows 7 Mavi Ekran Problemi

Erhan Tiryakioğlu
23-01-2011, 12:14   |  #1  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Merhaba Arkadaşlar. Bayağıdır yoktum forumda pekde bişey değişmemiş kaliteden hala ödün vermiyoruz ;)

Neyse gelelim sorunuma. Windows 7 Pro. Orj. Sürüm kullanıyorum. Bu sabah 3 kere mavi ekran hatası aldım tüm güncel sürücüleri yükledim yanı sürücü uyumsuzlugu olamaz. Isınma sorunu hiç olamaz laptop'un alt paneli açık 3 Fanla sogutmayı destekliyorum ve Everest Programıyla sürekli takip ediyorum.

Ama az önce tekrar bir mavi ekran hatası aldım ve şu an Windows beklenmeyen bir kapatmadan kurtarıldı uyarısını veriyor.

Düşüncelerinizi bekliyorum, Teşekkürler Chip.

Sistem beklenmeyen bir kapatılmadan kurtarıldı mesajnın neden gösterdıgı bir dosyası : http://hotfile.com/dl/98891813/fab14b9/012311-53523-01.dmp.html

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 23 Ocak 2011 13:06
ALİHAN BAŞLAR
23-01-2011, 14:01   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
92 mesaj

mavi ekran hatası birçok sebepten olabiliyo... yazılımsal veya donanımsal olarak.. biostan herhangi bir çakışma olup olmadığına bi bak... veya windowsun önemli dosyaları zarar görmüştür belki... windowsu onar bakalım bi...

Erhan Tiryakioğlu
23-01-2011, 17:29   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Yazılımsal olarak sadece ram ve işlemciye çok yük binince problem yaratıyor, bende kullandıgım programlar ve oyunlardan dolayı ram ve işlemciyi çok yoruyorum haliyle mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum. Zarar gören dosyayı ben kendim vermiştim zaten.

Ancak bişey farkettm 2 Slotada 2GB Ram i takınca Mavi ekran veriyor. Ancak sadece 2. Slota takınca Mavi ekran vermiyor. Bu güne kadar 4GB takılıydı (2x2) br problem yoktu...

MentalistB
03-12-2012, 00:50   |  #4  
MentalistB avatarı
Taze Üye
3 mesaj

Eski driver ile dene Ekran Kartının . Ayrıca başka bir ram bulup denersen iyi olur

Bende aynı sorun vardı Ekran kartı Ati eski driver ile sorun yapmıyor ama güncel driver bu hatayı veriyor. Konu bile açtım

win
03-12-2012, 16:25   |  #5  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj

Bilgisayarını direk düğmeden veya fişten çektiysen olabilir.Bende de oluyordu

canpolatmc
08-12-2012, 16:46   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba akadaşlar mavi ekran beyaz yazılar Warning yazıyor başta bu kesinlikle hard diskten kaynaklı bir problemdir disk onarmayı deneyin olmazsa lkomple hdd deki verilerinizi yedeğee alın çünkü bu hdd nin ölüm haberide olabilir hdd ye komple format atın ve yeniden bölümleri oluşturun bu sorunu giderebilir

RashRh
10-12-2012, 11:59   |  #7  
RashRh avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
30 mesaj

Farklı bir ram ile bir dene derim ben yada 2. slotta hata vermeyen ram'i diğer slota takarak dene eğer 2. slotta sorunsuz çalışan ram diğer slotta hata veriyorsa anakarttaki slotta sorun vardır. Ufak ince bir fırçayı kontak spreyi ile ıslatarak orayı temizle sonra tekrar dene. Slotu temizlerken dikkatli olmayı unutma :) Kontak spreyinden zarar gelmez sıvı olduğuna bakma elektrik kaçağı yaratmaz.