Windows 7 Mavi Ekran

Lieutenant_cy
22-11-2009, 03:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Isletim sistemim Windows 7 Ultimate.. Bilgisayara kapat komutu verince zaman zaman mavi ekran hatasi aliyorum. Bunu her kapat komutu verdigimde yapmiyor ama zaman zaman da olsa yapiyor iste. Bu kodlardan birsey de anlamiyorum. Bilgili arkadaslar lutfen yardimci olunuz. Mavi ekranda yazanlari asagiya yaziyorum...

Mavi Ekran Hatası;
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage
to your computer.
If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your
computer. If this screen appears again, follow these steps:
Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in
the stop message, disable the driver or check with the manufacturer for
driver updates. Try changing video adapters.
Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory
options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove
or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced
Startup options, and then select Safe Mode.
Technical information:
*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0x85666c21, 0x8BCA3288, 0x8BCA2E60

Collecting data for crash dump ...
Initializing disk for crash dump ...
Beginning dump of physical memory.
Dumping physical memory to disk: 100
Physical memory dump complete.
Contact your system admin or technical support group for further assistance.

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 03:43   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

inceleyin :

Lieutenant_cy
22-11-2009, 16:38   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

soyledigin sayfaya baktim ancak benim sorunumla alakali birsey bulamadim. su kodlarin hangi donanimla alakali oldugunu bilebilseydim sorunumu rahatlikla cozebilirdim:
Technical information:
*** STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0x85666c21, 0x8BCA3288, 0x8BCA2E60)
ama bu kodlari internette aramaya kalksam sadece ilk bastaki cikiyor, digerleri yok. microsoft musteri hizmetleriyle canli chat araciligiyla konusup onlara da bu kodlari verdim ancak sohbetteki musteri hizmetlisi kendilerinin kodlarla ilgili bilgileri olmadigini filan soyledi.. ne yapacagimi sasirdim. nasil bir hata bu! onceden windows vista kullanirken su an kullandigim tum donanim ayni donanimlardi. vistayi yillarca kullandim bir kez bile olsun mavi ekran almadim ama bu windows 7de iki hafta oncesinden itibaren arada bir bilgisayara kapat komutu verdigimde mavi ekrani cikariyor. tek ben miyim bu sorunu yasayan... hicbir yerde bu kodlarla alakali hata yok mu...

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 16:46   |  #4  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj
Osman Abi Geçende Verdiğin Likden Sonra Aynı Cevabı Aldığını Hatırlar Gibiyim Sen Önce O link Verdiğin Konuları Okusan ve Ardından Yönlendirme Yapsan Hem Sorunu Yaşayan İçin Hemde Senin İçin Daha Az ZAman Kaybı OLur ;)</

Lieutenant_cy
22-11-2009, 17:10   |  #5  
OP Taze Üye
16 mesaj

Erhan kardes dogru soyluyorsun. tamam sagolasin yardimci olmaya calisiyorsun Osman kardesim ama sorunuma cozum yok o verdigin linkte...

Son Düzenleme: Lieutenant_cy ~ 22 Kasım 2009 17:11
Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Abi Şunu Denermisin Bak Everest Ultimate Edition Programını Gezginler.com dan İndr Googlede Arasan Bulursun Ardından Burdaki Sıcaklıklara Bak ( Everest Programını Açtıkdan Sonra Bilgisayara Tıkla ve Algılayıcıya Tıkla) Sonra Orayı Fotolayıp Atıver Abi ... Bence Isıdan Dolayı ...<

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:14   |  #7  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Osman Abi Geçende VerdiğinLikden Sonra Aynı Cevabı Aldığını Hatırlar Gibiyim Sen Önce O linkVerdiğin Konuları Okusan ve Ardından Yönlendirme Yapsan Hem SorunuYaşayan İçin Hemde Senin İçin Daha Az ZAman Kaybı OLur ;)
gerçektenmoralimi bozmaktan başka birşey yapmıyorsun bu yorumla...Ya kardeşimhiç saygı,sevgi yok orasını anladık hadi de , bari adam gibi çözüm bul onu söle..
Beni uyarmak için site yöneticileri bir kaç kişi seçti galiba ?
bunlardan birisi sensin , he öle mi  ?
Ben o konuyu emin ol senden çok kez okudum..Senin okumadığından şüphelendim şimdi ?

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:17   |  #8  
Denetmen
6,606 mesaj
Abi Şunu Denermisin Bak Everest Ultimate Edition Programını Gezginler.com dan İndr Googlede Arasan Bulursun Ardından Burdaki Sıcaklıklara Bak ( Everest Programını Açtıkdan Sonra Bilgisayara Tıkla ve Algılayıcıya Tıkla) Sonra Orayı Fotolayıp Atıver Abi ... Bence Isıdan Dolayı ...<
sevggili Erhan kardeşim bana diyorsun , kendin hata yapıyorsun..Bak böle yaparsam ben de ,senin bana yaptığın saygısızlık gibi uzar gider , anlıyorsun umarım..O yüzden de bana karışmamanı öneririm..

konu sahibi  linki okuduğunu  , alakası yok olduğunu sölüyor..sen hala sıcaklık diyorsun
OKU OKU OKU  :
*Yanıyor Olabilir:
Pc'nin açırı ısınmasıstabilite sorunları getirebileceği gibi reset ve benzeri sorunlargetirebilir.Sonuçta çoğu elektronik alet ısıyı sevmez.Pc aşırıısındığında reset atar bunun sebebi hem işlemci'nin böyle bir özelliğiolması hemde
biosta Pc Health bölümünde Cpu Shutdown Tempeture'ninbelirli bir değere sabitlenmesi.Bu ayar pc in hangi sıcaklık değerindesabitlenmişse o değerde kapanmasına neden oluyor bence faydalı biözellik.

Bazı cpular için kritik sıcaklıklar:

Ekran kartları genel itibariyle 80-90'a kadar dayanır,ama risk vardır.

Isılarımızı nasıl öğreniriz:

Fazla ısı olmuşşsa:
a)Fanlarınızı kontrol edin,temizliğini yapın.
b)İşlemciye termal macun sürmek gerekebilir hernekadar 3-4 senede bir ise bu ihtiyaç bazen yararlı oluyor.
c)Kasa içi hava sirkülasyonunu(devir-dayım) iyi sağlayın.
d)Bunlarsorunu çözmez ise biosu defautlayın.Daha önce biosta yapmış olduğunuzyalnış bi ayar buna sebep olmuş olabilir.Biosude defaultlamak için,
Pcaçılırken del tuşuna basılı tutun kimi anakartlarda f8 yada f2 deolabilir.Biosa girince "Load Optimized Defaults" diyin,ardından "SaveAnd Exit Setup" diyin.

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:20   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
gerçektenmoralimi bozmaktan başka birşey yapmıyorsun bu yorumla...Ya kardeşimhiç saygı,sevgi yok orasını anladık hadi de , bari adam gibi çözüm bul onu söle..
bunlardan birisi sensin , he öle mi  ?
Ben o konuyu emin ol senden çok kez okudum..Senin okumadığından şüphelendim şimdi ?
Osman Abi Ne Saygısızlığı Ne Sevgisizliği Ben Sana NE Kızdım Ne Bağırdım ZAten Haddim DEğil Ayrıca Hiç Şüphelenmene Gerek Yok Çünkü Senin Verdiğin Konuyu Hiç mi Hiç Okumadım Aslında Okumadım Diyemem ancak SAdece Bir Göz Gezdirmeydi ... Ancak Bundan Öncede Senin Verdiğin Linki Bir Başkası Okuyup SORUNUMU ÇÖZMEDİ Demişti Diye Hatırlıyorum ... Forumda Böyle Şeyler Olabiliyor Ayrıca Ne SEvgisizlik Yaptık, Ne Saygısızlık Yaptık Sen Adamın Konusunu Okumadan Al SAna Cevap Diyorsan Suç Bendemi Oluyor HAYIR ! Ozaman Birdaha Okumadan Anlamadan Link Atmayalım Değilmi ... Bir Başka Konudada Benden Başka Biri SİZİ UYARMIŞTI !</p

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:22   |  #10  
Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Lieutenant_cy  
Erhan kardes dogru soyluyorsun.tamam sagolasin yardimci olmaya calisiyorsun Osman kardesim amasorunuma cozum yok o verdigin linkte...
Şimdi sıra sizde..Merak etmeyin size üsteki cevaplar gibi cevap yazmayacağım :)

Maviekran hatasını o linkte gayet iyi bir şekilde anlatılmış..O linktesölenenler gibi ben sürücülerinizden şüpheleniyorum..Neden böledüşünüyorsun diye sorarsanız eğer ? :
Donanımlarınızda sorun olmadığını üstüne basarak sölemişsiniz ve vistada sorun olmadığını..Tek yüksek ihtimallerden birisi sürücüler geliyor aklıma..

Sürücülerinizi nereden ve nasıl yüklediniz ? , uyumsuz sürücüler varmıydı ?

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:22   |  #11  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
sevggili Erhan kardeşim bana diyorsun , kendin hata yapıyorsun..Bak böle yaparsam ben de ,senin bana yaptığın saygısızlık gibi uzar gider , anlıyorsun umarım..O yüzden de bana karışmamanı öneririm..

konu sahibi  linki okuduğunu  , alakası yok olduğunu sölüyor..sen hala sıcaklık diyorsun
OKU OKU OKU  :
*Yanıyor Olabilir:
Pc'nin açırı ısınmasıstabilite sorunları getirebileceği gibi reset ve benzeri sorunlargetirebilir.Sonuçta çoğu elektronik alet ısıyı sevmez.Pc aşırıısındığında reset atar bunun sebebi hem işlemci'nin böyle bir özelliğiolması hemde
biosta Pc Health bölümünde Cpu Shutdown Tempeture'ninbelirli bir değere sabitlenmesi.Bu ayar pc in hangi sıcaklık değerindesabitlenmişse o değerde kapanmasına neden oluyor bence faydalı biözellik.

Bazı cpular için kritik sıcaklıklar:
https://www.chip.com.tr/forum/Cpu ... -Buyrun_t97414.html

Ekran kartları genel itibariyle 80-90'a kadar dayanır,ama risk vardır.

Isılarımızı nasıl öğreniriz:
http://download.chip.eu/tr/SpeedFan-4.35_83561.html

Fazla ısı olmuşşsa:
a)Fanlarınızı kontrol edin,temizliğini yapın.
b)İşlemciye termal macun sürmek gerekebilir hernekadar 3-4 senede bir ise bu ihtiyaç bazen yararlı oluyor.
c)Kasa içi hava sirkülasyonunu(devir-dayım) iyi sağlayın.
d)Bunlarsorunu çözmez ise biosu defautlayın.Daha önce biosta yapmış olduğunuzyalnış bi ayar buna sebep olmuş olabilir.Biosude defaultlamak için,
Pcaçılırken del tuşuna basılı tutun kimi anakartlarda f8 yada f2 deolabilir.Biosa girince "Load Optimized Defaults" diyin,ardından "SaveAnd Exit Setup" diyin.

Bende Aynı Tanıyı Koymuşum ... Ancak Şu Sizin Link İşini Hiç Abartmıyorum Sizi Yavaş Yavaş Uyarmaya Başladılar Zaten Her KAtıldığınız Konudan 10 da 5 inde Link Görüyoruz Neredeyse SİZİ UYARIYORUZ ... :)

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:23   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Windows 7nin Kendi Kurduğu Sürücüleri Kullanın Eğer Öyle İse ... <

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:26   |  #13  
Denetmen
6,606 mesaj
Osman Abi Ne Saygısızlığı Ne Sevgisizliği Ben Sana NE Kızdım Ne Bağırdım ZAten Haddim DEğil Ayrıca Hiç Şüphelenmene Gerek Yok Çünkü Senin Verdiğin Konuyu Hiç mi Hiç Okumadım Aslında Okumadım Diyemem ancak SAdece Bir Göz Gezdirmeydi ... Ancak Bundan Öncede Senin Verdiğin Linki Bir Başkası Okuyup SORUNUMU ÇÖZMEDİ Demişti Diye Hatırlıyorum ... Forumda Böyle Şeyler Olabiliyor Ayrıca Ne SEvgisizlik Yaptık, Ne Saygısızlık Yaptık Sen Adamın Konusunu Okumadan Al SAna Cevap Diyorsan Suç Bendemi Oluyor HAYIR ! Ozaman Birdaha Okumadan Anlamadan Link Atmayalım Değilmi ... Bir Başka Konudada Benden Başka Biri SİZİ UYARMIŞTI !
o konunun da linkini alabilirmiyim ?
eğer orada da böle birşey olduysa , yine cevabı yazarım..Ama görmediysem o başka tabiki...

Sevgisizlik saygısızlık derken , ben burada konu sahibine yardım etmeye çalışıyorum sizin ki gibi yani..Ben sizin yorumunuza nasıl saygı duyuyorum ve sizin yorumunuza karışmıyorsam , o zaman SİZDE(kim olursa olsun) benim yorumuma karışmayacaksınız..
Konu sahipleri öle diyorsa konu sahibinin hatasıdır bu..Benim değil !

sizin ne kadar konuyu iyi okuduğunuz belli sayın Erhan Tiryakioğlu..Bana karışmadan önce bir bilgi edinin , sonra gelip bana burada hatalısın veya şu söle olmalıydı deyin..

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:31   |  #14  
Denetmen
6,606 mesaj
Bende Aynı Tanıyı Koymuşum... Ancak Şu Sizin Link İşini Hiç Abartmıyorum Sizi Yavaş YavaşUyarmaya Başladılar Zaten Her KAtıldığınız Konudan 10 da 5 inde LinkGörüyoruz Neredeyse SİZİ UYARIYORUZ ... :)
Erhan , beni uyaramazsın(ız) malesef.....Al sana açıklamalı bir cevap en sonda ki linki vermedim farzedin...

konu sahibine yazıyorum farzedin :

mavi ekran hatası işletim sistemiyle alakalı değildir..Çünkü aynı işletim sistemini kullanan iki kişi de aynı hatayı almaz..
Mesela, ben ve siz..aynı işletim sistemini kullanıyoruz..Sizin donanım sorunuolmadığı için ve bilinçli bir kullanıcı olduğunuz için mavi ekrangörmezsiniz..Ama ben bilinçsiz bir kullanıcı olduğum için vedonanımlarımda da sorun olduğu için bu mavi ekran yakamı bırakmaz..
Biliçlikullanıcı : donanımları sağlam , bilgisayarının sorunçıkartmayacağından emin , sürücüleri ve programları doğru yüklenmiş vesisteminde virüs olmadığını adı gibi bilen bir kişilik
Bilinçsizkullanıcı : donanım sorunu olup olmadığını bilmeyen sadece tahmin eden, bilgisayarının hergün farklı sorunlar çıkarttığını görüp birşeyyapamayan , sürücülerini ve programlarını  ne yüklediğini bilmeyen ,sisteminde de virüs olan bir kişilik..
Demek istediğim şeyi , buraya kadar anladıysanız sorunu çözdünüz siz..Ama anlamadıysanız sorunu hala çözemezsiniz..

busorunu donanımsal deniliyor çünkü kullanıcının normal bir kullanıcıolduğu farzediliyor...Bende mavi ekran hatasını virüs yüzündenaldım..hadi söle bakalım hani donanımsaldı bu sorun ?
mavi ekran hatasını ,yeni bilgisayarı alan bir kullanıcıda alabilir..Bilinçsiz bir kullanıcı tabiki..

çözüm yolu üreteyim size :
anakart, işlemci ,ekran kartı ,ses kartı ,ram , kasa , psu, klavye, mouse ,varsa başka aygıtlar yazıcı , joystick gibi..Onların hepsinin tek tekince detayına kadar fotoğraflarını çekin (ince detaya kadar) ve burayakoyun..Eğer ince detayına kadar fotoğrafları çekmezseniz donanım sorunuolup olmadığını anlayamayız..
Sonrasında bilgisayara yüklediğinizbütün yazılımlarınızı ve sürücülerinizi linkini verin yada neyüklediyseniz onların isimlerini söleyin..
bunların yanında windows7,yazılımlar ve sürücüler varsa oyun v.s bunları  nasıl yüklediğiniz ,ne yaptınız , nereye yüklediniz ? hepsinin cevabını vermek zorundasınız, sorunu çözmek için..

Sizce bu üstekileri ,siz ve biz yapabilirmiyiz..Öle bir imkan olur mu ? :)
ciddiye almayın üste yazdıklarımı ama öle çözmek içinde yapmamız gerekiyor işte..

başka bir çözüm olan bir yazı :
https://www.chip.com.tr/forum/Mavi-Ekran-Reset-Donma_t103367.html

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:32   |  #15  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Konu Linkini Şimdi Bulasıya Kadar Yıllarım Geçer SAbahtan Beri CEvap Yazıyorum Ayrıca O Konuyada Cevap Yazdımmı Bilmem Cevap verdiğini Konulara Bakın Bazılarında Oluyor Ayrıca Sabah ve/veya Dün Gece 2-3 Sularında Okuduğum Bir Şey Vardı SAbahta Okumuş Olabilirim 11 civarı Ordada Artık Sizin Link Vermenizden Bıkıp Size Kızan Birini Gördüm İsterseniz Bakın ...<

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:35   |  #16  
Denetmen
6,606 mesaj

teşekkür ederim , saygısızlarıklarını bana söleyerek..Şimdi onlarada gereken cevabı vericem merak etmeyin :)
yanıtlarama bakayım hemen...

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:36   |  #17  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Yok Bence Onlar Saygısızlık Yapmadılar Artık Her Konuya Senin Cevap Yazman Yerine Link Vermenden Bıkmış Olabilirler :)

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:40   |  #18  
Denetmen
6,606 mesaj

sayın Erhan Tiryakioğlu , sen öle algılarsın ben başka türlü anlarım..Sıkıntısı olan söler..
Şimdi gelelim senin sıkıntına..
Öle düşünüyorsan eğer birşey yapamam ben..Link veriyorum ki okusun iyi anlasın sorununun neyden olduğunu neyin yol açtığını..

Yahu şu sabit konuları bile okumayıp , orada yazanları soru soranlar var..Şimdi ben orada yazanları niye tekrar edeyim..Linki veririm , okusun..Başka da ona benzer konu açmasın !

He , bu arada ne yaptığımı , ne için yaptığımı bir daha kimseye sölemicem..Okuyana yine bu linki vericem...

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:43   |  #19  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Abi Aklıma Takıldı Sadece Sen mi Varsın Bu forumda ??? Yöneticiler Senle Uğraşsın ? Ayrıca Kimse Beni Seçemez ... Ve Diğerleride Aynı Cevabı Verecektir Eminim Artık Kimlerse ... Forumda Tek Kendinizmişsiniz Gibi DAvranmayın Lütfen Eminim Bunada Saygısızlık Sevgisizlik Dersiniz :D

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 17:45   |  #20  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
sayın Erhan Tiryakioğlu , sen öle algılarsın ben başka türlü anlarım..Sıkıntısı olan söler..
Şimdi gelelim senin sıkıntına..
Öle düşünüyorsan eğer birşey yapamam ben..Link veriyorum ki okusun iyi anlasın sorununun neyden olduğunu neyin yol açtığını..

Yahu şu sabit konuları bile okumayıp , orada yazanları soru soranlar var..Şimdi ben orada yazanları niye tekrar edeyim..Linki veririm , okusun..Başka da ona benzer konu açmasın !

He , bu arada ne yaptığımı , ne için yaptığımı bir daha kimseye sölemicem..Okuyana yine bu linki vericem...

Abi Tamam Artık Sizi Kırmak İstemiyorum Sizinde Aynı Düşüncede Olduğunuza Eminim ... Konuyu Alevlendirmeyelim Adam Korkup Kaçtı Sanırım :)  Zaten Söyleyen Söylüyor Anlayışınız Farklı, Hiç Birşey Yapamam :) ...<

farukdgn
22-11-2009, 17:52   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj
OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 17:55   |  #22  
Denetmen
6,606 mesaj
Abi Aklıma Takıldı Sadece Sen mi Varsın Bu forumda ??? Yöneticiler Senle Uğraşsın ? Ayrıca Kimse Beni Seçemez ... Ve Diğerleride Aynı Cevabı Verecektir Eminim Artık Kimlerse ... Forumda Tek Kendinizmişsiniz Gibi DAvranmayın Lütfen Eminim Bunada Saygısızlık Sevgisizlik Dersiniz :
Erhan , kiminle konuştuğunun farkında değilsindir de ondandır belki :)

Erhan Tiryakioğlu
22-11-2009, 18:00   |  #23  
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Hahaha :D

Lieutenant_cy
22-11-2009, 18:16   |  #24  
OP Taze Üye
16 mesaj

suruculeri nereden yukledigimi sormussunuz. windows 7 kurulurken tum suruculeri kendisi yukledi. yani ben windows 7 tanimadi diye baska yerlerden taninmayan donanimlar icin surucu aramadim.

ekran kartim nvidia geforce 9600gt. nvidianin sitesinden zaten surekli guncellerim yeni suruculer ciktikca, suanki surucu zaten en gunceli olan 191.07..

ses kartina gelince, onboard ses karti kullaniyorum (Realtek High Definition Audio), onun da suruculeri en guncel olani. anakartim asus P5Q SE, onun da en son bios guncellemesini (1005) yaptim.

islemcim intel core 2 quad Q8200 (4 cekirdek)

ramlar 2X2048 mb dual (ikisi de ayni marka.. zaten alirken ikisi de ayni kutudaydi, dual yani cift...

kasa icerisinde degil de bir de distan baglanmis olan usb girisli aygitlari da yazayim;

microsoft'tan optik mouse

A4 tech'ten multimedia klavye

billionton'tan 2.0 bluetooth dongle (bu cihaz  windows vistada calisiyordu ama windows 7de bir ara calismis ondan sonra da bir daha calismamisti, internetten arayip toshiba notebook icin olan yazilimini kurmustum ve calisiyor su an)

pirhana vimicro webcam ( bu donanimin windows 7 surucusu yoktu, vista olan surucusunu indirip vista uyumluluk modunda kullaniyorum ve calisiyor)

kulaklikli mikrofon (c-media)

bir de nokia'nin usb kablosu.. baska birsey yok..

bu yazdiklarim bir fikir verebilir umarim..

gerci su an kulaklikli mikrofonu ve webcami usb girislerinden cikardim. belki bunlardan kaynaklaniyordur diye.. bakacagim mavi ekran vermeye devam edecek mi..

ayrica bilgisayarda virus olabilir denilebilir.. ayni anda birden cok antivirus programi kullanilamiyor, ya da cakisma filan oluyor. antivirus programim norton 360 v3.. bilgisayari bir cok kez tam tarama ile calistirmama ragmen herhangi bir virus bulmadi..

ve her zaman degil de arada bir mavi ekran cikiyor demistim, o arada bir olan durumlar artmaya basladi.. ve o mavi ekran sadece bilgisayara "kapat" komutu verince cikiyor. yani durduk yere bilgisayar mavi ekran cikarip yeniden baslatmiyor. gerci mavi ekran ciktiginda da bilgisayar yeniden baslamiyor, mavi ekran oylece ekranda duruyor..

Son Düzenleme: Lieutenant_cy ~ 22 Kasım 2009 18:25
OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 18:22   |  #25  
Denetmen
6,606 mesaj

psu ?

windows'u onarmayı denediniz mi ?

denetim masası/performans bilgileri ve araçları/gelişmiş araçlar/
burada herhangi bir ünlem var mı ?

bios ayarlarında bir o.c yada başka bir şey söz konusu olabilir mi ?

donanımlarınıza fiziksel bir zarara uğrayıp , uğramadığına en son ne zaman baktınız ?

1 tane antivirüs yeter sisteminize...nis yada kis ve 2010 sürümleri..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 22 Kasım 2009 18:23