Windows 7'nin fiyatı yüksek mi olacak?

CHIP Online
20-05-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin RC sürümü çoğu kişi tarafından beğenildi. Peki, final sürümün fiyatı nasıl olacak?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... i-olacak_12873.html

Resimlerle: Windows 7 RC Türkçe Görüntüleri

Windows 7 Release Canditate'in bıraktığı pozitif izlenim ve Vista'yla elde edilen birçok negatif eleştiriden sonra dünyadaki PC kullanıcılarının çoğunluğu büyük bir özlemle bir sonraki Microsoft işletim sisteminin final sürümünü bekliyor. Fakat bir Dell çalışanı Windows 7'nin beklenilenden daha pahalı olabileceğini düşünüyor.

Dell'de kurumsal müşterilere has ürün yönetiminden sorumlu olan Darrel Ward, Windows 7'nin fiyatının hızlı bir yaygınlaşmaya sürecine giden yolda bir engel oluşturabileceğini düşünüyor. Ward, Windows 7'nin farklı sürümlerinin Vista XP'ye nazaran daha pahalı olabileceklerini söyledi. Fakat kesin fiyatlardan bahsetmedi.

Microsoft'un en yeni imalarına göre Windows 7'nin satışa hazır sürümü ekimde raflarda yerini alabilir. RC sürüm yine de Haziran 2010'a kadar çalışmaya devam edecek.

Tüm konu: Windows 7'nin fiyatı yüksek mi olacak?

İzleyin: Windows'un tarihçesi

Resimlerle: Windows 7 RC Türkçe Görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Vista'dan daha kaliteli olan daha pahalıya mı satılmalı?

man on the moon
20-05-2009, 12:38   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

bence windows 7 ye ücretsiz geçiş tarihi başladıktan sonra vista alınmalı.
bu tarihi bilen var mı, acaba?

Son Düzenleme: man on the moon ~ 20 Mayıs 2009 12:42
Süleyman.
20-05-2009, 13:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Ben sıkıldım bu Windows 7'den. Nedendir bilmem. Şu an Vista'yı kullanıyorum.

Mustafa@PC
20-05-2009, 13:42   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
eltahir
Ben sıkıldım bu Windows 7'den. Nedendir bilmem. Şu an Vista'yı kullanıyorum.
Çünkü aynı işletim sistemi...

Süleyman.
20-05-2009, 13:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Mustafa@PC
Çünkü aynı işletim sistemi...
Beğendim

uGuR.uK
20-05-2009, 13:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

olmamalı, hemen her konuda bu kadar beğeni toplandıktan sonra abuk bi fiyat verilirse "microsoft işte, bu nası fiyat..." gibi kötü yorumlar yeniden çıkar.

Fattur
20-05-2009, 14:42   |  #7  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

Ward, Windows 7'nin farklı sürümlerinin Vista XP'ye nazaran daha pahalı olabileceklerini söyledi.

Sen kahinmisin adamım?

Bence fiyatları pahalı yapmak ms için kötü sonuçlar doğuracağından,ms'de bunu biliyor olmasından, böyle birşey olmayacak.Fiyatlar xp-vista arası bi yerde olur...

Basic21
20-05-2009, 17:03   |  #8  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

Windows 7'nin Vistadan daha pahalıya satılması satış mantığına ters düşer.Şöyle ki; bundan sonra her yeni çıkacak ürün geriye gidilmeyeceğine ve oldukları yerde saymayacaklarına göre tabi ki bir öncekinden daha kaliteli olacaktır.Fakat bununla birlikte fiyatlarını da aynı şekilde arttırırsanız bir süre sonra fiyatlar katlana katlana hiç kimsenin almaya gücünün yetmeyeceği bir noktaya gelir.Eğer bu dediklerimde yanlış bir nokta varsa birisi çıksın söylesin.

AkyüzCan
20-05-2009, 21:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Fiyat belirlenmesi tamamen arz-talep kuramının içindedir ama hem ilk çıktığından itibaren vista ultimate kullanıcısı, hem de ilk günden beri windows 7 testeri olarak şu görüşe kesin katılıyorum ;vista microsoft un isteyerek ya da istemeyerek de olsa sürüm 6.0  kernel yapısı olarak dev bir beta testeri idi ve hep birlikte bunu yaşadık-tabiri caizse yedik- şimdi tüketiciye saygı zamanı microsoft iş ortaklarının yoğun yıl sonu cirosal baskıları ile erkene aldığı -defalarca ertelemeye rağmen- vista çıkışının kefaletini son kullanıcı bizlere ödemek zorunda vista lisanslı kullanıcıların kesin ekonomik olarak mağdur etmeden ve de home edition gibi küçük hesaplara girmeden her tür lisanslı vista kullanıcısı windows 7 ultimate otomatik kullanım upgrade hakkına sahiptir diyerek,çünkü biz velinimetiz...

eolos
20-05-2009, 22:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

aynı işletim sistemimi yuh artık ya adamlar her şeyi değiştirdiler son yılların en gelişmiş işletim sistemini yaptılar ve siz burda "aynı işletim sistemi" gibi basit bir cümleyle tanımlama yapıyorsunuz ilginç

erdem barış
20-05-2009, 22:40   |  #11  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,312 mesaj

fiyatı 200 tl civarı olur diye tahmin ediyorum (home premium oem için)daha fazlası insanları korsana yöneltecektir.

AkyüzCan
20-05-2009, 23:27   |  #12  
Yıllanmış Üye
278 mesaj
eolos
aynı işletim sistemimi yuh artık ya adamlar her şeyi değiştirdiler son yılların en gelişmiş işletim sistemini yaptılar ve siz burda "aynı işletim sistemi" gibi basit bir cümleyle tanımlama yapıyorsunuz ilginç
Bİr İşletim sisteminin halefini,selefi ile karşılaştırıp değerlendirirken vitrin diye nitelediğimiz göze hoş gelen görsel temasal özellikleri dışında analatik olarak kernel dediğimiz çekirdek yapısı ile değerlendirmek zorundayız düz mantıklada olsa "aynı işletim sistemi" diyen arkadaşlarımız pek haksız da sayılmazlar;çünkü vista 6.0  çekirdek yapısı ile çalışan bir işletim sistemi idi, windows 7 build 7000 betada kernel yapısı 6.1 oldu.Beklenen RC1 sürümünde gördük ki gene 6.1 kernel yapısı sürüyor -XP kernel kodu bildiğimiz gibi 5.1Cool idi 5.0 neydi acaba Gülümseme-RTM sürüm de  çok büyük bir olasılıkla bu sonu değiştirmeyecek tabiiki RC1 de başta cpu kullanımı uyumluluk sorunu sistem dosyaları revizyonu stabizasyon -Özellikle vistaya göre her şey gözle görülür şekilde düzeldi ve revize edildi -bu haliyle bile RTM kalitesinde ve vista ultimate final sürümden daha stabil -(çekirdek yapısı aynı kalsada) ama lütfen gerçekçi olalım  dünyanın en büyük-milyar dolarlık- bir yazılım firması microsoftda  bunu yapsın artık  değilmi??? işi o değilmiGöz kırpma sizce ???

Trance
21-05-2009, 09:54   |  #13  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

walla fiyatlar yüksek olursa kaybeden microsoft olur :)

Semih Özyurt
25-05-2009, 00:47   |  #14  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,748 mesaj
Basic21
Windows 7'nin Vistadan daha pahalıya satılması satış mantığına ters düşer.Şöyle ki; bundan sonra her yeni çıkacak ürün geriye gidilmeyeceğine ve oldukları yerde saymayacaklarına göre tabi ki bir öncekinden daha kaliteli olacaktır.Fakat bununla birlikte fiyatlarını da aynı şekilde arttırırsanız bir süre sonra fiyatlar katlana katlana hiç kimsenin almaya gücünün yetmeyeceği bir noktaya gelir.Eğer bu dediklerimde yanlış bir nokta varsa birisi çıksın söylesin.
valla bence hic bir yanlış yok aynı şeyleri bende yazıcaktım ki sen benden hızlı davranmışsınBeğendim