windows 7 oynanmış sürüm nasıl anlaşılır

kirpikral123
06-01-2010, 11:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Merhaba ben evdeki masaüstü pcme laptopta gelen ancak kurulum dvdsi olmayan windows 7 işletim sistemini netten çekip kurdum.Şimdi bugun bazı yerlerde bu surumlerde oynama yapılabiliyor ve böylelikle kullanıcıların bilgileri çalınıyor deniliyordu.Netten çektiğim ve kurduğum için içimi bir korku kapladı benim.Öncelikle ei.cfgyi sildim ve tum surumlerin çıkmasını sağladım sonra ise bilgisyarıma kurdum home premium x64 surumunu.Şimdi ben oynanmışmı değilmi nasıl anlıycam?Bilgisayarıma kurduğumdan beri bazı hatalar gördum bunlar birer ipucu olabilirmi?
1)Exe dosyaları kurulum bittikten sonra kapanmıyabiliyor.Öylece kalıyor ve ben elimle sonlandırıyorum.Bazende kendiliğinden kapanıyor ve kurulum tamamlandı yazıyor
2)Açılışta ve genellikle muzik dinlerken aşırı hdd tuketimi oluyor hdd ışığı deli gibi yanıyor
3)Hep olmasada bazı zamanlar işlemci kullanımı sadece msn ve internet açıkken yuzde 90lara varabiliyor.Ama bu en fazla 1 dakika suruyor sonra normale donuyor.
4)Örneğin bir program açıyorum ve kapatı tıklıyorum penceresi kayboluyor ama task menagerda halen daha duruyor ben pencereyi kapattıktan en az bir 20snye sonra ordan kayboluyor
5)Seste bozulmalar ve cızırtılar oluyor,doğru duzgun muzik ve video izlenmiyor.Ayrıca media player ön izlemesi bozuluyor çoğunlukla.Ön izleme göruntusunde kaymalar oalbiliyor.
6)Google chrome açtığımda birden işlemci fırlıyor ve aşırı tuketim oluyor inmiyor bir turlu.Sanırım bu 64bit olmasından doğan bir uyumsuzluk değilmi?

Kapalı Hesap (135391)
06-01-2010, 13:00   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Bilgisayar özelliklerinden olabilirmi ?

kirpikral123
06-01-2010, 13:08   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

çift çekirdek amd işlemci
1gb paylaşımlı ekran kartı nvidia
asus anakart
2gb ddr2 667mhz ram
İşletim sistemi için gerekli olan tum özellliklere uygun sanırım... 

stalone
06-01-2010, 16:40   |  #4  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

arkadaşım senin windows 7 dediğn gibi oynanmış olabilir.çünkü durumlar bunu gösteriyor.64 bit bile olsa bukadar acayiplik yapmaz.

farukdgn
07-01-2010, 18:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,219 mesaj

Aşağıdakinden daha kötüyse oynanmış olabilir :( Ö.M. atcam oku ;)