windows 7 programları ?

tatalanya
16-08-2009, 20:01   |  #1  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
146 mesaj

Arkadaşlar windows 7 yükleyeceğim fakat xpde kullandığım programlarıda sorunsuz olarak kullanabilecekmiyim ? birde ekran kartı driverlarımda xp ve vista için ayrı 2 seçenek var,ne yapmalıyım ?

h@y@let
16-08-2009, 20:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj
Alıntı: kaspersky_özkan  
windows 7 nin sürücüleri ve programları ayrıdır ona özel sürücü ve yazılımlar yüklemen gerekir xp ve vistanınkileri kabul
Madem bilgin yok neden biliyormuşsun gibi cevap veriyorsun ?

Windows 7 ye vista sürücü ve programlarını kurabilirsin. Windows 7 ye kurmadan önce uyumluluk modundan vistayı seçmen yeterli.

Ayrıca kullandığın programların son sürümlerini de kurarsan hiçbir sorun çıkmaz. Uyumluluk moduna gerek bile kalmayabilir.

tatalanya
16-08-2009, 21:23   |  #3  
tatalanya avatarı
OP Yıllanmış Üye
146 mesaj

hayalet arkadaşım teşekkürler,pek ekran kartı driver'ım sorun oluşturur mu ? ekran kartı kurulumcd'sinde sadece xp ve vista secenekleri var

h@y@let
16-08-2009, 21:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
887 mesaj

Ekran kartının son sürüm driverını sitesinden indirebilirsin ya da vista sürücüsünü kurabilirsin. Zaten büyük bir ihtimal windows 7 kendi bulup yükleyecektir ekran kartını.

ertuğhan
16-08-2009, 22:00   |  #5  
Yeni Üye
21 mesaj

iyi akşamlar win 7 rc ultimate kullanıyorum asus en 8800 vista driver i indirdim kurdum ve hata veriyo

melen
16-08-2009, 22:21   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Konuyla alakası yok. Ayrıca daha geniş bilgi verebilir misiniz? Uptade bulamıyor mu?

erdem barış
17-08-2009, 19:42   |  #7  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
1,312 mesaj
Alıntı: keje  
iyi akşamlar win 7 rc ultimate kullanıyorum asus en 8800 vista driver i indirdim kurdum ve hata veriyo

nvidianın sitesinden windows7 driverini indirip dene http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us   asus windows7 driveri yapmamış .vista driver ı normalde çalışmalıydı ya da exe dosyasını uyumluluk modunda (sağ tuş özellikler uyumluluk modu) çalıştırıp yeniden yükleyebilirsin.

Recep Baltaş
17-08-2009, 20:44   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: kaspersky_özkan  
windows 7 nin sürücüleri ve programları ayrıdır ona özel sürücü ve yazılımlar yüklemen gerekir xp ve vistanınkileri kabul
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma! Hele bu yaptığını git Türkiyedeki çakma, 3. parti forumlarda istediğin kadar yap umrumda bile değil ama CHIP Online'da bunu yapmana izin veremem!

Bilmiyorsanız OKYUN öğrenin. Bilmişlik taslamak için mesaj yazmayın!

karavol
29-10-2009, 16:10   |  #9  
Taze Üye
6 mesaj

hangi driverın hangi işletim sistemiyle uyum sağlayacağı hiç belli olmuyor bazen xp driverı vistada çalışabilir hatta belki windows 7'de bile sorunsuz kullanırsın ama bazen de tanıtmana bile izin vermiyor sistem! sonuçta bir şekilde illaki bulunur uyumlu bir driver.. bu arada zaten windows 7'nin en hoş özelliklerinden biri driverları otomatik olarak bulup yükleyebilmesi..

alper71
05-10-2010, 18:19   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar windows 7 driverlerini internetten rahatlıkla bulup indirebilinir.ne gerek var win7 için vistanın driverlerini kullanmaya;çünkü bazan sorun çıkartabiliyor.denedim gördüm.

mancukya
07-10-2010, 15:25   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

win 7 cikali bir sene olmus hala Vista driver yada uyumluluk modu konusulmasi sacmalik.
Teoride evet ama sorunlara yol actigida gercek her zaman degil ama riski cok zaten driverslar icin uyduruk cin markalari haric pek cok sirket destek verdi.
Program konusuna gelince XP icin yazilmis program drivers yüklemiyorsa yani sürècü ihtiyaci yoksa kurulur ama oradada hata cikartan programlar mevcut yenisini kurmak en iyisi özel bir program ise mutlaka ihtiyac var ve 7 icin sürümü cikmamissa ozaman mecburi kurmak harici.

üstünden beta ve sonrasinda nerdeyse 2 sene gecmis bir isletim sistemine Vista ve XP programi cakmayi düsünmek yada sürücü yüklemeyi düsünmek sacmalik zatan 100 % 99.9 aradiginiz program yada sürücü 7 icin cikmis olani mevcut.