Windows 7 seminerlerini izleyin!

CHIP Online
02-09-2009, 00:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Türkiye'nin en yetkin uzmanları sizin için hazırladı: İşte Windows 7'nin en önemli özellikleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... -izleyin_14934.html

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Windows 7'nin çıkışı yaklaştıkça bu yeni işletim sisteminin nasıl bir şey olacağı konusunda merak da artıyor. Belki beta sürümlerini denediniz, belki şu anda kullanıyorsunuz, belki de arkadaşlarınızın bilgisayarında görüp inceleme fırsatını buldunuz.

Peki Windows 7'yi bir de alanında en iyi Türk uzmanlardan dinlemek ister misiniz? Türkiye'de Microsoft ürünleri konusunda en yetkin uzman olarak kabul edilen MVP'ler (Most Valuable Professional) tarafından hazırlanan Windows 7 seminerlerini CHIP Online farkıyla bilgisayarınızın ekranına getiriyoruz.

Etkinlik hakkında
Microsoft Türkiye İstanbul binasında gerçekleştirilen ve  Ineta Türkiye tarafından organize edilen "Windows 7 ile 7 saat" etkinliğinin amacı, piyasaya çıkması yakınlaşan Windows 7 işletim sistemi ile ilgili hem yazılım geliştiriciler hem de sistem yöneticilerine bilgi aktarmak, Windows 7'ye hazırlanabilmeleri için bir fikir verebilmekti. Etkinlik planlaması yapılırken sistem yöneticileri ve yazılım geliştiriciler için ayrı ayrı oturumlar hazırlandı ve gün içerisinde isteyen istediği diğer konudaki oturumları da takip edebildi.

Etkinliğin ilgi çekici yanlarından bir tanesi de katılan tüm konuşmacıların MVP (Microsoft Most Valuable Professional) olmasıydı. Etkinlikte konuşmacı olarak Baki Onur Okutucu, Burak Selim Şenyurt, Daron Yöndem, Mesut Aladağ, Muammer Benzeş yer aldı.


Tüm konu: Windows 7 seminerlerini izleyin!

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Seminerleri nasıl buldunuz? Windows 7 hakkında bilmediğiniz şeyler var mıymış?

PcMaKeR
02-09-2009, 12:12   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2005

Burak Selim Şenyurt ile Daron Yöndem. Daron Yöndemin Hem MVP ünvanı Hem RD ünvanı var.

İkiside seminer hastası hepsini takip ediyorum. Daron Yöndem Windows 7 ile ilgili bir çok kod örneği yayınladı. Burak Selim Şenyurt .NET ağırlıklı çoğunlukla.

D o ğ a n
02-09-2009, 18:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2008

Windows 7'ye Genel Bakış'ın videosunu izledim de şu dikkatimi çekti: Windows Vista'da çalışan bütün yazılımlar Windows 7'de de çalışacak deniyor ancak gerçekte böyle değil. Örneğin TuneUp Utilities 2009. Ne normal şekilde çalışıyor ne de uyumluluk modunda.

Ama son derece güzel bir seminer olmuş.

Son Düzenleme: D o ğ a n ~ 02 Eylül 2009 18:46