Windows 7 Sistem dosyalarını silme problemi

eray6161
16-07-2012, 02:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar merhaba.

Win7 32 bit bilgisayarım var dün akşam laptopu kaldırıp attım ve windows çöktü gibi birşey oldu "Hoşgeldiniz" ekranında donup kalıyordu bende onarım yapayım düzelir dedim neyse geldim format ekranın yanlışlıkla D:// sürücüsünü seçmişim ve windows oraya kuruldu sonra tekrar C://'ye çevirdim ve kurdum sistemi ama şimdi o dosyaları silmeye kalktığımda "Bu klasörde değişiklik yapmak için Trustedinstaller size yetki vermesi gerekmektedir" gibi bi yazı çıktı sonra TakeOwnershipEx diye bir program yükledim ve bu programla birşeyler yaptım yaptıktan sonra bu seferde "Bu klasörde değişiklik yapmak için Administrator size yetki vermesi gerekmektedir" oldu hala dosyaları silemiyorum bunları ben nasıl silerim yardımcı olurmusunuz ?

huseyinekrem
16-07-2012, 09:20   |  #2  
huseyinekrem avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
124 mesaj

format atma bölümünde D: bölümünü kaldırıp tekrar oluşturmalısın ama önce ordaki verilerini güvence altına al flasha flan at önemlilerini...

eray6161
16-07-2012, 23:52   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

120 GB gibi rakamsal bir değerden bahsediyoruz dostum o bölümü silip tekrar kurmayı bende biliyorum merak etme =)

Kapalı Hesap (143179)
17-07-2012, 01:27   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj

Herhangi bi linux dagitiminin live cd sini kullanarak hallet. Slax kucuk boyutludur ornegin onu kullanabilirsin ;) Bu arada dedigin olayda genellikle bi etkiden dolayi(darbe gibi) hdd nin o bolumunu gormuyor. Tam mantigini bilmesem de Mini XP gibi bi live cd takip "CHDKSK <windowsunkuruluoldugusurucu>: /F"  yaptiginda duzeliyor. O ekrana kadar da ram uzerinde kalan verilerden gelir boyle durumda ondan takili kalir ya da reset atar.

eray6161
17-07-2012, 05:14   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bilgisayarın başında dondum kaldım kardeşim bu dediklerinle ne alakası var pc takır takır çalışıyor sadece d sürücüsüne girince Windows' dosyası var onu silemiyorum sorun bu bütün programlrı denedim ama fayda etmedi yani senin dediğin olay chcdsk onla alakası yok ama bu farklı bir durum

himmety
17-07-2012, 11:32   |  #6  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj

eğer sistemi tekrar c ye kurduysan d deki windows dosyasını silebilmen lazım. ama bazen dediğin gibi Trustedinstaller izin vermiyor. onun için d deki windows dosyasının sahipliğini alman lazım. alttaki linkte nasıl sahiplik alınır anlatılmış incele (1. yöntem senin için geçerli)

Kapalı Hesap (143179)
17-07-2012, 12:00   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj
Alıntı: eray6161  
Bilgisayarın başında dondum kaldım kardeşim bu dediklerinle ne alakası var pc takır takır çalışıyor sadece d sürücüsüne girince Windows' dosyası var onu silemiyorum sorun bu bütün programlrı denedim ama fayda etmedi yani senin dediğin olay chcdsk onla alakası yok ama bu farklı bir
Demek istiyorum ki, tak calistir bi linux ile ac, onun uzerinden silmeyi dene dedigin dosyalari. CHKDSK olayini da pc acilis ekraninda donuyordu format attim dedin ya. Format atmadan once bi chkdsk yap genellikle ise yariyor. Bosuna o kadar ugrasma bidahaki sefere diye soyledim

Kapalı Hesap (152363) bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
eray6161
18-07-2012, 03:09   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: himmety  
eğer sistemi tekrar c ye kurduysan d deki windows dosyasını silebilmen lazım. ama bazen dediğin gibi Trustedinstaller izin vermiyor. onun için d deki windows dosyasının sahipliğini alman lazım. alttaki linkte nasıl sahiplik alınır anlatılmış incele (1. yöntem senin için geçerli)
http://www.windows8li.com/2010/0 ... -sahiplik-alma.html

Kardeşim nedense o sahipliğide alamıyorum bir hata veriyor erişim engellendi diye devam et yapıyorum hata veriyor olmuyor :(

eray6161
18-07-2012, 03:12   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: imarah  
Demek istiyorum ki, tak calistir bi linux ile ac, onun uzerinden silmeyi dene dedigin dosyalari. CHKDSK olayini da pc acilis ekraninda donuyordu format attim dedin ya. Format atmadan once bi chkdsk yap genellikle ise yariyor. Bosuna o kadar ugrasma bidahaki sefere diye

Anladım kardeşim yinede yardımın için teşekkür ederim

Edit : Bu arada arkadaşlar sorunu çözdüm sahipliği hiç birşekilde alamadım ama Unlocker Asistan'la sorunu çözdüm bunun başka yolu yok ama ne kadar sağlık sildiğini emin olun bende bilmiyorum ama D:// sürücüsünden yaklaşık 7 gb gibi bir veri silindi (Buda windows'un dosyalarına eşdeğer) herkeze yardımı için teşekkür ediyorum..