Windows 7 sony vaio fz31e driver problemi

mert63
13-10-2009, 12:23   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Merhaba arkadaşlar sony vaio fz31e notebook'uma windows 7 kurdum ancak driver problemleri yaşıyorum web cam, kart okuycu ekran kartı nvidia geforce 8400gt gpu driver problemleri var vista driverleri bazıları yüklendi bazılarıda yüklenmedi web cam da dirver yüklerken şöyle bi pencere geliyor DPİnst.exe geçerli işletim sisteminiz üzerinde çalışmaz. memory stik driverind'e ise driver yülerken hiçbişey olmuyor ekrankartı ise dirver 32 bit işletim'i destekliyor 64 bit vista driver'i lazım google'de aradim bulamadım son iki driver problemi var biri ise bellek teknolijisi sürücüsü'nün içinde bilinmeyen aygıt var diğeri ise diğer aygıtlarda bilinmeyen aygıt var son problem ise notebook'umu yeniden başlattımda ise sağ alta pencere açılıyor pencerede şöyle bi açıklama geliyor aygıt sürücüsü yazılımı yükleniyor bi müddet sonra tekrar pencere açılıyor aygıt sürücüsü yazılımı yüklenmesi başarılı olamadı. Yardım larınızı bekliyorum. Saygılarımla..
not işletim sistemi windows 7 ultimate 64bit

Daisuke
13-10-2009, 12:44   |  #2  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
386 mesaj

Bu siteden yardım alabilirsiniz. Windows 7 için driver bulmanız lazım. Ayrıca 64 bit işletim sisteminde çok sıkıntı yaşarsınız. Benden söylemesi. İyi günler.

mert63
13-10-2009, 12:48   |  #3  
OP Üye
93 mesaj
Alıntı: shadowmaster2007  
Bu siteden yardım alabilirsiniz. Windows 7 için driver bulmanız lazım. Ayrıca 64 bit işletim sisteminde çok sıkıntı yaşarsınız. Benden söylemesi. İyi günler.

http://support.vaio.sony.eu/comp ... avigationSource=wep

usta ben zaten tüm driverleri verdin likten indirdim 64 bit'e nasıl sıkıntılar oluyor 32 bit'e mi geçiğim yoksa?

Daisuke
13-10-2009, 12:55   |  #4  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

32 bit kullanman daha mantıklı. Çünkü driverların büyük bir kısmı 32 bit sistemler için hazırlanıyor. 64 bit kullanma gereği neden duyuyorsunuz anlamıyorum. Eğer ram den dolayı bu şekilde bir karar verdiyseniz Windows 7 32 bit işletim sisteminde 4 gb ram kullanabilme imkanınız var zaten. Bundan yukarısını Notebook'ta kullanabilme imkanınız şu an için mümkün değil. İyi günler.

mert63
13-10-2009, 13:03   |  #5  
OP Üye
93 mesaj
32 bit kullanman daha mantıklı. Çünkü driverların büyük bir kısmı 32 bit sistemler için hazırlanıyor. 64 bit kullanma gereği neden duyuyorsunuz anlamıyorum. Eğer ram den dolayı bu şekilde bir karar verdiyseniz Windows 7 32 bit işletim sisteminde 4 gb ram kullanabilme imkanınız var zaten. Bundan yukarısını Notebook'ta kullanabilme imkanınız şu an için mümkün değil. İyi günler.

ok ama diğer driver'lar 64 bit setup'ları var ama yüklenmiyor ve bilinmeyen aygıt driver'larını nereden bulabilirim?

Daisuke
13-10-2009, 13:12   |  #6  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

32 bit bulabilirsen yüklemeni tavsiye ederim. Driverların büyük bir kısmı 64 bit işletim sisteminde sorun çıkartıyor. Ben Vista'nın 64 bit olanını yüklemiştim ve aynı sorunlar benim başıma da gelmişti. Ben de tekrar 32 bit yüklemiştim. 32 bit yüklersen hiç bir sorun çıkacağını sanmıyorum. 64 bit yükleme sebebin nedir?

Daisuke
13-10-2009, 13:13   |  #7  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

Yüklemeleri yaparken yönetici olarak çalıştırmıyor musun?

mert63
13-10-2009, 13:20   |  #8  
OP Üye
93 mesaj
32 bit bulabilirsen yüklemeni tavsiye ederim. Driverların büyük bir kısmı 64 bit işletim sisteminde sorun çıkartıyor. Ben Vista'nın 64 bit olanını yüklemiştim ve aynı sorunlar benim başıma da gelmişti. Ben de tekrar 32 bit yüklemiştim. 32 bit yüklersen hiç bir sorun çıkacağını sanmıyorum. 64 bit yükleme sebebin nedir?

microsoft bana 64 bit tavsiye etti mantıklı gelmedi ama yine 64 bit yükledim akşam 32 bit kurarım eğer problem çıkrasa yine tekrar kontak kurarım ok.

Daisuke
13-10-2009, 13:23   |  #9  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

Tamam. Sen Microsoft'u falan boşver. 32 bit senin işini fazlasıyla görür. İyi günler.

mert63
13-10-2009, 13:24   |  #10  
OP Üye
93 mesaj
Yüklemeleri yaparken yönetici olarak çalıştırmıyor musun?
ewet ama yinede olmadı akşam tekrar haberleşiriz tavsiyen için teşekkür saygılarımla...

OSMAN BAĞÇEVAN
13-10-2009, 13:48   |  #11  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

shadowmaster,
64bit için bazı atıp tuttuklarınız var..böle bir kelime kullanmak istemezdim ama konuyu açan arkadaşı tamamen yanlış yönlendiriyorsunuz...

bu atıp tuttuklarınızı ,açıklarmısınız ?
64bit için hangi program yok,hangi sürücüde zorluk yaşar ,bi açıklayı verin de bende öğreneyim ?

Recep Baltaş
13-10-2009, 14:25   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ben anlamıyorum siz neden sürücü için Google'ı kullanıyorsunuz. Hiç mi cihazın kullanma kılavuzunu okumadınız? Okursanız orada sürücüleri indireceğiniz Sony web sitesi yazar....Bi okuyun isterseniz...

Daisuke
13-10-2009, 16:01   |  #13  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

64 bit için atıp tutmuş olabilirim ama benim kimseyi yanlış yönlendirdiğim falan yok. Öncelikle siz bana 64 bit işletim sisteminin normal bir kullanıcı için ne kadar gerekli olduğunu söylermisiniz? 64 bit işletim sisteminde bütün sürücüler ve bütün programlar %100 çalışıyor mu? Belki siz çalıştırmış olabilirsiniz ama bu herkesin yapabileceği anlamına gelmez. Arkadaşlar yapabilecek olsalardı kimseden yardım istemek zorunda kalmazlardı. İnsanları yanlış yönlendirenler asıl sizlersiniz. Eğer dediğiniz gibi hiç bir sorun yaşanmıyorsa insanlara daha ayrıntılı bir şekilde yardımcı olmanız gerekir. Bilgisayar kullanmasını daha yeni öğrenen birisine yazmış olduğunuz bir iki satırcık şeyler hiç bir şey öğretemez. Umarım beni anlamışsınızdır. İyi günler.

Daisuke
13-10-2009, 16:14   |  #14  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

Osman Bağçevan, Kusuruma bakma ama daha 17 yaşındaymışsın. Sen ne zaman bilgisayar kullanmayı öğrendin de Forum Katibi oldun çok merak ediyorum.

OSMAN BAĞÇEVAN
13-10-2009, 17:05   |  #15  
Denetmen
6,606 mesaj

yok efendim ne kusuru...

Yaşımın küçük olduğunu vurgulayarak ve benim bilgisayardan anlamadığımı söleyerek çok güzel davranışınızı,terbiyenizi  vurguluyorsunuz..

evet yaşım 17..sizin yaşınıza bakmadım ben ama 15 varsınız sanırım..sizden büyük olduğum kesin..siz isterseniz 50 yaşındayım deyin..ben sizden büyüğüm..

ne olduğunuzu,yaşınızı , yanıtlarınızla ,yazdığınız yorumlarla ne olduğunu belli ediyorsunuz  zaten..

daha da uzatırsanız konumuzu, aramızda ki ilişkiyi , konuyu gittikçe uzayacak..yine de siz bilirsiniz..

şimdi gelelim konuya :
öncelikle sorununuz yakından uzaktan 64bit ile ilgisi yoktur..64bit in sürücülerinde sıkıntı olduğunu iddaa eden arkadaş ortaya kanıt koyamamıştır..bu yüzden de 64bit i silip , 32bit i yüklemeye kalkmayın..

bulamadığınız sürücüleri tek tek söleyin , bir de biz bakalım..bu arada yorumlarınızda bir tanesinde bilinmeyen aygıt olduğunu belirtmişsiniz..bu bilinmeyen aygıtın hadware ıd(donanım kimlikleri) yazıyor mu ?
yazıyorsa buraya yazın..yazmıyorsa marka modeli açık ve net şekilde söleyin..bilmiyorsanız everet programını indirin ve oradan öğrenip söleyin...

Daisuke
13-10-2009, 17:38   |  #16  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

64 bit sen de sorun çıkartmamış olabilir ama bu başkalarında da sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez. Bu işi bu kadar uzatmanın ne anlamı var. 32 bit yüklese de bu işi bu kadar uzatmasa olmaz mı? Şimdi sorun çıkmasa sonra kesinlikle çıkacak. Adama Everest programından falan bahsetmişsin. O kadar anlasaydı yardım istemezdi herhalde.

OSMAN BAĞÇEVAN
13-10-2009, 17:49   |  #17  
Denetmen
6,606 mesaj
64 bit sen de sorun çıkartmamış olabilir ama bu başkalarında da sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez. Bu işi bu kadar uzatmanın ne anlamı var. 32 bit yüklese de bu işi bu kadar uzatmasa olmaz mı? Şimdi sorun çıkmasa sonra kesinlikle çıkacak. Adama Everest programından falan bahsetmişsin. O kadar anlasaydı yardım istemezdi herhalde.
everest programı çok işe yarar bir program..bunları aynı zamanda size de tavsiye ederim..64bit ve everest..bilgisayarda ne oluyor , ne bitiyor everest le anlayabilirsiniz..
bütün donanımların marka,modellerini görebilir ve sıcaklıklarına bakabilir..

64bit sorun çıkartmaz merak etmeyin o konuda..
64bit sorun çıkartıyorsa aç yeni konu..hangi programda sorun çıkartıyorsa yeni konu açarsınız.. 

Daisuke
13-10-2009, 17:57   |  #18  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
386 mesaj

Bana tavsiye etmene gerek yok. Çünkü şu an kayıtlı durumda.

mert63
15-10-2009, 00:08   |  #19  
OP Üye
93 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
shadowmaster,
64bit için bazı atıp tuttuklarınız var..böle bir kelime kullanmak istemezdim ama konuyu açan arkadaşı tamamen yanlış yönlendiriyorsunuz...

bu atıp tuttuklarınızı ,açıklarmısınız ?
64bit için hangi program yok,hangi sürücüde zorluk yaşar ,bi açıklayı verin de bende öğreneyim ?
ben 32 bit kurdum bile artık 64 bit kuramam ekran kartının driver'i 64 bit sistem için gerçekten driver bulamadım memory stick okuycu 64 bit'te driver yüklenmedi ama 32 bit'te yüklendi web cam da 64 bit'te driver yüklenmedi ama 32 bit'te yuklendi.

Son Düzenleme: mert63 ~ 15 Ekim 2009 00:24
mert63
15-10-2009, 00:19   |  #20  
OP Üye
93 mesaj

[url=../kisisel/1207/]Recep Baltaş[/url]
 driver'lar 64 bit'e uyumlu değil 32 bit'e gayet normal çalışıyor. Ama kullanım klavuzunu bizde biliyoruz okumasını tavsiyen için teşekkür...

Recep Baltaş
15-10-2009, 00:22   |  #21  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Sorunların çözülmesine sevindim.

mert63
15-10-2009, 00:27   |  #22  
OP Üye
93 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
yok efendim ne kusuru...

Yaşımın küçük olduğunu vurgulayarak ve benim bilgisayardan anlamadığımı söleyerek çok güzel davranışınızı,terbiyenizi  vurguluyorsunuz..

evet yaşım 17..sizin yaşınıza bakmadım ben ama 15 varsınız sanırım..sizden büyük olduğum kesin..siz isterseniz 50 yaşındayım deyin..ben sizden büyüğüm..

ne olduğunuzu,yaşınızı , yanıtlarınızla ,yazdığınız yorumlarla ne olduğunu belli ediyorsunuz  zaten..

daha da uzatırsanız konumuzu, aramızda ki ilişkiyi , konuyu gittikçe uzayacak..yine de siz bilirsiniz..

şimdi gelelim konuya :
öncelikle sorununuz yakından uzaktan 64bit ile ilgisi yoktur..64bit in sürücülerinde sıkıntı olduğunu iddaa eden arkadaş ortaya kanıt koyamamıştır..bu yüzden de 64bit i silip , 32bit i yüklemeye kalkmayın..

bulamadığınız sürücüleri tek tek söleyin , bir de biz bakalım..bu arada yorumlarınızda bir tanesinde bilinmeyen aygıt olduğunu belirtmişsiniz..bu bilinmeyen aygıtın hadware ıd(donanım kimlikleri) yazıyor mu ?
yazıyorsa buraya yazın..yazmıyorsa marka modeli açık ve net şekilde söleyin..bilmiyorsanız everet programını indirin ve oradan öğrenip söleyin...
Arkadaşlar lütfen tartışmayın sorunları çözelim lütfen...

mert63
15-10-2009, 00:45   |  #23  
OP Üye
93 mesaj

windows 7 ultimate 32bit kurdum şimdi son 3 problem var birinci problem bilinmeyen aygıt
Aygıt türü: Diğer aygıtlar
Üreticisi: Bilinmeyen
Konum: İntel(R) İCH8M LPC İnterface Controller - 2815 üstünde
Donanım kimlikleri ACPI\SNY5001

mert63
15-10-2009, 00:57   |  #24  
OP Üye
93 mesaj

İkinci problem Internet Explorer web sayfasını görüntüleyemiyor hiç bir siteye giremiyorum windows'u kurdumda çalışyordu ama şimdi çalışmıyor mozilla her siteye giriyor. üçüncü problem ise win dvd yüklenmiyor You must have a previous Win DVD instelled to apply this update module. diye bi pencere açılıyor.
Saygılarımla...

Recep Baltaş
15-10-2009, 01:28   |  #25  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: mert63  
windows 7 ultimate 32bit kurdum şimdi son 3 problem var birinci problem bilinmeyen aygıt
Aygıt türü: Diğer aygıtlar
Üreticisi: Bilinmeyen
Konum: İntel(R) İCH8M LPC İnterface Controller - 2815 üstünde
Donanım kimlikleri ACPI\
Chipset sürücüsü yükleyin.