windows 7 sorun acil yardım??

azade_kral
05-10-2010, 01:24   |  #1  
azade_kral avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj

bılgısayarımda C'nin boyutu cok fazla ve bunun bır kısmını D'ye aktarmak ıstıyorum ama C'yı kucult dedıgımde küçültme boyutu sıfır olarak gösteriyor resimdeki gibi yardım eder mısınız?
[/IMG]
easeus p.m programı ile böldüm ama D'ye eklenmiyormus sınır oldum tekrar C'ye geri birleştirmek istiyorum ama o da olmuyor 3 e parcalandı hdd ya C'ye nasıl gerı bırlestırcegız bunu? ıste en son halı
[/IMG]

Son Düzenleme: azade_kral ~ 06 Ekim 2010 23:23
mcafee23 ayrılmıştır
05-10-2010, 01:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Disk Bölmede dikkat edilecek noktalar

Bir bölümü daralttığınızda, taşınamayan dosyalar (örneğin, sayfa dosyası veya depolama alanının gölge kopyası) otomatik olarak yeniden konumlandırılır ve ayrılan alanı taşınamayan dosyaların bulunduğu noktanın ilerisine kadar daraltamazsınız. Bölümü daha fazla daraltmanız gerekiyorsa, sayfa dosyasını başka bir diske taşıyın, depolanan gölge kopyaları silin, birimi daraltın ve ardından sayfa dosyasını diske yeniden taşıyın.

Dinamik bozuk küme yeniden eşleme işlemi tarafından algılanan bozuk küme sayısı çok fazlaysa, bölümü daraltamazsınız. Böyle bir durumda, verileri taşımayı ve diski değiştirmeyi düşünmelisiniz.

Verileri aktarmak için engelleme düzeyi kopyalamayı kullanmayın. Bu, bozuk kesim tablosunu da kopyalayacaktır ve yeni disk aynı kesimleri, normal olsalar bile, bozuk olarak kabul edecektir.

İşlem görmemiş bölümlerdeki (dosya sistemi olmayan bölümler) veya NTFS dosya sistemini kullanan bölümlerdeki birincil bölümleri ve mantıksal sürücüleri daraltabilirsiniz.

Bunu yapamıyorsanız format attığınızda taşınamaz dosyalar diske gömülmeden önce istediğiniz gibi bölüp disk oluşturabilirsiniz.

Hiçbirşey yapamazsanız partition magic programı gibi 3.parti yazılımlar kullanın.Bu programlar yukarıda anlattığım şeyleri aşabilirler
Linkte anlatım mevcut.
2008'de Programın Windows 7'yi desteklemediği yazılmış ama şu an windows 7 versiyonu mevcut.
Yanlız program ücretlidir

https://www.chip.com.tr/forum/par ... resimli_t69157.html

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 05 Ekim 2010 01:32
azade_kral
05-10-2010, 01:41   |  #3  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj
Alıntı: mcafee23  
Disk Bölmede dikkat edilecek noktalar

Bir bölümü daralttığınızda, taşınamayan dosyalar (örneğin, sayfa dosyası veya depolama alanının gölge kopyası) otomatik olarak yeniden konumlandırılır ve ayrılan alanı taşınamayan dosyaların bulunduğu noktanın ilerisine kadar daraltamazsınız. Bölümü daha fazla daraltmanız gerekiyorsa, sayfa dosyasını başka bir diske taşıyın, depolanan gölge kopyaları silin, birimi daraltın ve ardından sayfa dosyasını diske yeniden taşıyın.

Dinamik bozuk küme yeniden eşleme işlemi tarafından algılanan bozuk küme sayısı çok fazlaysa, bölümü daraltamazsınız. Böyle bir durumda, verileri taşımayı ve diski değiştirmeyi düşünmelisiniz.

Verileri aktarmak için engelleme düzeyi kopyalamayı kullanmayın. Bu, bozuk kesim tablosunu da kopyalayacaktır ve yeni disk aynı kesimleri, normal olsalar bile, bozuk olarak kabul edecektir.

İşlem görmemiş bölümlerdeki (dosya sistemi olmayan bölümler) veya NTFS dosya sistemini kullanan bölümlerdeki birincil bölümleri ve mantıksal sürücüleri daraltabilirsiniz.

Bunu yapamıyorsanız format attığınızda taşınamaz dosyalar diske gömülmeden önce istediğiniz gibi bölüp disk oluşturabilirsiniz.

Hiçbirşey yapamazsanız partition magic programı gibi 3.parti yazılımlar kullanın.Bu programlar yukarıda anlattığım şeyleri aşabilirler
Linkte anlatım mevcut.
2008'de Programın Windows 7'yi desteklemediği yazılmış ama şu an windows 7 versiyonu mevcut.
Yanlız program ücretlidir

https://www.chip.com.tr/forum/par ... resimli_t69157.html

gölge kopya derken neyı kastettınız anlayamadım? yanı benım C'yı küçültmem ıcın ne yapamam gerektiğini daha öz bir sekilde söyler mısınız?

mcafee23 ayrılmıştır
05-10-2010, 01:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

gölge kopya sistem geri yükleme zamanlarında alınan dosya ve klasörlerin önceki sürümleri ve sistem geri yükleme geçici dosyalarıdır.Bunlar taşınamaz dosyalardır.
Bilgisayar konusunda çok iyi değilseniz ve yukarıdaki anlatım biraz ağır geldiyse.
3.parti programlarla bunu 5 dakika da halledebilirsiniz.
Aslında 3.parti programlar da orada anlatılanları yapar.Ama size sormaz

azade_kral
05-10-2010, 02:23   |  #5  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj
gölge kopya sistem geri yükleme zamanlarında alınan dosya ve klasörlerin önceki sürümleri ve sistem geri yükleme geçici dosyalarıdır.Bunlar taşınamaz dosyalardır.
Bilgisayar konusunda çok iyi değilseniz ve yukarıdaki anlatım biraz ağır geldiyse.
3.parti programlarla bunu 5 dakika da halledebilirsiniz.
Aslında 3.parti programlar da orada anlatılanları yapar.Ama size
aslında pc den anlarım ama soyledıklerınız bıraz karısık ve agır geldı acıkcası. pc onceden win 7 pro ydu ama sonra ultımateye gectım ondan dolayı olabılrı mı acaba? ılk verdıgınız lınktekı yazıyı okudum ama degısıklerı sadece gosterır kayıt etmez yazıyor. benım kendımın ne yapabılecegımı yada bu ıslemı yapacak bır program veya anlatımını önerir misiniz

mcafee23 ayrılmıştır
05-10-2010, 02:28   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,717 mesaj

Easus Partition Master ve Partition Wizard Home Edition programı ücretsizdir ancak win7 uyumu ile ilgili tam net bir bilgim yok.
Bu programlar genelde sharware oluyor.Alternatif verecek arkadaşlar olacaktır

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 05 Ekim 2010 02:30
azade_kral
05-10-2010, 03:06   |  #7  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj

tamam tesekkurler yıne de

azade_kral
05-10-2010, 03:41   |  #8  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj
Easus Partition Master ve Partition Wizard Home Edition programı ücretsizdir ancak win7 uyumu ile ilgili tam net bir bilgim yok.
Bu programlar genelde sharware oluyor.Alternatif verecek arkadaşlar olacaktı
O&O Partition Manager full buldum ama program ıng ce acaba nasıl dısk bolme yapabılecegımı bılıyormusunuz bu programla? şimdiden tesekkürler

freekid_54
05-10-2010, 07:55   |  #9  
freekid_54 avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

bu işe baslamadan onemli bilgilerini yedekle dvd ye veya harici hdd ye yoksa arşivine yazık olabılır :)

coskunkolik
06-10-2010, 01:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Easus Partition Master programının ücretsiz (Free) olan sürümünü indir. Tek kısıtlaması 64 bitlik Windowslarda çalışmaz. Sanırım sendeki Windows zaten 32 bit tir.

azade_kral
06-10-2010, 13:46   |  #11  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj
Alıntı: tombfan  
Easus Partition Master programının ücretsiz (Free) olan sürümünü indir. Tek kısıtlaması 64 bitlik Windowslarda çalışmaz. Sanırım sendeki Windows zaten 32 bit tir.
dedıgınız programla C'den bıraz kestım ama onu D'ye aktaramıyorum .mantıksal bellek olarak gosterıyor dısk yonetımınden. D ile nasıl bırlestırebılırım acaba? disk yonetımınden yapmaya calısıyorum ama uzerıne eklenmıyor

Son Düzenleme: azade_kral ~ 06 Ekim 2010 15:08
Banned
06-10-2010, 14:09   |  #12  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Disk yapılandırmanıza göre D başta, C ondan sonra gelmekte. Veriler her zaman için partition başına yazılır. Yani bir birimi bölecekseniz bunu ancak kullanılmayan kısımdan, diskin sonlarından bölebilirsiniz.  Varsayalım böldünüz bu kezde böldüğünüz alanla D diski arasında C diski olacağından bu alanı D diskiyle birleştiremezsiniz.  Varsyalım çeşitli yazılımlar kullanarak birleştirdiniz bu kezde diskiniz mantıksal diske dönüştürülecektir ki bu HDD de yavaşlığa ve olası veri kayıplarında verilerin parçalanmış olmasından dolayı verilerin kurtarılamamasına sebeb olacaktır.

En doğrusu verilerinizi yedekleyip sıfırdan sistem kurmanız.

azade_kral
06-10-2010, 20:20   |  #13  
azade_kral avatarı
OP Üye
64 mesaj

olmuyor bir türlü şimdi Cden kestıgımı gerı Cye eklemek ıstıyorum sinir oldum  o da olmuyor gerıye nasıl Cye tekrar ak ekleyebılırım? yardım lütfen....

freekid_54
07-10-2010, 07:53   |  #14  
freekid_54 avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

Arkadasım onemli verılerini yedekle sonra format at yoksa hdd çöp olacak belki format atarken hdd yi gormeyecek win7 kuracaksan tekrar xp kurup win7 ye gececeksın mecbur onun icin uzmanı degilsen kurcalama bolceksende baska bir program kullanma windowsun kendi disk yonetımını kullan