windows 7 sorunlarınız anında cozulur ve hp

Kapalı Hesap (230936)
01-05-2012, 19:40   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Benimde kendime göre bir yöntemim var bu ok işaretininin kaldırılması konusunda. İkonun üstündeki oku kaldırmak için o ikonun üzerine sağ tıklayın, özellikler menüsünden hedef bul düğmesine tıklayın.. O ikonun yüklü olduğu dizin açılacak.. İşte bu dizinde o ikonun üzerinde ok işareti olmayan bir simgesi var.. O simgeyi kopyalayıp masaüstüne yapıştırınca masaüstündeki o ikon oksuz oluyor, artık masaüstündeki üzerinde ok olan eski ikonu silebilirsiniz. Hiç regeditle falan uğraşmaya gerek yok.. Kahkaha Ama uzun iş benimkisi biraz sabır ister, o kadar simge var masaüstünde.. Yine de söyleyeyim dedim işe yarıyor çünkü.
Alıntı: Yetenek  
Aradığım şey böyle bir şeydi işte deneyip sonucu yazarım...
Kardeş, benim dediğim gibi yapınca da program hata veriyor bende yeni farkettim. Tamam oksuz oluyor da program hata veriyor bu sefer.. Yanlış bilgilendirmemden dolayı herkesten özür dilerim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (237243) ~ 01 Mayıs 2012 20:00
Kapalı Hesap (230936)
01-05-2012, 19:42   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Alıntı: thedevil01  
Oldu hallettim çok teşekkür ederim :)
Önemli değil kardeşim. Gülümseme

hasan_gul
01-05-2012, 20:58   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj
Alıntı: platoonsı  
hasan_gul kardesim orjinal degil diyor demi ???
selam platoonsı krdeşim aynen öle napacam bilmiyorum 
sen bir çare bul krdeşim napcam orjinal şifreyi giriyorum olmadı

Yetenek
01-05-2012, 21:01   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj
Alıntı: platoonsı  
kocum unıversitede bize kısayolun okunu kaldırma diye birssey anlatmıyolar :D o yuzden hem ok olsa ne yazar ki?
bide bna sen hakaretmi ediyorsun ?
Sen şimdi kendinimi övüyorsun yoksa banamı öyle geliyor... Madem herşeyi biliyorsun oku kaldırmayıda bilirsin dedim ama sen bana tutmuşun ad değiştirme nasıl yapılır onu anlatıyorsun. Ad değiştimeyi bilmiyedcek kadar salak olsak gelipte burada konu açıp açılan konulara nasıl cevap verirriz ben onu anlamadım bilmem sen anlayabildin mi...

Kimseye hakaret ettiğim yok. Konuşmalarımın sonuna :D koymuyorum diye dediklerim halaret sayılmaz. Sadece üniverste mezunu biri ile ciddi bir görüşmede çocuk gibi gülen sürat çizmiyorum o kadar...

mustafa2116
02-05-2012, 00:29   |  #30  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Biraz kafasını kurcalayalım.

sorunum şu.

telnet aktif halde kullanılırken dsl bağlantımın tümünü uploada yüklemek istiyorum bunun için bayt paketlerini ağ üzerinden modeme yollamakla buldum ancak modeme taktığım USB bellek Bayt paketlerini saklamakta yer yer yetersiz kalmakta ve yaptığım uzak sunuculuk hareketi çok azda olsa hataya uğramakta. Buraya kadar bir sorun yok hata usb belleğin Dosya sisteminden kaynaklanıyor.
Ancak Upload hızını artırmak için DSL üzerine yükleme yerine TELNET üzerine yüklemeyi kullanabilmem için Torrentin yaptığı gibi çoklu sunucu birimi depolama alanı kurmam gerekirmi?

Şu anki basit upload hızı maxsimum 4mbt ancak oluyor  genelde 2 mbt yi zor buluyor.
Tersine 16 mbt download ise DSL hilesiyle hızı 100 mbt ye zorlayabilmekteyim.(hile anlatılmayacaktır boşa sormayın) şimdi çözümsoruyorum uploadı  net  2 mbt de ve hız aşımında 8mbt de tutabilmem için nasıl bir yöntem  öneririsin.

WİNDOWS VİSTA HOME PREMİUM
Soru zorsa işletim sistemi ayrı diye cevaplayabilirsin.

G00GLE
02-05-2012, 13:11   |  #31  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Arkadaşlar, kısayol oklarını kaldırmakla uğraşmayın. Bahsi geçen kayıt defterini silerseniz sadece oklar gitmiyor. Başka fonksiyonları da bozuyor. En basiti isshortcut anahtarı masaüstünden bilgisayar simgesine sağ tıklatıp yönet dediğimiz komutu bozuyor mesela.

Yetenek
02-05-2012, 13:51   |  #32  
Yıllanmış Üye
508 mesaj
Alıntı: G00GLE  
Arkadaşlar, kısayol oklarını kaldırmakla uğraşmayın. Bahsi geçen kayıt defterini silerseniz sadece oklar gitmiyor. Başka fonksiyonları da bozuyor. En basiti isshortcut anahtarı masaüstünden bilgisayar simgesine sağ tıklatıp yönet dediğimiz komutu bozuyor mesela.
Güzel bir testip benimde anlatmaya çalıştığım şey buydu. Bana gerçek bir formül laızm ama gene internetten alınmış formüller gösteriyorlar...

hasan_gul
02-05-2012, 15:52   |  #33  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

benm cevap veren yok mu ? arkadaşlar 
lütfen yardımcı olurmusunuz ?

G00GLE
02-05-2012, 16:24   |  #34  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Alıntı: Yetenek  

Güzel bir testip benimde anlatmaya çalıştığım şey buydu. Bana gerçek bir formül laızm ama gene internetten alınmış formüller gösteriyorlar...

Sevgili Yetenek size bir yol önereceğim. Önce ŞURADAKİ dosyayı indirip içeriğini örneğin c:\windows içine atın. (blank.ico) olarak. sonrasında kayıt defterini açın. şu yolu takip ederek
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ explorer \ Shell Icons
ağacına gidin. Sağ tarafa sağ tıklayıp yeni bir dize değeri oluşturun ve adını 29 olarak değiştirin. Sonra değere çift tıklayıp içeriğini az önceki dosyanın yolu olarak değiştirin. örnek (c:\windows\blank.ico) gibi.
bilgisayarınızı yeniden başlatın. (veya görev yöneticiden explorer.exe yi sonlandırıp yeniden başlatabilirsiniz.)

G00GLE
02-05-2012, 16:30   |  #35  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: hasan_gul  
benm cevap veren yok mu ? arkadaşlar 
lütfen yardımcı olurmusunuz ?
Sevgili hasan_gul recovery bölümünü oluşturmanız imkansız değil ancak zor. keyi kabul ettirmek konusuna gelince 
0 800 211 39 39 numaralı telefondan yardım alabilirsiniz. Bu telefon etkinleştirme ile ilgili hafta içi 9:00-19:00 cumartesi 10:00-18:00 arası hizmet vermektedir.

Yetenek
02-05-2012, 16:32   |  #36  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

Teşekkürelr fakat vaz geçtim bu işten bir ok yüzünden kayıt defterine bir daha girmem sanırım...

platoonsı
02-05-2012, 17:10   |  #37  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

bırakıyorum bu işleri saygısızlık yaptıysam özür

hasan_gul
03-05-2012, 23:46   |  #38  
Yıllanmış Üye
615 mesaj

arkadaşlar 1 sorumu hallettim şifre deki bazı rakam ve  harfleri yanlış okumamdan olayı kaynaklandı 
şimdi oldu home basic kurdum şimdi lisanslı işletim sistemimi kurdum
ama 2 soruma cevap verirseniz çok sevinirim arkadaşlar

07cellat
05-05-2012, 14:10   |  #39  
Taze Üye
2 mesaj

(windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gerekli izinleriniz olmayabilir) hatası veriyor regedit açılmıyor windows 7 de yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son Düzenleme: 07cellat ~ 05 Mayıs 2012 14:30
vervain
06-05-2012, 17:02   |  #40  
Taze Üye
4 mesaj

İyi Günler Arkadaşlar. Benim bir problemim var. Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum ve neden olduğunu bilmediğim bir sorunlar karşılaştım. Yapışkan Notlar'ım çalışmıyor. Açmaya çalıştığımda "Dosya Erişim Sorunu" hatasıyla karşılaşıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kolay Gelsin.

vervain
09-05-2012, 08:03   |  #41  
Taze Üye
4 mesaj

İyi Günler Arkadaşlar. Acaba ne zaman sorumu cevaplayacaksınız. Konu başlığına anında çözüm yazmışsınız ama 3 gün oldu neden kimse ilgilenmiyor?