windows 7 sorunlarınız anında cozulur ve hp

platoonsı
01-05-2012, 13:04   |  #1  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

WİNDOWS 7 HAKKINDA HERSEY COZULUR 4 YIILIK BİLGİSAYAR UZERİNE OKUDUM
SELCUK ÜNİVERSİTESİ BİTİRDİM DAHA YENİ UYEYİM ARKADASLAR WİNDOWS 7 HAKKINDA SORUNUNUZ CIKARSA ANINDA COZULUR GEREKLİ PROGRAM İLE İLGİLİ YARDIMCI OLABİLİRİM RESSİMLİ ANLATIMDA VARDIR HP-ACER-TOSHİBA BAKILIR

seto__
01-05-2012, 14:05   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 42
877 mesaj

acaba xp ile ilgili de yardımcı olabilir misin?

platoonsı
01-05-2012, 14:21   |  #3  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

EVET YARDIMCI OLABİLİRİM XP DE OLSA COK BİLDİKLERİM VARDIR DOSTUM

seto__
01-05-2012, 14:28   |  #4  
seto__ avatarı
Yönetici
877 mesaj

peki, öncelikle xp'le ilgili soruları kabul ettiğin için teşekkürler ^_^ telefondan evdeki internete bağlanmak istiyorum. Kablosuz ağ bağlantısını sorunsuz bir halde nasıl kurabilirim, kablosuz ağ bağlantısı normal kabloludan ayrı bir düzenek olarak mı çalışıyor? ve Kablosuz ağ bağlantısı kurduktan sonra telefondan buna nasıl bağlanabilirim? yardımcı olabilir misin?

Son Düzenleme: seto__ ~ 01 Mayıs 2012 14:32
Yetenek
01-05-2012, 14:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
508 mesaj

Tamam o zaman madem bilgine güveniyorsun ilk soru benden gelsin. Window 7 de masaüstündekli kısayoların sol alt köşeside kısayol oldupunu belirten bir ok vardır. Bana o oku programsız bir şekilde kaldırmayı anlatırsan bilgine güvenebilirim...
Not: İnternetteki yöntemleri anlatma bana çünkü o yöntemler başka bir kısayol atadığınızda ya bütün kısayolların kararmasını sağlıyor yada kısayollar ortadan kayboluyor... Hadi bakalım çık işin içinden...

platoonsı
01-05-2012, 14:53   |  #6  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

İLK ONCE EMİNE29 SORUSUNU YANITLAYIM 1. KABLOLU BİR SEKİLDE CALISIYOR NOKİA PC SUİTE DENEN BİR PROGRAM VAR İNDİR VE TELEFONDAN BİLGİSAYARA BAGLANMA KABLON VARMI  FOTOGRAF FLAN ATTIGIN VARSA ONU TAG PROGRAMI İNDİR SANADA LİNKİ http://www.nokia.com.tr/destek-v ... bility-and-download NOKİA SİTESİNDEN PC SUİTE PROGRAMINI SANA LLİNKİNİ VERDİM TIKLA BİLGİLERİNİ YAP İNDİR http://www.frmtr.com/yarisma-ars ... esimli-anlatim.html burda ressimli anlatım :D indirdikten sonrakı asamalar yazıyo bakarak takıp et :D konu bitmistir level complette

platoonsı
01-05-2012, 14:57   |  #7  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

(YETENEK) SAG TUS YAP YENİDEN ADLANDIR VE OKU SİL KAYDET OLUYO BNDE YAPTIM OLDU GARDASIM :D

seto__
01-05-2012, 15:13   |  #8  
seto__ avatarı
Yönetici
877 mesaj
Alıntı: platoonsı  
İLK ONCE EMİNE29 SORUSUNU YANITLAYIM 1. KABLOLU BİR SEKİLDE CALISIYOR NOKİA PC SUİTE DENEN BİR PROGRAM VAR İNDİR VE TELEFONDAN BİLGİSAYARA BAGLANMA KABLON VARMI  FOTOGRAF FLAN ATTIGIN VARSA ONU TAG PROGRAMI İNDİR SANADA LİNKİ http://www.nokia.com.tr/destek-v ... bility-and-download NOKİA SİTESİNDEN PC SUİTE PROGRAMINI SANA LLİNKİNİ VERDİM TIKLA BİLGİLERİNİ YAP İNDİR http://www.frmtr.com/yarisma-ars ... esimli-anlatim.html burda ressimli anlatım :D indirdikten sonrakı asamalar yazıyo bakarak takıp et :D konu bitmistir level
ÇOOOOK teşekkürler :) müsait olduğum bir zaman hemen deniyeceğim.

okankaan38
01-05-2012, 15:15   |  #9  
okankaan38 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
333 mesaj
(YETENEK) SAG TUS YAP YENİDEN ADLANDIR VE OKU SİL KAYDET OLUYO BNDE YAPTIM OLDU GARDASIM :
yalnız kısayol yazısı demiyor :) ok var orada onu deeyoR :)=

Yetenek
01-05-2012, 15:19   |  #10  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

Sanırım sorunumu anlatamadım yada sen anlamadım. Bak resim koyuyorum oradaki okları kaldırmak istiyorum...

okankaan38
01-05-2012, 15:23   |  #11  
okankaan38 avatarı
Yıllanmış Üye
333 mesaj

renegade ops stratejimi ? :)

Kapalı Hesap (230936)
01-05-2012, 15:24   |  #12  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Alıntı: Yetenek  
Sanırım sorunumu anlatamadım yada sen anlamadım. Bak resim koyuyorum oradaki okları kaldırmak istiyorum...

Ben cevap vermek istiyorum bu konuda.. Programsız bir şekilde simge üzerindeki oku kaldırmanın yolunu biliyorum. Söyleyeyim mi?  Ağzı kulaklarına varıyor

okankaan38
01-05-2012, 15:25   |  #13  
okankaan38 avatarı
Yıllanmış Üye
333 mesaj

++ sana yardımcı olyum bari arkadaştan ekmek çıkmayacak heralde :)
"Başlat>Aramaya başla(regetid yazıp aratıyoruz ve regediti açıyoruz 
"H K є Y_CLASSES_ROOT\lnkfile" (LNKFİLE) anahtarına ulaştıktan sonra "IsShortcut" anahtarını siliyoruz bilgisayarı yeniden başlat  w7 ve vista bu xp felan olmaz

platoonsı
01-05-2012, 15:32   |  #14  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

ikondan kısayol okunu kaldırma desene kardesim ilk olarak baslat ara sozcuk regedit programı onu ara ac ve
HKEY_CLASSES_ROOT cıkacak ona tıkla ınfile anahtarı cıkacak onu devreye sok sonra ısShorcut cıkacak onu sec del tusuna tıkla HKEY_CLASSES_ROOT gir sonra piffle gir yine ısSHORTCUT cıkacak yine sil yeniden baslat kardesim ve bitmişstir :D

okankaan38
01-05-2012, 15:35   |  #15  
okankaan38 avatarı
Yıllanmış Üye
333 mesaj

ctrl C + Ctrl V ne için var ki :3

Yetenek
01-05-2012, 16:32   |  #16  
Yıllanmış Üye
508 mesaj
Alıntı: okankaan38  
renegade ops stratejimi ? :)
Strateji tarafıda var ama ben küçük boyutta büyük eğlence için yükledim oyunu ve beni aşırı tatmin etti. Oyunla ilgili video inceleme adresini veriyorum aşağıda. Orada sen bir bak nasıl olduğuna...
http://www.teknoseyir.com/31786/boyundan-buyuk-oyun-renegade-ops/

Yetenek
01-05-2012, 16:40   |  #17  
Yıllanmış Üye
508 mesaj
ikondan kısayol okunu kaldırma desene kardesim ilk olarak baslat ara sozcuk regedit programı onu ara ac ve
HKEY_CLASSES_ROOT cıkacak ona tıkla ınfile anahtarı cıkacak onu devreye sok sonra ısShorcut cıkacak onu sec del tusuna tıkla HKEY_CLASSES_ROOT gir sonra piffle gir yine ısSHORTCUT cıkacak yine sil yeniden baslat kardesim ve bitmişstir :
Birincisi Bir dosyanın adını değiştirmeyi bilmeyecek kadar salak değilim. Bİde gelmiş orsan ad değiştir sonra kısayol yazan yeri sil diyor. Ulan onu yapmayı bilmeyende bilgisayar kullanmasın artık. Sende dalga geçer gibi gitmiş bide açıklıyorsun. Ben orada açık açık kısayol oku demişim zaten.
2. olarak ınfile anahtarı demişsin ama üstteki yorum olmasa işin içinden çıkmayacaktım doğrusu LNKFILE olacakmış o şekilde buldm... Ayrıcana bu yöntemler yüzünden ileride ikonlar siyah oluyor ben bunu engellemeye çalışıyorum...

Kapalı Hesap (230936)
01-05-2012, 16:41   |  #18  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Benimde kendime göre bir yöntemim var bu ok işaretininin kaldırılması konusunda. İkonun üstündeki oku kaldırmak için o ikonun üzerine sağ tıklayın, özellikler menüsünden hedef bul düğmesine tıklayın.. O ikonun yüklü olduğu dizin açılacak.. İşte bu dizinde o ikonun üzerinde ok işareti olmayan bir simgesi var.. O simgeyi kopyalayıp masaüstüne yapıştırınca masaüstündeki o ikon oksuz oluyor, artık masaüstündeki üzerinde ok olan eski ikonu silebilirsiniz. Hiç regeditle falan uğraşmaya gerek yok.. Kahkaha Ama uzun iş benimkisi biraz sabır ister, o kadar simge var masaüstünde.. Yine de söyleyeyim dedim işe yarıyor çünkü.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (237243) ~ 01 Mayıs 2012 16:45
Yetenek
01-05-2012, 17:20   |  #19  
Yıllanmış Üye
508 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Benimde kendime göre bir yöntemim var bu ok işaretininin kaldırılması konusunda. İkonun üstündeki oku kaldırmak için o ikonun üzerine sağ tıklayın, özellikler menüsünden hedef bul düğmesine tıklayın.. O ikonun yüklü olduğu dizin açılacak.. İşte bu dizinde o ikonun üzerinde ok işareti olmayan bir simgesi var.. O simgeyi kopyalayıp masaüstüne yapıştırınca masaüstündeki o ikon oksuz oluyor, artık masaüstündeki üzerinde ok olan eski ikonu silebilirsiniz. Hiç regeditle falan uğraşmaya gerek yok.. Kahkaha Ama uzun iş benimkisi biraz sabır ister, o kadar simge var masaüstünde.. Yine de söyleyeyim dedim işe yarıyor çünkü.
Aradığım şey böyle bir şeydi işte deneyip sonucu yazarım...

thedevil01
01-05-2012, 17:26   |  #20  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Benimde bir sorum olacak oyun yüklerken masaüstüne kaydettiğim simgeden oyun açılmıyor. Sadece oyunu kaydettiğim c deki dosyasından açılıyor. Masaüstündeki simgeye tıkladıgımda bilmemne.dll eksik diyor.

hasan_gul
01-05-2012, 18:29   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
615 mesaj

selam platoonsı krdeşim bana şu konuda yardımcı olurmusun krdeşim 
sana iki sorum olacak krdeşim 
1-ben windows7 home basic lisans şifremi giremedim bir türlü kabul etmedi
şifreyi ne yaptysam şifreyi kabul ettiremedim

2-recovery hdd içinden recovery bölümünü sildim tekrar nasıl yükelrim bana yardımcı olurmusun

platoonsı
01-05-2012, 18:51   |  #22  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

kocum unıversitede bize kısayolun okunu kaldırma diye birssey anlatmıyolar :D o yuzden hem ok olsa ne yazar ki?
bide bna sen hakaretmi ediyorsun ?

platoonsı
01-05-2012, 18:56   |  #23  
platoonsı avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

hasan_gul kardesim orjinal degil diyor demi ???

Kapalı Hesap (230936)
01-05-2012, 19:31   |  #24  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: thedevil01  
Benimde bir sorum olacak oyun yüklerken masaüstüne kaydettiğim simgeden oyun açılmıyor. Sadece oyunu kaydettiğim c deki dosyasından açılıyor. Masaüstündeki simgeye tıkladıgımda bilmemne.dll eksik diyor.
Kardeş, o hatadan bende çok alıyordum ve sebebini kendi kendime öğrendim. Şimdi oyunu bilgisayara kurarken oyun, otomatik olarak kısayolunu masaüstüne atıyor ve sen sonradan oyunun kurulu olduğu dizini değiştirince de bu hatayı veriyor.. Senin yapman gereken şey, oyunun kurulu olduğu dizine git ve oyunun .exe ikonuna sağ tıkla ve masaüstüne kısayol oluştur..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (237243) ~ 01 Mayıs 2012 19:59
thedevil01
01-05-2012, 19:35   |  #25  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
Kardeş, o hatadan bende çok alıyordum ve sebebini kendi kendime öğrendim. Şimdi oyunu bilgisayara kurarken oyun, otomatik olarak kısayolunu masaüstüne atıyor ve sen sonradan oyunun kurulu olduğu dizini değiştirince de bu hatayı veriyor.. Senin yapman gereken şey, oyunun kurulu olduğu dizine git ve oyunun .exe ikonuna sağ tıkla ve masaüstüne kısayol oluştur de veya kopyala ve masaüstüne yapıştır..
Oldu hallettim çok teşekkür ederim :)