Windows 7 şov asıl şimdi başlıyor!

CHIP Online
05-11-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İlk senesinde Windows XP'yi hala geçememiş olsa da, Windows 7 için asıl şov yeni başlıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... basliyor_23369.html

Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Artık 1 yaşında olan Windows 7,  240 milyon adet kopya satmayı başardı. Buna rağmen Windows XP'ye yetişmesi için katedeceği yol oldukça uzun.

İş yeriniz için Windows adlı bir blogdaki bilgilere göre dünyada 1.2 milyar PC var ve Windows 7'nin çıkışı PC satışlarını oldukça hızlandırdı. IDC'nin araştırmalarına göre 2009 yılında bilgisayar kullanımı yüzde 4.15 artarken; 2010 yılı için yaklaşık yüzde 17'lik, 2011 için ise yüzde 13'lük bir artış bekleniyor. Araştırma şirketi Forrester'ın raporuna göre ise bilgisayarına Windows 7 yükleyen yönetici sayısı bir yıl içinde yüzde 83 artacak.

Microsoft'un kullanıcıları Windows XP'den uzaklaştırıp birkaç milyon Windows 7 satarak kârlarını artırmaktan son derece memnun kalacağı kesin olsa da, önemli olan nokta tasarruf ve verimlilik.

Tüm konu: Windows 7 şov asıl şimdi başlıyor!

Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7, XP'yi sizce ne zaman geçer?

sedatt.d1
13-11-2010, 12:05   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Microsoft ve üreticiler kullanıcıları Win7 kullanmaya mecbur ettikleri için , XP yi geçmesi fazla uzun sürmez.
Nasıl mı mecbur ediyorlar? Buyrun cevabı:
ASUS N61VG laptopum var. Win7 çok ağır geldi, teknik özelliklerinin hakkını veremiyor laptopta. Ben de kaldırıp XP kurayım dedim. Ne oldu dersiniz? Bu model Laptoplara ait XP driver üretilmemekterdir veya buna uygun XP driver yoktur mesajlarından başka birşey bulamadım ve mecburen Win7 kullanmaya devam ettim. Sürekli yeni PC satıldığı , modeller geliştiği ve bunlarda Win7 kullanma zorunluluğu olduğu düşünülürse ,Win7 nin XP yi kısa sürede geçmesi normal sonuç olacaktır. Bilmiyorum siz Win7 satışındaki artışı Çok mükemmel bir işletim sistemi diye mi yorumluyorsunuz yoksa??