Windows 7 SP1 internete düştü!

CHIP Online
27-06-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uzun süredir beklenen ve test aşamasındaki Windows 7 Service Pack 1 internette, işte özellikleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... te-dustu_20880.html

Resimlerle: 33 yeni Windows 7 duvar kağıdı!

Windows 7 işletim sistemi için geliştirilen servis paketi SP1'in beta sürümü internete sızdı.

Windows 7 üzerinde daha önceki Windows'lardaki gibi büyük bir değişiklik olmuyor. Bu paket ile birlikte genel güvenlik güncelleştirmeleri ve küçük özellikler eklaniyor.

Numarası 7601.16562.100603-1800 olan bu sürüm, işletim sistemi değiştirmeden önce servis paketi bekleyenlerin biraz boşuna beklediğini gösteriyor. Ancak henüz bu sürüm ile birlikte en çok beklenen özellikler olan USB 3.0 ve gelişmiş Bluetooth desteğinin eklenip eklenmediği doğrulanmadı. Bu özellikler için SP1'in çıkış tarihini beklemek gerekebilir.

Geri kalan ve doğrulanan özellikler ise daha önceki resmi beta çıkış tarihi haberimizde aktarılanlar ile aynı.

Tüm konu: Windows 7 SP1 internete düştü!

İzleyin: Windows 7 ye Genel Bakış

Resimlerle: 33 yeni Windows 7 duvar kağıdı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 SP1'den beklentiniz neydi?

AkyüzCan
27-06-2010, 13:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Windows 7 SP1'den beklentiniz neydi?
     İZDİVAÇ ; Kahkaha

Zaten çok güzel özetlemişsiniz ;

"7601.16562.100603-1800 kodlu bu sürüm, işletim sistemi değiştirmeden önce servis paketi bekleyenlerin biraz boşuna beklediğini gösteriyor."
      Daha önce de gene sitemizde  microsoft üst düzey yöneticilerinden Bob Muglia, Windows 7 'nin ilk servis paketinin çok kapsamlı bir paket olmayacağını yineledi
haberi çıkmıştı... bkz :
https://www.chip.com.tr/konu/windows-7-sp1-ne-zaman-geliyor_20524.html#ixzz0s2wW2SO6

Niye??? windows 6.0 çekirdeği diğer majör sürümlerden ayıran vista geçmişi sonrası mükemmel bir test süreci geçiren ( RC1 ve RTM ile)  6.1 çekirdek tabanlı windows 7 aslında SP sürecini zaten zimnen yaşamıştır.Ve haklı olarak şu ana kadar çıkmış an başarılı microsoft işletim sistemi paresini ilk yılı dolmadan almaya hak kazanmıştır. Evet uluslararası iş dünyası beklentilerini karşılama amaçlı bir SP 1 tabiiki çıkacak ama formel olmanın ötesinde bir değişim görülmeyecektir. 

Biz de sadece usb 3.0 desteği ile ilgili gelişmeleri izliyoruz... 

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 01 Temmuz 2010 15:09
apokoc
28-06-2010, 02:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
124 mesaj

windows 7 den değilde microsoft tan beklentim artık  şu sistem canavarı windowslardan çok az sistem çok iş yapan windowslar beliyoruz.  ama bu kesinlikle olmuyacak gibi çünkü microsoft un bir diğer amacıda donanım üreticilerine para kazandırmak.  senin . veya benim donanımım iyi olabilir ama  bu herkes için geçerli değil . bir linuxun yaptığını yapamazmı yapabilir ama dediğim gibi amaç farklı.