Windows 7 SP1 'ölümcül hata'ya yol açtı!

CHIP Online
16-03-2011, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7 SP1, bazı kullanıcıların başına fena halde dert oldu. İşte  sorun ve korunmanın yolu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... yol-acti_25827.html

Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Service Pack 1 paketini yükleyen bazı Windows 7 kullanıcıları, bilgisayarlarında meydana gelen 'ölümcül hatalar'dan şikayetçi.

Windows 7 SP1 geçtiğimiz ayın sonlarında yayınlandıktan itibaren birçok kullanıcı, paketi yüklemeyle ilgili sorunlardan yakınmıştı. Bir The Register okuruna göre "OEM makinenizde Windows Sunucu Güncelleme Hizmetleri'ni varsayılan ayarlar ile çalıştırıyorsanız SP1 size teklif ediliyor ve otomatik olarak yükleniyor. Bu ise makineyi çalışmaz hale getiriyor ve C00000034 ölümcül hatasına neden oluyor". Kullanıcı, aynı sorunun 15 bilgisayarda meydana geldiğini de belirtmiş.

Microsoft ise bu sorunu TechNet forumlarında onaylarken sorunun nedenini araştırdığını söylüyor. Microsoft sorunun kaynağını bulana dek Windows Sunucu Güncelleme Hizmetleri'ni (WSUS) kapatmanın tek çözüm olacağı söyleniyor.

Tüm konu: Windows 7 SP1 'ölümcül hata'ya yol açtı!

İzleyin: Microsoft'tan dokunmatik fareler!

Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 SP1'de benzer bir sorun yaşadınız mı?

RapFreeZerg
16-03-2011, 13:04   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

C00000034 nedir bu hata ben sp1 li bi sürü pc kurdum fakat bi sorun dikkatimi çekmedi,ölümcül hata yazmışsınız sonuçları ne oluyor? yani demem şuki,sp1 leri kaldıralımmı makinadan böle bi uyarıdamı bulunuosunuz yoksa haber değeri olsun diyemi böle bi başlık attınız!!!

TaZZzZ
16-03-2011, 13:56   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benim Windows güncellemeyi yaptı.. sonra baştan başlattı ayarlar yapılıyo fln diyo ya yaptı onları %99 a kadar.. %99 da yapılamıyor eski ayarlar yükleniyor dedi bi okadar daha bekledi.. sonra baştan başlattı bilgisayarı bootmrg bulunamıyor bi hata veriyor ve ne yaptıysam kurtaramadım.. kurtarma araçlarından yedeklerimi alıp format atmak zorunda kaldım.. 3-4 gündür bi güncelleme yüzünden uğraşıyorum..