Windows 7 SP1, otomatik olarak geliyor!

CHIP Online
19-03-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un, Windows 7 kullanıcıları için önemli bir duyurusu var! İçeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... -geliyor_39275.html

Resimlerle: En iyi 64 bit Windows yazılımları

Microsoft, bugünden itibaren Windows 7 Service Pack 1'i Windows Update üzerinden otomatik olarak sunmaya başlıyor. SP1 daha önce de Windows Update üzerinden sunuluyordu ancak kurulum için kullanıcıların onayı isteniyordu. şimdiyse, eğer güncelleme ayarlarınız otomatikteyse, SP1 size sorulmadan kurulacak.


Windows Update yoluyla Windows 7 kullanıcılarına sunulacak güncelleme, SP1'i henüz yüklememiş kullanıcılara "geliştirilmiş güvenlik güncellemeleri" sunacak ve Microsoft desteğinin devamını sağlayacak. Windows 7 SP1, iki sene önce, Şubat 2011'de yayınlanmıştı. Paketin onardığı sorunlar arasında yazdırmayla ve HDMI sesiyle ilgili sorunlar, Advanced Vector Extensions desteği, çeşitli yeni kimlik hizmetleri, RemoteFX, dinamik bellek ve fazlası vardı.


64-bit Windows'ta 1050MB boş alan gerektiren güncelleme, 32-bit Windows'ta 750MB boş alana ihtiyaç duyuyor. Microsoft'un bugün sunduğu güncelleme, sadece tüketici PC'lerini hedef alıyor. Systems Center Configuration Manager veya WSUS Server tarafından yönetilen sunucularda SP1'i yükleyip yüklememe kararını sistem yöneticileri verecekler.


Microsoft, Windows 7 için ikinci bir servis paketi yayınlamayı düşünmüyor. Şirket bunun yerine aylık yamalarla yoluna devam etmeyi planlıyor.

Tüm Konu: Windows 7 SP1, otomatik olarak geliyor!

Resimlerle: En iyi 64 bit Windows yazılımları

Kaynak: www.chip.com.tr