Windows 7 Starter'a ince ayar...

CHIP Online
25-05-2009, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Windows 7 için önemli bir ince ayara imza atıyor: İşte vazgeçilen kısıtlama...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... nce-ayar_12959.html

Resimlerle: Asus'tan "prizmatik netbook" tasarımı...

Pek çok kullanıcı Windows işletim sistemlerinin çok pahallı olduğundan yakınıyor. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve öğrenciler için Windows fiyatlarını pek de cazip değil. Microsoft bunun için "Starter Edition" adlı, bazı özellikleri kısıtlı Windows sürümlerini çok daha uygun fiyatlara sunuyor. Fakat her güzelin bir kusuru olduğu gibi Windows Starter Edition'ın da bir kusuru var. Bu düşük ücretli işletim sisteminin en büyük kısıtlaması ise aynı anda sadece 3 farklı uygulama çalıştırabiliyor olması.

Son zamanlarda artan netbook furyasında Microsoft, en önemli silahı Windows XP'yi ucuz netbook'larda da kullanılabilmesi için [url=""]inanılmaz fiyatlara satıyor[/url]. Fakat yakın zamanda XP'den desteğini çekecek olan Microsoft, bu eski sistemin netbook misyonunu Windows 7'ye devretmek istiyor. Hatta bunun için özel bir uygulamaya gitmeye bile hazır. Microsoft, Windows 7 Starter Edition'ın 3 uygulama sınırlamasını netbook'lar için kaldırmayı planlıyor. Firmanın amacı bu sayede XP'den sonra da netbook pazarında varlığını sürdürebilmek ve üreticilerin ücretsiz alternatiflere kaymasını engellemek.

Tüm konu: Windows 7 Starter'a ince ayar...

İzleyin: HP Mini 2140

Resimlerle: Asus'tan "prizmatik netbook" tasarımı...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu uygulama netbook üreticilerinin Windows 7 tercih etmesini sağlar mı?

Süleyman.
25-05-2009, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Microsoft'u severim ama çok olmaya başladı gibi geliyor bana...

Fattur
25-05-2009, 16:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

eveeeet....

Microsoft'u severim ama çok olmaya başladı gibi geliyor bana...

anlayamadım?
ne güzel iyilik yapıyorlar işte ve sana yaranamıolar.Şaşırdım bu cümlene...

samsamsa
25-05-2009, 16:19   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj
CHIP Online
Tartışıyoruz: Sizce bu uygulama netbook üreticilerinin Windows 7 tercih etmesini sağlar mı?
onu bilmem ama vista yerine çoğunlukla win7 satıcak.