Windows 7 Tarayıcı Seçim Ekranı

_OnuR_
24-08-2009, 01:40   |  #1  
_OnuR_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

Bu konu Win7 ile alevlendiği için konuyu buraya açmayı uygun gördüm...

Bukonuyu açmamın nedeni Chip üyelerinin bu konuda detaylı olarak nelerdüşündüğünü öğrenmektir. Lütfen sizde yorunlarınızı yazmayı unutmayın.

Benim düşüncelerime gelince;
Bencebu dava bile tamamıyla saçma! Neymiş tarayıcı konmasınmış(gerçi buartık fazla düşünülmüyor ama yine de yorumlayalım) Bir adam düşünün ilkdefa bir bilgisayar almış win7 yüklü. Bu adam daha tarayıcıyı neredenindireceğini bilmiyor hatta tarayıcı nedir onu bile bilmiyor. Siz buinsandan nasıl ftp ile örneğin mozillanın ftp'sinden Firefoxindirmesini beklersiniz adam daha siteyi bile bilmiyor!
Yada tarayıcı seçim ekranı bu yine uygulanabilir ama mantıksız adam okadar uğraşmış bir işletim sistemi yapmış gidip ona kendi programınıkoyamayacak!
O zaman linux'ta Firefox MacOS'ta Safari olmasın, seçim ekranı konsunyada hiç birşey gelmesin kendisi indirsin. Ayrıca eğer bu olay olursaWinamp'ta ordan demez mi ""Windows Media Player yüzünden bizikullanmıyolar Media player olmasın yada seçim ekranı olsun!"" Yada GimpPaint.net yada Irfanview demez mi "Paint yükşü olmasın Windows Resimgörüntüleyici olmasın onlar yüzünden bizi kullanmıyorlar"

Lütfen sizde yorumlarınızı yazın...

Toxic
24-08-2009, 01:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

adam kendi işletim sistemine kendi tarayıcısını koyamaz duruma geldiSinirliSinirli

Son Düzenleme: Toxic ~ 24 Ağustos 2009 01:44
Adanalı.
24-08-2009, 02:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Bence Microsoft direk Avrupa'da Windows 7 satışı yapmasın bak Avrupa nasıl Microsoft'a yalvaracak.

_OnuR_
24-08-2009, 11:06   |  #4  
_OnuR_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
890 mesaj

@Herrscher
hehe:)

kedij
24-08-2009, 18:02   |  #5  
Yıllanmış Üye
142 mesaj
Alıntı: onur1666  
Bu konu Win7 ile alevlendiği için konuyu buraya açmayı uygun gördüm...

Bukonuyu açmamın nedeni Chip üyelerinin bu konuda detaylı olarak nelerdüşündüğünü öğrenmektir. Lütfen sizde yorunlarınızı yazmayı unutmayın.

Benim düşüncelerime gelince;
Bencebu dava bile tamamıyla saçma! Neymiş tarayıcı konmasınmış(gerçi buartık fazla düşünülmüyor ama yine de yorumlayalım) Bir adam düşünün ilkdefa bir bilgisayar almış win7 yüklü. Bu adam daha tarayıcıyı neredenindireceğini bilmiyor hatta tarayıcı nedir onu bile bilmiyor. Siz buinsandan nasıl ftp ile örneğin mozillanın ftp'sinden Firefoxindirmesini beklersiniz adam daha siteyi bile bilmiyor!
Yada tarayıcı seçim ekranı bu yine uygulanabilir ama mantıksız adam okadar uğraşmış bir işletim sistemi yapmış gidip ona kendi programınıkoyamayacak!
O zaman linux'ta Firefox MacOS'ta Safari olmasın, seçim ekranı konsunyada hiç birşey gelmesin kendisi indirsin. Ayrıca eğer bu olay olursaWinamp'ta ordan demez mi ""Windows Media Player yüzünden bizikullanmıyolar Media player olmasın yada seçim ekranı olsun!"" Yada GimpPaint.net yada Irfanview demez mi "Paint yükşü olmasın Windows Resimgörüntüleyici olmasın onlar yüzünden bizi kullanmıyorlar"

Lütfen sizde yorumlarınızı yazın...

Bir yanlışınızı düzelteyim. tüm linux dağıtımlarında firefox olduğunu nereden çıkardınız? mesela gnome'lu debian epiphany yüklü olarak geliyor.

_OnuR_
24-08-2009, 21:03   |  #6  
_OnuR_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
890 mesaj

Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkürler fakat yinede bir tarayıcı koyuyorlar değil mi?

D o ğ a n
28-08-2009, 00:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Bence oldukça saçma bir durum. Arkadaşın Paint, Windows Media Player örneği çok yerinde. MS, Windows'u geliştirirken kimden yardım almış ki MS'yi yargılıyor onlar? Ayrıca ortada tekelleşme durumu yok. Bu yazıyı Opera'dan yazıyorum :) Pazarın yaklaşık 4'te biri Mozilla Firefox'a aitken tekelleşmeden nasıl söz edilebilir ki! Tamamen saçmalık.

net24
28-08-2009, 02:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,233 mesaj

Bence Microsoft haklı.Yani adam kendi işletim sisteminde kendi web tarayıcısını kullanamayacaksa iş kötü.