Windows 7 Ücretsiz Geliyor - (Öğrencilere Özel)

Turkish Developer
28-10-2009, 00:57   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Merhaba, 

Henüz Windows 7 Final sürümü piyasa çıkmadan, Dünyanın çeşitli merkezlerinde resmi lansmanları yapılmadan ve satışa geçmeden önce , Bazı ülkelerdeki Üniversite öğrencilerine 30 $ (US-Dolar) karşılığında Windows 7 ye sahip olabilecekleri haberini  BURADA duyurmuştuk. 

Microsoft tarafından Öğrencilere gerçekleştirilen bu cazip avantaj, büyük bir hamle ve ücretsiz sahip olabilme olanağını, tüm MSDN Academic Alliance üyesi olan Bilg. Böl. okuyan Üniversiteler içinde geçerli kılmıştır.Bunun için gereken tek şey, MSDN Academic Alliance Üyesi üniversitelerin öğrencilere tahsis etmiş olduğu .edu uzantılı adrestır. Bu adres  ile MSDN sayfasına girip Windows 7 işletim sistemini ücretsiz olarak indirme imkanı tanındı. 

Öğrencilerin Dikkatine:  
Üniversitenizin ve sahip olduğunuz .edu e-posta adreslerinin - MSDN Academic Alliance üyesi olup olmadığını BURADAN... 

Üniversitelerde hangi bölümün MSDN ile ilişkili olduğunu (bölüme ayrıldığını) BURADA ki bağlantıda bulabilirsiniz.  Bu Avantaj MSDN AA Üyesi üniversitelerde okumakla yeterli gelmiyor. Bu Avantaj'dan yararlanmak için Bilgisayar Bölümünde okumak gerekiyor.  
02:11.09 - Güncelleme 

Merhaba, 

CHİP Online 'de yer verdiğimiz ,ve  binlerce etik okuyucudan  onbinlerce Windows 7 meraklısı Üniversite öğrencilerine kadar memnuniyetle karşılanan bu konuda gerek ilgi gösteren öğrenciler  ve gerekse CHİP Online okuyucularının yoğun ilgisi görülmüştür. Bu ilgiden ve CHİP Online a yapmış olunan teşekkürler için (e-postama gelen mailler) hepinize biz teşekkür ederiz. 

Bazı üniversitelerin öğretim üyelerinden benzer içerikli e-postalar aldık, çünkü bu konuda üniversite öğrencileri çok yoğun talepte bulunmuşlardır,Bir çok üniversitenin öğrencileri ,Üniversitelerin  MSDN Academic Alliance  üyesi niçin olmadıkları ,ve bu konuda  bir  yol bulma çabasının sağlanması gerektiği hakkında bu avantajdan yararlanmak için e-posta yoğunluğuyla karşı karşıya kalındığı görülmektedir. 

Konu hakkında biraz daha detay vermekte fayda var ; 
MSDN Academic Alliance üyesi üniversiteler ve , bu üniversitelerde Bilgisayar Böl. okuyan okuyan öğrencileri kapsamaktadır. Bir MSDN Academic Alliance üyesi üniversitede okuyor olabilirsiniz,fakat başka bir bölümü okuyorsanız  bu avantajdan yararlanamayacak,veya bir ayrıcalığnız olmayacaktır. 

Ayrıca, İlgili bağlantılarda MSDN Academic Alliance üyesi olan ve olmayan üniversiteler açık ve net olarak belirtilmiştir. '' Lütfen benin ??? üniversitem bu avntajı kapsıyormu ? ne yapmam gerekiyor vs ? ''  vb. gibi soruların cevapları var oldğu şekildedir. Üyesi olmayan üniversite öğrencilerinin bu avantaja hak sahibi olmadıklarını ve üniversitelerin öğretim üyelerine bu konuda ısrarla e-posta yoğunluğu yaşatılmamasını gerektiğini belirtip,anlayış gösterileceğini i temenni ederiz. 

Son Düzenleme: Turkish Developer ~ 03 Kasım 2009 01:28
keder52
28-10-2009, 12:10   |  #2  
Üye
67 mesaj

Acaba TURKIYE deki ogrencilerde ucretsiz kullanabilecek mi ewindows 7 yi

kuunteer
28-10-2009, 14:18   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
16 mesaj

ege üniversitesi listede yoktu,
bazı liseler bile varke bizim üniversitenin olmaması talihsizlik

Ferhat CAN
28-10-2009, 14:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

Başlıkta ücretsiz geliyor demişsin ancak yazıda da bahsettiğin gibi 30$'a satılıyor Win7. Ücretsiz nasıl indireceğiz?

world_pc
28-10-2009, 14:54   |  #5  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: Turkish Developer  

Yanlız fotoğraf müthiş masaüstü arka planına hemmen koydum...

brhn
28-10-2009, 14:56   |  #6  
Taze Üye
9 mesaj

$29.99 vermek istemiyorsan internette kırılmış sürümleri dolu onlardan edinebilirsin :-)

Ferhat CAN
28-10-2009, 15:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
136 mesaj

Amacım korsan edinmek değil. Eğer isteseydim 23 ekimde elimdeydi. Arkadaş başlıkta ücretsiz, ancak açıklamanın girişinde 30$ Win 7 haberini duyurmuştuk demiş ve ücretsiz olayından bahsetmiş. 

"Bunun için gereken tek şey, MSDN Academic Alliance Üyesi üniversitelerin öğrencilere tahsis etmiş olduğu .edu uzantılı adrestır. Bu adres  ile MSDN sayfasına girip Windows 7 işletim sistemini ücretsiz olarak indirme imkanı tanındı"

**Üniversitemi listede buldum ancak ücretsiz indirme olayını yapamadım ne yazık ki.**

melen
28-10-2009, 16:10   |  #8  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: brhn  
$29.99 vermek istemiyorsan internette kırılmış sürümleri dolu onlardan edinebilirsin :-)
Aman ne komik!Beğenmedim

Ciim
28-10-2009, 16:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

Microsoft tarafından Öğrencilere gerçekleştirilen bu cazip avantaj, büyük bir hamle ve ücretsiz sahip olabilme olanağını,

adam demiş bak ÜCRETSİZ SAHİP OLABİLME OLANAĞI ilk başta 30 dolarlık haberi hatırlatmış ve ardından yapılan girişimlerle bahsedilen üniversitelerin bahsi seçen bölümlerinin ücretsiz sahip olabileceğini yazmış.. yani o üniversitede okumak yetmiyor.. ilgili bölümdede olmak şart

GRS
28-10-2009, 17:16   |  #10  
Üye
83 mesaj

Bende Üye olabilmek için okulumun (odtü) sorumlu kişisine mail attım. Cevabı bekliyorum. Okulun MSDN AA sayfasına girdim ve gerçekten yararlı programları (win7 64 bit dahil) ücretsiz kullanabileceğimi gördüm. İnşallah üye olabilirim.

H@ckerCesur
28-10-2009, 20:06   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Öğrenci değilim. Msdn üyesi filanda degilim.  windows 7 final kullanıyorum.  Hem de ücretsiz. Hem de orjinal :)) nasıl mı ?

Windows 7 kur 30 gün süre veriyor zaten. Acronis turue image ile yedek al.

ya da 30 günde bir formatla. Önemli bilgileri de D ye at. Al sana orjinal windows....

kim ugraşacak demeyin. Ne kadar boş şeylerle uğraştıgınızı düşünün...

CenkJK
28-10-2009, 20:27   |  #12  
Yıllanmış Üye
352 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  
Öğrenci değilim. Msdn üyesi filanda degilim.  windows 7 final kullanıyorum.  Hem de ücretsiz. Hem de orjinal :)) nasıl mı ?

ya da 30 günde bir formatla. Önemli bilgileri de D ye at. Al sana orjinal windows....

tmm ama senin sürüm final beta sürümü neyleyim beta sürümü ben

crixallis31
28-10-2009, 21:20   |  #13  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Balıkesir üni'yi göremedim görsem şaşırırdım :( üzüldüm.

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 28 Ekim 2009 21:24
berksus
28-10-2009, 21:39   |  #14  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

Ben de bedava kullanabilicem.

yelkowan
28-10-2009, 22:18   |  #15  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Çok sevindirici bir haber okuduğum üniversite listede var "Atatürk Üniversitesi" Academic Alliance Yazılım Merkezinede giriyor yalnız üyeliği nasıl alacağız keşke haber biraz daha ayrıntılı olsaymış.
http://msdn63.e-academy.com/elms ... pus=ataturk_compsci
Windows7 biraz genel olmuş hangi sürümü ücretsiz belli değil...
Starter felansa boşuna peşinden koşturmayalım.

Öğrenci işlerine sorsam dalga geçtiğimi sanırlar heralde :))

Son Düzenleme: yelkowan ~ 29 Ekim 2009 00:22
GRS
28-10-2009, 22:26   |  #16  
Üye
83 mesaj

@yelkowan,
Destek bölümünde yazan adrese mail at.
Bende yeni farkettim mail attığım adam bilgisayar bölümü başkanı profmuş :D sallamaz :D

Edit: @yelkowan, bizim sitede windows 7 proffesional yazıyor 32 ve 64 bit ikiside var.

Son Düzenleme: GRS ~ 28 Ekim 2009 22:34
falconer
28-10-2009, 23:10   |  #17  
Yıllanmış Üye
704 mesaj

Babam hep dediydi; ''oku oğlum kimse kıymetini bilmese de Bill amcan bilir diye''..
Ahhh babacım çok ileri görüşlü bir adammışsın, seni şimdi daha iyi anlıyorum......:))))))))

yelkowan
28-10-2009, 23:22   |  #18  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Arkadaşlar şuan itibariyle yapılaması gereken her şeyş çözmüş bulunuyorum; fakat boşuna ağzınızın suyu akmasın kayıtlı üniversitelerin bir kısmı fos çıkıyo :))
Sadece bilgi işlem birimleri MSDN Academic Alliance'a üye bilgi işlem birimlerinde de öğrenci yok okullar kendi bünyesindeki bilgisayarlar için üye olmuş heralde...

Neyse aramızadaki şanslı arkadaşların yapması gerekenler şunlar.
1-http://www.microsoft.com/student/en/us/software/windows-7.aspx
Siteye girip biraz aşağıdaki MSDN AA COPY OF WINDOWS 7 linkine tıklayıp "T thru Z" yi işaretleyip Türkiye'yi seçiyoruz devamında da  okulun bulunduğu şehri ve okulu seçiyoruz.

2- Academic Alliance üyesi olan okulun hangi bölümlerinin Academic Alliance' a dahil olduğu otamatik olarak görünüyor.

3- Eğer okuduğunuz bölüm bu bölümlerden biriyse çok ballısınız :)) tek yapmanız gereken sonu edu ile biten mailinizi almak ve bölümünüzdek Academic Alliance kaydını yapan kişiye sizide MSDN Academic Alliance'a kayıt etmesini söylemek.

4- Son olarakta kendi ünüversitenizin MSDN Academic Alliance Yazılım Merkezine girip oturum açıp windows 7' indirmek http://msdn63.e-academy.com/elms ... s=karadeniz_compsci
iyi günlerde kullanın :))

Trabzon KATÜ üniv bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri bedava windos 7 indirebilecekler mesela.
Ne şans ama :))
[url=http://img517.imageshack.us/i/adlx.jpg/][/url]

Son Düzenleme: yelkowan ~ 31 Ekim 2009 11:09
yazikentli
29-10-2009, 12:33   |  #19  
Yeni Üye
30 mesaj

Bende Ktu'de okuyorum ama benim böLüm Tarih.Acaba öğrenci işleri veya enformatikten bizim veya diğer böLğmlerin ekLenmesi ihtimaLi varmıdır acaba.Çünkü yazının aLtında bölümünüz Listede oksa görevLİLEre bildiriniz falan yazıyodu

ilginch
29-10-2009, 12:46   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj

ben okulumun adını bulamadım, acaba nerden arıyoruz link atar mısınız ?

yelkowan
29-10-2009, 14:52   |  #21  
Yıllanmış Üye
602 mesaj
Alıntı: yazikentli  
Bende Ktu'de okuyorum ama benimböLüm Tarih.Acaba öğrenci işleri veya enformatikten bizim veya diğerböLğmlerin ekLenmesi ihtimaLi varmıdır acaba.Çünkü yazının aLtındabölümünüz Listede oksa görevLİLEre bildiriniz falan yazı
Büyük ihtimalle olamaz; fakat bilgsayar mühendisliği bölümünde arkkadaşın varsa ve onun windows 7 'de gözü yoksa onun yerine sen indirip kurabilirsin.
Alıntı: urkatat  
ben okulumun adını bulamadım, acaba nerden arıyoruz link atar mısınız ?
Aslında çok zor değil üstte yazdım zaten nasıl bakılacağını dikkatlice oku link de var bide resimli gösterdim :))
listede okulun adı yoksa yokturdur:)) okulunun şehrini seç kutulardan uygun olanları seç bu kadar..

larsen
30-10-2009, 01:06   |  #22  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: H@ckerCesur  

bunlarla uğraşacağına bi aratsaydın orjinal yapmayı bunlarla uğraşmazdın hatta canın deneme olarak kullanmak istiyorsa 30günlük denemeyi 49000 güne çıkartan programlarda mevcut yahu

benim vistayı ücretsiz geçircez win7 ye dedi toshiba sonra 49 euro para istedi dvd ve kargo parasıymış sorarım size arkadaşlar nasıl bir kargo şirketi ve nasıl bir dvd imişki bu ? şimdi ben korsan kullanmiyimde kimler kullansın :)

CG5
30-10-2009, 19:24   |  #23  
Üye
91 mesaj

çok sevindim:D

jiraiyasama
31-10-2009, 05:34   |  #24  
Taze Üye
2 mesaj

Bu yazıda bazı yanlışlıklar var. Öncelikle bu ücretsiz yazılım kullanma imkanı MSDN Academic Alliance üyesi bir bölümün ait olduğu üniversitenin bütün öğrencilerine verilmiyor. Sadece üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerine sunuluyor. Başka bölümdeki öğrenciler bu imkandan faydalanamıyorlar.

Ben Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Müh. bölümünde MSDN Academic Alliance koordinasyon işleriyle uğraşıyorum. Fakat bana özellikle Açık Öğretim öğrencilerinden bir sürü istek geliyor. Bölümümüzün MSDN Academic Alliance üyesi olması, Anadolu Üniversitesi'nin bütün öğrencilerine bu hizmeti vereceğimiz anlamına gelmiyor. Yazıda belirtilen listeye bakarsanız listede sadece bilgisayar mühendisliği bölümlerinin olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Ayrıca edu uzantılı mail adresinizin olması da tek koşul değil. Tek koşul, MSDN Academic Alliance üyesi bir Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyor olmak.

yelkowan
31-10-2009, 11:07   |  #25  
Yıllanmış Üye
602 mesaj
Alıntı: jiraiyasama  
Bu yazıda bazı yanlışlıklar var. Öncelikle bu ücretsiz yazılım kullanma imkanı MSDN Academic Alliance üyesi bir bölümün ait olduğu üniversitenin bütün öğrencilerine verilmiyor. Sadece üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerine sunuluyor. Başka bölümdeki öğrenciler bu imkandan faydalanamıyorlar.
Yazıda bir yanlışlık yok her şey açık ve net. MSDN Academic Alliance üyesi Üniversitelerin ilişkili bölümlerine ücretsiz verileceği özellikle ve açıkca belirtilmiş ve sadece Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerine verilmiyor.

MSDN Academic Alliance ile ilişkili başka bölümlerde var...
Mesela
Marmara Üniversitesi Business Informatics
Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği gibi...

Etiket: ücretsiz windows 7 üniversite Academic Alliance

Son Düzenleme: yelkowan ~ 31 Ekim 2009 13:46